چگونه نویسنده جیمز پترسون همزمان سی و یک کتاب می نویسد

جیمز پترسون: من مشکلی باهاش ​​ندارم زمانی که در تبلیغات کار می کردم [at J. Walter Thompson]- و من بیش از 25 سال است که پاک هستم، پس این را در مقابل من قرار ندهید – من مدیریت تامپسون نیویورک، مدیریت تامپسون ایالات متحده آمریکا، و همچنین یک مدیر خلاق جهانی بودم، بنابراین چیزهای بسیار زیادی وجود داشت. شعبده بازی کردن دیگه حتی بهش فکر نمیکنم این یک عادت است. و برای امرار معاش کار نمی کنم، برای امرار معاش بازی می کنم. تقریباً هیچ کاری نیست که انجام دهم که از انجام آن لذت نبرم. یادم می آید که من و دالی پارتون دور هم جمع شدیم [to work on the novel Run, Rose, Run]یکی از مواردی که در مورد آن صحبت کردیم این است که ما نمی خواهیم هیچ پروژه ای انجام دهیم که در پایان بگوییم واقعا متأسفیم که پروژه را انجام دادیم. به عبارت دیگر، ما فکر می کنیم که یک نقطه مثبت بالا وجود دارد.

جیمز پترسون کتاب های زیادی نوشته است که مدت هاست تعداد زیادی را که در پربارترین سال تک آهنگ خود به دست آورده را فراموش کرده است. این مرد 75 ساله تلفنی از خانه‌اش در حدود یک ساعت در شمال شهر نیویورک می‌گوید: «بیشترین چیزی را نمی‌دانم، اما در حال حاضر معتقدم که 31 پروژه فعال دارم. اخیراً، ما هشت تا ده کتاب داستانی، یک یا دو کتاب غیرداستانی، و سپس از سه تا پنج کتاب برای کودکان یا بزرگسالان جوان کار کرده‌ایم.» آخرین، هفته آینده منتشر می شود خانه گرگ ها، همکاری با مایک لوپیکا.

GQ: بنابراین چگونه می‌توانید همه آن پروژه‌ها را مستقیم نگه دارید؟

توجه داشته باشید، پترسون به طور جدی شروع به انتشار نکرد تا زمانی که یک دهه کار طولانی را در J. Walter Thompson، یک شرکت تبلیغاتی به پایان رساند. اگرچه بهره‌وری او تا حد زیادی به دلیل همکاری نویسندگانی است که با آنها کار می‌کند، اما نتیجه یک روال روزانه است که شامل حدود یازده ساعت خواندن و نوشتن، یک ساعت گلف، و گپ‌های زیادی با همسرش سوزان است. . در اینجا، او توضیح می دهد که چگونه می تواند یک پیش نویس یک رمان را در نیم ساعت دوباره کار کند، نوشتن مشترک چگونه کار می کند، و چرا مراسم تدفین را به عروسی ترجیح می دهد.

برای “عالی معمولی” GQ از افراد خلاق و موفق در مورد شیوه ها، عادات و روتین هایی که آنها را در طول روز به سر می برند می پرسد.

من کاری را که هفت روز در هفته انجام می دهم انجام می دهم. من معمولا ساعت 5:30 بیدار می شوم و یک ساعت کار می کنم. سپس اغلب بیرون می روم و توپ گلف را می زنم. آنها خیلی زود به من اجازه دادند در بیشتر دوره هایی که به آنها تعلق دارم وارد شوم، که خوب است. اگر ساعت 6 بیایم می گویند برو جلو. یک ساعت، یک ساعت و نیم دور می گردم. سپس تا ساعت 8:00 به اینجا برمی گردم، و سپس تا ساعت 6:00 کار خواهم کرد. اگر به آنها نیاز داشته باشم چند استراحت می کنم که معمولاً انجام می دهم. و بدیهی است که چه چیزی [day] در نتیجه بیشتر از آنچه ناشر من می خواهد کتاب است. به همین دلیل شروع به کار غیرداستانی کردم، زیرا آنها گفتند: “خوب، بله، ما می توانیم یکی دو داستان غیرداستانی را تحمل کنیم.”منبع

چند ساعت در روز می گویید که شما… خب، من می خواستم بگویم “کار”، اما حدس می زنم به جای آن بگویم “بازی”؟


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: