چرا یک روده سالم برای سلامت کلی بسیار مهم است؟

این استعاره ها مبتنی بر برخی از حقایق فیزیولوژیکی عمیق هستند. در حالی که ممکن است فکر کنیم روده یک عملکرد واحد و بدبو را انجام می دهد، اما در واقع کار بسیار بیشتری انجام می دهد. عملکرد صحیح و سالم روده ما به تنظیم خلق و خو و احساس ما کمک می کند. روده در نظم و ترتیب صحیح سیستم ایمنی بدن ما را در بهترین حالت نگه می دارد. به طور خلاصه: روده شاد برای سلامت کلی ما حیاتی است.

باکتری های خوب روده ویتامین ها و ریزمغذی های مختلف را متابولیزه می کنند – و اینجاست که روده شروع به تلاقی با سایر سیستم های بدن می کند. فرآیندهای متابولیکی که در دستگاه گوارش ما انجام می شود، اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تولید می کند که به سلامت کلی شناختی ما کمک می کند. مهارکننده های التهابی، سیتوکین ها و سایر مکانیسم های دفاعی ایمنی در خود روده متمرکز هستند و باکتری های خوب روده در خاموش کردن التهاب در سراسر بدن نقش دارند. ریچارد می گوید: «وقتی از یکپارچگی روده محافظت می کنیم، از پاسخ های ایمنی محافظت می کنیم.

مونیک ریچارد، متخصص تغذیه، متخصص تغذیه و سخنگوی آکادمی ملی تغذیه و رژیم غذایی می‌گوید: «این ارتباط با بسیاری از سیستم‌های مختلف بدن ما است: خلق و خو و سلامت شناختی ما، و همچنین سیستم ایمنی ما.»

ریچارد می گوید: «میکروبیوم کلان شهر حمل و نقل است. “به جذب، هضم و دفع کمک می کند.”

ممکن است عبارت «میکروبیوم روده» را شنیده باشید که به باکتری های خوب روده اشاره دارد. داخل روده ها هستند تریلیون ها از سویه های دو باکتری اصلی، لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم، و ما به آنها نیاز داریم. دیگر چگونه بدن ما آنچه را که مصرف می کنیم تجزیه می کند؟

روده انسان در برخی از کلیشه‌ای‌ترین عبارات زبان انگلیسی نقش برجسته‌ای دارد. اغلب به ما گفته می شود که زمانی که زمان تصمیم گیری دشوار می رسد، به قلب خود اعتماد کنیم. فیلم‌ها یا نمایش‌های تلویزیونی با خشونت وحشتناک ممکن است برخی از افراد را “بیمار” کند. حتی ممکن است در مواقعی که مضطرب یا استرس هستید بگویید شکمتان «گره بسته است».

علاوه بر این، روده چیزی شبیه یک مرد رله به سیستم عصبی مرکزی عمل می کند. نزدیک به 100 میلیون سلول عصبی دستگاه گوارش را پوشانده اند. این “سیستم عصبی روده” با مغز ما ارتباط برقرار می کند و می تواند تأثیر مستقیمی بر احساس ما داشته باشد. باکتری های خوب روده انتقال دهنده های عصبی مانند سروتونین تولید می کنند که به تعدیل خلق و خوی ما کمک می کند.منبع

همچنین راه های غیرمستقیمی وجود دارد که می توانیم روده خود را به درستی درمان کنیم. این همیشه پیچیده نیست: به سادگی کاهش سرعت و جویدن هنگام غذا خوردن یک گام ساده برای مراقبت بهتر از روده است. اگر غذای خود را به درستی جویده کنیم، جذب و هضم آن آسان تر می شود. ریچارد خاطرنشان می کند که اگر در حین غذا خوردن سرعت خود را کاهش دهید، احتمال کمتری وجود دارد که اسید معده به سمت مری شما برود.

از دهان، مری، معده، روده‌های کوچک و بزرگ، و بله، مقعد تشکیل شده است، دستگاه گوارش – که بیشتر به عنوان دستگاه گوارش شناخته می‌شود – بزرگترین بخش دستگاه گوارش انسان است. (کبد، کیسه صفرا و لوزالمعده نیز بخشی از دستگاه گوارش هستند، اما از دستگاه گوارش جدا هستند.) این روده است. غذایی که می خوریم و مایعاتی که می نوشیم از طریق دستگاه گوارش حرکت می کنند و به آرامی به مواد مغذی مختلفی مانند پروتئین ها و چربی ها تجزیه می شوند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: