Rolex Air King ثابت می کند که حرکت های طراحی کوچک تفاوت بزرگی ایجاد می کنند

Patek، Chopard و Rolex در انجام این تنظیمات ظریف، موارد غیرمنتظره را بر پیروزی آسان اولویت می‌دهند، علاقه‌مندان به ساعت را به حرکاتی که انجام می‌دهند چسبیده‌اند و ساعت‌سازی سوئیسی را زنده و هیجان‌انگیز نگه می‌دارند.

به سرعت به مدل جدید امسال بروید و ابهامات از بین رفته است. اگرچه این تغییرات بسیار ساده هستند – در برخی موارد به سختی قابل درک هستند، به جز برای کسانی که از ورزش در سطح دکترا از نقطه نظر ساعت – تفاوت لذت می برند – تأثیر تجمعی آنها عمیق است. اضافه شدن یک تاج گارد شاید دراماتیک ترین و واضح ترین کمانچه به حساب آید. اما بررسی دقیق‌تر انواع به‌روزرسانی‌های هوشمند را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، کناره‌های قاب صاف شده‌اند و یک قفل دستبند جدید، ساعت را با ساعت‌های حرفه‌ای مانند Submariner و GMT-Master II هماهنگ‌تر کرده است. دستبند تقریباً یک میلی متر پهن تر شد و صفحه هم تقریباً به همان اندازه حجیم شد. افزودن یک 0 قبل از 5 در مقیاس دقیقه به این معنی است که هر فاصله پنج دقیقه به طور مداوم با دو رقم مشخص می شود. و این اعداد با یک لوم جدید رنگ آمیزی شده اند که رولکس می گوید در تاریکی برای مدت طولانی تری می درخشد و در نور روز سفیدتر از سفید خواهد درخشید. در داخل، یک حرکت جدید ارتفاع ساعت را از 13.1 میلی متر به 11.59 میلی متر کاهش می دهد.

تصمیم رولکس برای بهبود Air-King به این روش، چیز بزرگتری را در مورد رویکرد این برند به ما می گوید. اگر شرکت صرفاً روی هدف کوتاه مدت سود سه ماهه تمرکز می کرد، ایجاد یک Oyster Perpetual جدید به رنگ پاستلی بسیار ساده تر از مهندسی مجدد یک مدل جانبی بود. خوشبختانه، این چشم انداز مارک های مستقل بزرگ را نشان می دهد – با تشکر از Patek Philippe و Chopard نیز – که قدرت بهبود کاتالوگ ساعت های خود را دارند.

نسخه ای از این داستان در اصل در شماره آگوست 2022 GQ با عنوان “Tweaked to Perfection” منتشر شد.منبع

در میان عرضه‌های رولکس در سال 2022گیر بی رقیب تیتر، پنجه جنوبی، تاج نهم GMT-Master II با قاب سیاه و سبز بود – اگر به نام مستعار علاقه دارید، Sprite یا Riddler. حرکت تاج به طرف مقابل صفحه، که باعث راحتی بیشتر برای پوشیدن روی مچ دست چپ می شود، نوعی شیرین کاری رولکس را ارائه کرد که گیک ها آن را دوست دارند، و فرصتی برای وسواس ها فراهم کرد تا عکس هایی از رولکس های چپ دست دیگر پست کنند. گذشته به عنوان یک ساعت جایزه فصلی، این یک اسلم دانک است، اما کنجکاوی من در عوض با انتشار مجددی که با تغییرات ظریف تر تعریف شده بود، تحریک شد. من در مورد راه اندازی مجدد یک رولکس تاریخی و گیج کننده – Air-King – فکر کرده ام.

پتک می‌توانست کل تولید خود را به Nautilus خود بسپارد و هنوز تقاضا را برآورده نمی‌کند، اما در عوض پرفروش‌ترین Nautilus Ref را متوقف کرد. 5711 و دو ساعت طلایی روی بند (شامل یک Calatrava جدید Ref. 5226G) عرضه کرد. در همین حال، Chopard که با ساعت ورزشی محبوب Alpine Eagle طلایی کرده بود، به طور غیرمنتظره‌ای تلاش زیادی برای مدلی متفاوت و کمتر شناخته شده ایجاد کرد: تکرارکننده‌های دقیقه‌ای LUC Full Strike، با تنها پنج تا از LUC Full Strike Sapphires که امسال عرضه شد. .

سپس، در سال 2016، Air-King به عنوان یک ساعت 40 میلی‌متری با صفحه‌ای که اکنون به آن مدل می‌پردازیم، دوباره متولد شد: ساعت‌هایی که در 3، 6، و 9 مشخص شده‌اند، و بقیه صفحه با افزایش‌های پنج دقیقه‌ای کالیبره شده است. با مثلث معکوس در ساعت 12. علاوه بر این، موتیف تاج به رنگ زرد، رولکس با رنگ سبز چاپ شده بود – طراحی چشمگیر باعث اظهار نظر در میان پرشورترین پیروان این برند شد، زیرا هویتی برای Air-King ایجاد کرد که نمی‌توان آن را با سایرین اشتباه گرفت. قطعات در محدوده رولکس به نظر من، تعمیرات اساسی ساعت را در دسته‌ای قرار داد که توصیف آن دشوار است: دقیقاً نمی‌توان آن را ساعت ابزاری نامید – یعنی استفاده از اصطلاح ترجیحی رولکس، ساعتی با وضعیت حرفه‌ای – زیرا فاقد محافظ تاج است. و دارای دو طرف منحنی در قاب آن است.

طبق گفته رولکس، آخرین Air-King ادای احترامی به عصر طلایی هوانوردی در دهه 1930 است، با اعداد بزرگ و نشانگرهای برجسته دقیقه روی صفحه برای خوانش زمان ناوبری. در ابتدا در سال 1945 منتشر شد، اما اندکی به تکامل خود ادامه داد تا اینکه این برند در سال 2014 ساخت Air-King را متوقف کرد، به طوری که برای اولین بار در دهه های گذشته رولکس زمانی مقرون به صرفه و قابل دستیابی – اگر دقیقا مورد علاقه علاقه مندان به ساعت نباشد – از بین رفت.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: