8 بهترین دستگاه اسپرسو 2023: برویل، دیلتا و دلونگی

از آسیاب قهوه غافل نشوید

همه کارشناسان قهوه که با آنها صحبت کردیم گفتند که آسیاب در واقع مهمتر از دستگاه اسپرسوساز است. تمام کاری که دستگاه اسپرسوساز باید انجام دهد این است که آب را دم کرده و آن را در قهوه فشار دهد. آلن می‌گوید که واقعاً همین است.» با فرض اینکه دانه‌های قهوه باکیفیت دارید اکثر عامل مهم هر فرآیند دم کردن قهوه)، آسیاب قهوه تأثیر بیشتری نسبت به دستگاه بر روی عکس های شما خواهد داشت. الیوت فوس، مشاور قهوه مستقر در نیویورک، می گوید که دستگاه اسپرسوساز در واقع چندان پیچیده نیست. «این واقعاً یک چیز ساده است. برای فشار دادن آب به قهوه، بخار پز کردن مقداری شیر در صورت تمایل وجود دارد، و این نباید خیلی پیچیده باشد. آسیاب احتمالاً اگر کمی بیشتر نباشد، باید صورتحساب برابر دریافت کند.

دستگاه های اسپرسوساز همیشه با یک پورتافیلتر و یک دستکاری ارائه می شوند تا بتوانید عکس ها را مستقیماً از جعبه بیرون بکشید. با این حال، اینها اجزایی هستند که عمده اقدامات کاهش هزینه را تجربه می کنند و اغلب از مواد با کیفیت پایین تر مانند پلاستیک ساخته می شوند. مطمئناً می‌توانید به یک راه‌اندازی خارج از جعبه بسنده کنید، اما به‌راحتی می‌توانید این اجزا را بعداً وقتی آماده هستید، ارتقا دهید.

متأسفانه، اکثر اسپرسوسازهایی که دارای چوب بخار هستند نکن یک پارچ شیر در جعبه قرار دهید. شما لزوماً به یک مدل فانتزی نیاز ندارید، اما اگر می‌خواهید مانند حرفه‌ای‌ها لاته آرت بریزید، یک پارچ شیر با دهانه باریک‌تر مانند این فلو شما را به آن الگوهای روزتا نزدیک‌تر می‌کند.

ترازوی قهوه برای تهیه اسپرسو ضروری است. این به شما این امکان را می‌دهد که دم‌های منسجم‌تری داشته باشید و همچنین دستور پخت خود را با دقت بیشتری وارد کنید. ترازوهای قهوه تفاوت چندانی با ترازوی معمولی آشپزخانه ندارند، اما دارای یک تایمر داخلی هستند. بسیاری از شیاطین واقعی دانه‌ها، ترازوی قهوه را توصیه می‌کنند که می‌تواند تا 10/1 گرم وزن داشته باشد تا بهترین دقت ممکن را داشته باشد. می‌توانید با یک ترازو معمولی آشپزخانه خود را کنار بگذارید، اما می‌خواهید عکس‌هایتان را با ساعت یا تلفنتان زمان‌بندی کنید.

منبع

آسیاب قهوه Baratza Encore ESP

اشتراک قهوه تجارت

یکی از بهترین جعبه‌های اشتراک برای عاشقان قهوه، و هدیه‌ای که هر ماه به شما هدیه می‌دهد.

می خواهید مطمئن شوید که قهوه تان تازه است، پس به تاریخ برشته شدن آن توجه کنید. به طور کلی، قهوه باید ظرف یک تا سه هفته از تاریخ برشته شدن دم شود. هنگامی که لوبیا آسیاب می شود، به سرعت اکسید می شود و طعم خود را از دست می دهد، بنابراین همیشه باید سعی کنید لوبیا کامل را بخرید و درست قبل از دم کردن آن ها را آسیاب کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

آن را با ترازوی قهوه وزن کنید

شما می توانید قهوه خود را کاملاً در سطل زباله بیاندازید. با این حال، یک کوبش مانند این به طور خاص با یک نوار نرم طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که هنگام ریختن قهوه به پورتافیلتر خود آسیب نرسانید. بعلاوه، وقتی کوک مصرف شده خود را از دستگاه به سطل زباله حمل می کنید، هیچ قطره ای وجود ندارد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: