FN Meka، تفرقه انگیزترین رپر در حال حاضر، یک هوش مصنوعی است

در عرض چند روز، لیبل بزرگ Capitol Records با یک خواننده رپ با بیش از 10 میلیون دنبال کننده TikTok قرارداد امضا کرد، سپس به سرعت “قطع روابط” با او پس از انتشار انتقاد در سراسر اینترنت مانند آتش سوزی. چین و چروک؟ او حتی واقعی نیست.

اول، اصل داستان: مطابق با تجارت موسیقی در سراسر جهان، بحث برانگیز FN Meka پروژه شرکتی به نام Factory New بود که هنرمندان مجازی را برای تبدیل شدن به شخصیت های رسانه های اجتماعی ایجاد می کند. (احتمالاً FN به نام این شرکت نامگذاری شده است.) یکی از بنیانگذاران آنتونی مارتینی در سال 2021 به MBW گفت که آواتار “با استفاده از هزاران نقطه داده جمع آوری شده از بازی های ویدئویی و رسانه های اجتماعی ایجاد شده است.” اگرچه Meka توسط یک شخص واقعی صداگذاری می‌شود، اما آهنگ‌ها، سازها و اشعار همه از طریق یک «فناوری اختصاصی هوش مصنوعی» که از موسیقی محبوب موجود منشأ می‌گیرد، ایجاد شده‌اند.

حتی بر اساس استانداردهای معاصر، ظهور و سقوط Meka (اگر حتی بتوان آن را چنین نامید) با سرعت سرگیجه‌آوری اتفاق افتاد. برای کسب و کار موسیقی در سراسر جهانامضای Meka در 12 آگوست اعلام شد. رایان رودن، معاون اجرایی بازاریابی تجربی و توسعه کسب و کار کاپیتول، از توانایی این پروژه برای متحد کردن دنیای “موسیقی، فناوری و فرهنگ بازی” ابراز هیجان کرد و گفت که Meka “است” فقط یک پیش نمایش از آنچه در آینده است.

مارتینی به MBW گفت: «بیشتر آهنگ‌ها توسط تیم‌هایی نوشته می‌شوند که برای ساخت موسیقی «فروش» پول دریافت می‌کنند. ما فکر می‌کنیم ماشین‌ها در نهایت می‌توانند این فرآیند را کارآمدتر از انسان‌ها اجرا کنند. به هر حال چند طرفدار واقعاً با ستارگانی که بت می‌دانند ملاقات می‌کنند؟»

دیسکوگرافی این شخصیت کم بود، و به نظر می رسد که اکثر دنبال کنندگان Meka بر اساس آن ساخته شده اند TikTok و اینستاگرام. بیوگرافی او عبارت است از “ربات رپ مورد قبول این دنیا نیست” و ویدیوهای او که بسیاری از آنها یک میلیون بازدید را تحت الشعاع قرار دادند، آواتار را نشان می دهد که آیتم های لوکس آینده نگرانه و در عین حال ضعیف ارائه شده است. صندلی بازی-اسلش-توالت، یک موتور سیکلت با بازوهای روباتی، و یک لپ تاپ لامبورگینی. بخشی از ماموریت FN Meka این بود که NFT هاک، چون البته (شایان ذکر است که Factory New همچنین یک هنرمند مجازی زیرمتن دیگر به نام Lil Bitcoin دارد. در هر بار.) یکی از میکا وحشتناک ترین پست های سال 2019 او را به تصویر می کشد که توسط یک پلیس سفیدپوست در زندان مورد حمله قرار می گیرد، تلاشی آشکار برای سرمایه گذاری بر موضوع فراگیر خشونت پلیس فقط برای نفوذ در رسانه های اجتماعی.

به نظر می‌رسد که CG Meka برای یک بازی پلی‌استیشن درباره یک خواننده رپ متعلق به SoundCloud در سال 2017، با موهای سبز رنگ شده، خالکوبی‌های صورت و لباس‌های سخت خیابانی ساخته شده است. تعداد انگشت شماری از آهنگ‌های او با این تصویر مطابقت دارند: «Moonwalkin»، یک آهنگ فریاد رپ خسته از سال 2019 پر از توهین‌های تکراری نژادپرستانه، جوک‌هایی را در فضای مجازی درمورد اینکه چگونه به نظر می‌رسد مانند یک باقیمانده 6ix9ine است، برانگیخت. «فلوریدا واتر» تا حد زیادی ویترینی برای Gunna بود، و Meka یک آیه کوتاه و طاقت فرسا را ​​ارائه کرد که در آن درباره یک کامیون تسلا سایبرتراک غرغر می‌کرد.

واکنش‌های متقابل حدود 10 روز بعد آغاز شد و تا 23 اوت، کاپیتول بیانیه ای را منتشر کرد رولینگ استون که در آن آنها اعلام کردند که او دیگر امضا نکرده است، عذرخواهی کردند و به واکنش گسترده علیه Meka به دلیل تکیه شخصیت به کلیشه های مضر نژادی اذعان کردند. (از جمله کسانی که از پروژه FN Meka انتقاد کردند رپر افسانه ای Public Enemy چاک دی.)

منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: