چگونه استیو لیسی آهنگ شماره 1 کشور را با “عادت بد” به ثمر رساند

پس از فارغ التحصیلی، او با همه افراد، از سولانژ گرفته تا آخر هفته خون آشام، کالی اوچیس تا بلود اورنج، و همچنین رپرهایی مانند کندریک لامار، وای جی و جی کول کار کرد. لیسی حتی علاقه خاصی به دنبال کردن یک حرفه انفرادی نداشت تا اینکه همتایان اینترنتی او شروع به دنبال کردن حرفه خودشان کردند و به او پیشنهاد کردند که همین کار را انجام دهد. اولین پیشنهاد انفرادی او یک EP 2017 به نام بود نسخه ی نمایشی استیو لیسی، پروژه ای که او اکثراً روی آیفون خود تولید، آواز خواند و تنظیم کرد (او این روند را در یک گفتگوی ویروسی TEDxTeen). دومین آلبوم او، 2019 آپولو XXI، همچنین نامزد دریافت جایزه گرمی شد، اگرچه هنوز نامی برای او ایجاد نکرده است.منبع

«عادت بد» با ترکیبی از حساسیت‌های R&B و پاپ مستقل، به نظر می‌رسد که می‌توانست در هر دوره‌ای از موسیقی منتشر شود و تعداد کمی از آهنگ‌هایی که در حال حاضر در چارت‌ها هستند شبیه آن هستند. شیار و غمگین است، اشعار پر از حسرت و حسرت است، و سیم‌های گیتار لسی می‌چرخند و از بین می‌روند. این یک سرود مأیوس کننده است که به طرز قابل توجهی توانسته در مونتاژ استوری اینستاگرام همه جای بگیرد. چگونه این آهنگ از هنرمندی که همیشه بیشتر “باحال” بوده تا “محبوب” به صدر جدول ها رسیده است؟

در یک قسمت ژوئن 2021 از سریال کمدی FX دیو، یک تهیه کننده موسیقی به نام الز (با بازی تراویس “تاکو” بنت از Odd Future) در حمام نوک کوک می زند در حالی که به دیو (لیل دیکی) می گوید که با استیو لیسی کار می کند، که دیو از او می پرسد: “کی؟”

این یکی از غیر محتمل‌ترین موفقیت‌های سال‌های اخیر است. اول از همه، هیچ چیز به طور خاص مربوط به دهه 80 در مورد آن وجود ندارد، مانند “همانطور که بود” هری استایلز، “دختر فوق العاده عجیب و غریب” از ریک جیمز نمونه برداری از نیکی میناژ، یا غیرمنتظره ترین فیلم امسال، ظهور دوباره یک موفقیت واقعی دهه 80، “Running Up That Hill (A Deal with God) اثر کیت بوش.

اول، بیوگرافی: استیو لیسی یک جوان 24 ساله، نیمه سیاه، نیمه فیلیپینی، دوجنسه، خواننده، ترانه سرا، گیتاریست و تهیه کننده است که در کامپتون، لس آنجلس متولد و بزرگ شده است. در دوران دبیرستان، او به گروه اینترنت وابسته به Odd Future پیوست و اجرایی آلبوم نامزد جایزه گرمی آنها را در سال 2015 تهیه کرد. مرگ نفس. اگرچه جایزه ای نگرفت، لیسی در نمایش شرکت کرد و روز بعد به طور اتفاقی به مدرسه رفت. این نوجوان 17 ساله هنوز برای بسیاری از همکلاسی هایش ناشناس بود. او به یاد می آورد: «من کنسرت می زدم و بعد به مدرسه برمی گشتم یک مصاحبه.

الز پاسخ می‌دهد، “ببین، تو اصلاً درگیر این نیستی، بیشتر شبیه سطح سطحی هستی.” در آن زمان، این یک شوخی بی‌نقص در صنعت موسیقی بیسبال بود: الز یک تهیه‌کننده نوظهور است که شروع به طعم موفقیت واقعی کرده است. استیو لیسی نامی بود که در میان طرفداران موسیقی معمولی ثبت نمی‌شد، اما یک تهیه‌کننده در حال رشد، کار کردن با او را به وجد می‌آورد.

خط پانچ آن صحنه امروز کاملاً فرود نمی آید. در حوالی زمانی که قسمت پخش شد، استیو لیسی در یک استودیو در نیویورک مشغول بود کار بر روی “عادت بد”: این هفته آهنگ شماره 1 جدید در آمریکا است. اگر رادیو را روشن کرده باشید، TikTok را باز کرده باشید یا محبوب ترین لیست های پخش DSP را در تابستان امسال مرور کرده باشید، مطمئناً تا به حال “عادت بد” را شنیده اید.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: