10 فیلم ترسناک عالی و مبهم، زیر رادار برای تماشا

مشکل یک صحنه افتتاحیه عالی می تواند این باشد که فیلم نبردی سخت دارد که سعی می کند آن را حفظ کند. اما برای فیلمسازی مطمئنی مانند جوکو انور، این مشکلی نیست. شروع در جاکارتا قبل از سفر به دورترین نقاط روستایی اندونزی، ناقص با مایا (تارا بارو) و دینی (ماریسا آنیتا) شروع می‌شود، یک جفت اپراتور باکس عوارضی که حوصله‌شان سر رفته است، و به آرامی متوجه می‌شوند که مورد حمله بازدیدکنندگان خارج از شهر هستند. آنها زنده می مانند تا بفهمند مهاجمان آنها از زادگاه مایا هستند، جایی که او خانه ای به ارث برده است. هنگامی که او برای ادعای آن برمی گردد، متوجه می شود که روستا راز وحشتناکی دارد. آنچه در ادامه می‌آید همه چیز را از ارواح گرفته تا نوزادان بدون پوست گرفته تا یک اجرای عروسکی سایه استادانه به ارمغان می‌آورد، زیرا مایا و دینی درمی‌یابند که دنیای مدرنی که آنها را خانه می‌نامند، برخی از ارواح گذشته را آرام نکرده است.

در اوایل دهه 80، بریتانیای کبیر دچار وحشت در مورد «ویدئوهای زننده» شد، فیلم‌های ترسناکی که آنقدر برای بینندگان تأثیرپذیر نامناسب تلقی می‌شدند که اعتراض عمومی منجر به بیرون کشیدن برخی از قفسه‌های ویدئوفروشی شد. در اوج آن خشم اخلاقی، سانسور نیام الگار در نقش انید، کارمند هیئت طبقه‌بندی فیلم بریتانیا که روزهای خود را با دقت به بررسی تصاویر خشونت شدید می‌گذراند، بازی می‌کند. برای انید، این فقط یک شغل است، تا زمانی که از او خواسته می‌شود فیلمی را تماشا کند که بازتاب تاریخ پر دردسر خودش است. اولین فیلم از نویسنده/کارگردان پرانو بیلی باند، سانسور سوالاتی را در مورد اینکه چرا ما به تماشای ترسناک کشیده شده‌ایم ایجاد می‌کند – سوالاتی که کارگردان می‌داند نمی‌تواند شروع به پاسخگویی کند، و ابهام باعث می‌شود فیلم مسحورکننده‌اش بیش از پیش نگران‌کننده باشد.

کجا تماشا کنیم: AMC+

سانسور (2021)

محتوا

این مطالب را می توان در سایت آن نیز مشاهده کرد سرچشمه می گیرد از جانب.

در این اولین فیلم برجسته از ناتالی اریکا جیمز استرالیایی، امیلی مورتیمر و بلا هیثکوت به ترتیب در نقش کی و سام، مادر و دختری که پس از ناپدید شدن مادر کی و مادربزرگ سام به خانه کودکی کی بازمی‌گردند، همبازی می‌شوند. هنگامی که به آنجا می رسند، گزارش هایی از رفتار آزاردهنده و یک کپک سیاه مرموز پیدا می کنند که شروع به پخش شدن در هر نقطه می کند. در یک لحظه یک فیلم شبح آور خانه جن زده و یک تصویر قابل توجه از نحوه برخورد با والدینی که از زوال عقل رنج می برند، یادگار در سال 2020 بررسی های قوی را به دست آورد، اما انتشار آن با شروع همه گیری متوقف شد.

کجا تماشا کنیم: Shadder، AMC+

یادگار (2020)

محتوا

کجا تماشا کنیم: هولومنبع

این مطالب را می توان در سایت آن نیز مشاهده کرد سرچشمه می گیرد از جانب.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: