6 نکته بدون خطا برای غلبه بر پوست های چرب


داشتن پوست چرب همه چیز بد نیست. از یک طرف، صورت شما به طور طبیعی توسط تولید قوی سبوم تغذیه می شود – این ماده روغنی است که از پوست شما محافظت می کند و از خشک شدن آن جلوگیری می کند. از سوی دیگر، به این معنی است که شما در پایان یک روز طولانی مستعد داشتن صورت براق هستید و همچنین بیشتر مستعد مسدود شدن منافذ و آکنه هستید.

وظیفه در دست این است که این تولید نفت را به حداقل برسانیم، اما بدون کم آبی صورت. شما باید از پاک کننده های خشن و هر چیزی که دارای الکل است که پوست را خشک می کند اجتناب کنید. اگر این کار را انجام دهید، ممکن است دچار پوست قرمز، پوسته پوسته و خشک شوید. اما ممکن است حتی پوست چرب‌تری داشته باشید، زیرا برداشتن سد طبیعی می‌تواند تولید چربی بدن را بیش از حد برای جبران کند. به‌جای اینکه لیوان خود را با قوی‌ترین محصولات موجود ساده کنید، این طرح پنج مرحله‌ای را دنبال کنید تا درعین‌حال مات و متعادل نگه‌داشتن همه چیز، درخشندگی را مدیریت کنید.

1. از یک پاک کننده هدفمند استفاده کنید

اکثر متخصصان مراقبت از پوست توصیه می کنند که پوست خود را دو بار در روز بشویید: یک بار هنگام بیدار شدن از خواب و دوباره در پایان روز. در حالی که این موضوع برای اکثر افراد دارای پوست چرب صدق می کند، ممکن است لازم باشد که این موضوع را افزایش دهید سه بار روزانه در مقاطع خاصی از سال – مانند هنگام موج گرما یا بعد از ورزش. در هر صورت، مطمئن شوید که از یک پاک کننده ملایم با موادی که به طور خاص برای هدف قرار دادن پوست های چرب انتخاب شده اند، استفاده کنید. به عنوان مثال، ما عاشق یک خاک رس پاک کننده عمیق هستیم که چربی را از عمق منافذ جذب می کند. همچنین ارزش آن را دارد که به دنبال اسید سالیسیلیک باشید که به داخل منافذ شما نفوذ می کند تا سلول های مرده پوست و چربی به دام افتاده را حل کند و در عین حال تولید روغن را به طور کلی تعدیل کند.

بهترین پاک کننده خاک رس

بهترین پاک کننده اسید سالیسیلیک

پاک کننده اسید سالیسیلیک Geologie

2. یک محصول شفاف کننده یا رنگ دهنده را ترکیب کنید

به طور کلی، محصولات شفاف کننده و تقویت کننده همان کار را انجام می دهند: پوست شما را به حالت “خنثی” باز می گرداند. معنای آن و نحوه کار آنها بین برندها و محصولات مختلف بسیار متفاوت است. تونرها به طور کلی به بازگرداندن پوست به سطح pH طبیعی و کمی اسیدی خود کمک می کنند، که نوعی حالت استراحت بین چرب و خشک است. شما آنها را بعد از یک پاک کننده استفاده می کنید و بهترین آنها حاوی مواد مغذی هستند که به جلوگیری از تحریک در این فرآیند کمک می کند. محصولات شفاف کننده، مانند پاک کننده ها، اغلب برای از بین بردن سلول های مرده پوست و از بین بردن چربی و مواد زائد از روی پوست، با کمک عوامل لایه بردار مانند اسیدهای سالیسیلیک، گلیکولیک و لاکتیک عمل می کنند. بهترین ها پوست را خشک نمی کنند. همچنین آن را به حالتی خنثی برمی گرداند.

بهترین تونر

تونر فندقی جادوگر Thayers

بهترین کرم شفاف کننده

3. مطمئن شوید که مرطوب کننده شما فاقد چربی است

یک مرطوب کننده بدون روغن برای تغذیه پس از پاک کننده و پس از تونر خود بگیرید، که به آرامی فرسوده می شود و منافذ شما را مسدود نمی کند. (ما نمی توانیم به اندازه کافی روی “بدون روغن” تاکید کنیم – این به اندازه کافی منطقی است، اما افرادی که پوست چرب دارند باید از فرمول های مرطوب کننده چرب خودداری کنند.)

همچنین یک مرطوب کننده مات کننده برای مقابله فعال با درخشندگی در نظر بگیرید. اینها روی پوست قرار می گیرند و ظاهری مات به جا می گذارند، اغلب با کمک یک فرمول ژل یا پودری، در حالی که منافذ شما را مسدود نمی کنند. با این حال، داشتن پوست تمیز هنگام استفاده از آن بسیار مهم است، زیرا در غیر این صورت می تواند کثیفی موجود را به دام بیندازد. نسخه های رنگی موجود هستند، اما برای مطابقت با رنگ طبیعی پوست شما باید کار دقیقی انجام دهید. برای شروع می گوییم با یک گزینه غیر رنگی شروع کنید.

بهترین مرطوب کننده بدون روغن

مرطوب کننده بدون روغن باکستر کالیفرنیا SPF15

بهترین مرطوب کننده مات کننده

مرطوب کننده مات کننده ستافیل با اسید سالیسیلیک

4. برای یک به روز رسانی در حال حرکت آماده باشید

دستمال های جیبی و کاغذهای لکه دار روشی دست کم گرفته شده و بسیار مفید برای مدیریت عرق در زمانی است که بیرون از دنیا هستید – به مراتب بهتر از یک دستمال گرد و خاکی یا، خدای ناکرده، لبه آستین یا پیراهن شما. بهترین دستمال مرطوب از فرمول بدون الکل استفاده می کند تا پوست را روشن یا شفاف کند و در عین حال کثیفی و چربی را از بین ببرد. برخی حتی به حل کردن سلول‌های مرده پوست کمک می‌کنند تا شفافیت پوست را تضمین کنند. کاغذهای لکه دار چربی و کثیفی را بدون تمیز کردن پوست جذب می کنند. این دقیقاً شبیه این است که چگونه برخی افراد چربی اضافی روی پیتزا را با دستمال خیس می کنند. (به جز اینکه واقعاً کار می‌کنند.) هر دو به راحتی در کیف کار شما فرو می‌روند، و مخصوصاً برای بررسی در دفتر قبل از رفتن به بیرون برای نوشیدنی مفید هستند.

بهترین دستمال مرطوب برای پوست های چرب

دستمال مرطوب صورت دب اکبر (20 عدد)

بهترین کاغذهای بلاتینگ

کاغذهای پاک کننده بوشیا (100 عدد)

5. با یک پودر یا لوسیون با درخشش مبارزه کنید

محصولات پودری که چربی را جذب می‌کنند و پوست را مات می‌کنند همان چیزی است که روی بازیگران و مجریان تلویزیون برای جلوگیری از درخشش دوربین استفاده می‌کنند (این نورهای روشن و داغ در صحنه فیلم‌برداری نابخشودنی هستند). می‌توانید پس از مرطوب‌کردن، یک لوسیون ضد براق را روی صورت بمالید، یا به عنوان آخرین مرحله در رژیم صبحگاهی، مقداری پودر شفاف و کاهنده براق را به صورت بزنید تا انعکاس پیشانی خود را کاهش دهید. تفاوت را در هر عکسی از آن روز متوجه خواهید شد—به طور ناگهانی، به دلیل فلاش دوربین، نقطه روشنی روی صورت خود ندارید. بنابراین از این محصولات به ویژه قبل از هر رویداد یا جلسه بزرگی استفاده کنید – یا شاید یک مصاحبه شغلی در زوم. فقط مطمئن شوید که هنگام پودر کردن، آن را به راحتی انجام دهید تا از باقی مانده های نامناسب روی پوست خود جلوگیری کنید.

بهترین لوسیون ضد براق

پودر مایع ضد براق مناجی

بهترین پودر ضد براق

پودر ضد براق کننده کلینیک

6. لایه بردارهای شیمیایی را انتخاب کنید

شما باید پوست خود را لایه برداری کنید تا درخشان ترین و صاف ترین صورت خود را به جلو نشان دهید، اما افرادی که پوست چرب دارند باید اسکراب های فیزیکی را به جای گزینه های شیمیایی جایگزین کنند. ما قبلاً به این مواد اشاره کرده‌ایم، اما آنها تکرار می‌کنند: لایه‌بردارهای شیمیایی از مسدود شدن منافذ به دلیل سلول‌های پوستی به دام افتاده و تجمع چربی جلوگیری می‌کنند. اینها عبارتند از سالیسیلیک اسید (یک اسید بتا هیدروکسی یا BHA)، و همچنین اسیدهای گلیکولیک و لاکتیک (که آلفا هیدروکسی اسیدها یا AHA ها هستند). در حالی که افراد دارای پوست خشک بیشتر از محلول‌های سطحی مانند AHA سود می‌برند، زمانی که لایه‌برداری دو بار در هفته از اسید BHA/سالیسیلیک انجام می‌شود، که به داخل منافذ شما نفوذ می‌کند تا اشیا را پاک کند و در عین حال سبوم را نیز کاهش می‌دهد، این کار را به خوبی انجام خواهید داد. تولید بهتر است از گزینه ای استفاده کنید که هر دو AHA و BHA را در خود جای دهد تا بافت سطح شما روشن و صاف بماند و در عین حال منافذ و تولید روغن را نیز تحت کنترل داشته باشید.

بهترین سرم اسید سالیسیلیک

سرم اسید سالیسیلیک INKEY List

بهترین سرم AHA + BHA

سرم احیا کننده گیاهخوار AHA 12% + BHA 3%منبع