چگونه یک ساعت سفینه فضایی تقریباً یک میلیون دلار در Kickstarter جمع آوری کرد؟


کیک استارتر در یک نقطه فضای کاملاً پررونقی برای برندهای ساعت بود. آریل آدامز، موسس این شرکت گفت: «اینجا واقعا شلوغ بود aBlogtoWatch، که این پدیده را از نزدیک مستند کرد و به طور مکرر با این مارک های جدید در پست های حمایت شده کار می کرد. (البته سایت پستی ارسال نکرده است یک داستان حمایت شده مانند آن از سال 2020.) “مثل یک جنون غذا خوردن بود.”

مطابق با Watch Pro، پروژه های تماشا در Kickstarter در سال 2017، 31,810,783 فرانک سوئیس را به ارمغان آورد، اما این تعداد در چند سال آینده به شدت کاهش یافت. بودجه برای پروژه‌های ساعت به 18843135، 17029546 و 11828725 فرانک سوئیس در سال‌های 2018، 2019 و 2020 کاهش یافت. طبیعتاً تعداد پروژه‌های موفق نیز کاهش یافته است: از 93 پروژه در سال 2017 به 2000 میلیون تومان پاسخ نداده است. برای ارقام جدیدتر.) آدامز به یاد می آورد که این پدیده در حدود سال 2015 به اوج خود رسید، زمانی که Pebble – به یاد داشته باشید! – بیش از 20 میلیون دلار جمع آوری کرد.

پس چه اتفاقی افتاد؟ اعتماد مردم به مدل Kickstarter کم شد. چیزی که در ابتدا واقعاً بدیع به نظر می‌رسد – مثل اینکه شما در طبقه همکف چیزی وارد می‌شوید – وقتی پروژه‌ای که از آن حمایت می‌کنید به محصولی پایین‌تر از آنچه تبلیغ شده است منجر می‌شود، یا بدتر از آن، هرگز ارائه نمی‌شود. اما آدامز خاطرنشان می کند، که در حالی که Kickstarter ممکن است درخشش خود را از دست داده باشد، به مجموعه‌داران کمک کرد تا رفتار خرید خود را متوقف کنند. آدامز گفت: «ایده پیش‌سفارش زنده و سالم است. “آیا در Kickstarter اتفاق می افتد؟ لازم نیست.”

بنابراین… Kickstarter است پس برگشت? احتمالا نه. به نظر می رسد آرگون بیشتر یک مورد یکباره است تا یک روند ساز. چند روز قبل از مصاحبه ما، آدامز یک قسمت پادکست را با تئو آفرت، یکی دیگر از بنیانگذاران آرگون ضبط کرد. آدامز گفت: “تئو واقعاً اعتراف کرد که ما نیازی به استفاده از کیک استارتر نداشتیم، می توانستیم خودمان این کار را انجام دهیم.”

اما Laidet Kickstarter را راهی برای دستیابی به مشتریان فراتر از جامعه اصلی ساعت می‌دانست: ما از Kickstarter به‌عنوان ابزاری برای دسترسی نه تنها به تماشاگران، بلکه به علاقه‌مندان به طراحی و فضا نیز استفاده کردیم.» او گفت. اما هیچ چیز بدون جامعه ساعت و تمام جلسات ساعتی که ما برای معرفی نمونه های اولیه انجام دادیم ممکن نبود.

همانطور که آفرت خودش اعتراف کرد، آرگون این کار را نکرد نیاز Kickstarter برای پرتاب Spaceone. Laidet رزومه ای طولانی در دنیای ساعت دارد و در Zenith، Girard-Perregaux، و Jaeger-LeCoultre، و همچنین سایر پروژه های Kickstarter سرمایه گذاری شده است. ویلیام ال 1985. در همین حال، آفرت قبلاً جایزه ساعت ساز جوان FP Journe را دریافت کرده است. این دو با طرحی جدید آمدند و آن را با قیمتی بی‌سابقه عرضه کردند—کلکسیونرها در هر صورت برای خرید ساعت صف می‌کشیدند. با این حال، جالب است که هر چند ساعت یک بار روی صفحه آرگون کیک استارتر کلیک کنید و ببینید که مقدار دلار بالاتر و بالاتر می رود.منبع