پادشاه چارلز برای تاجگذاری خود لباس می پوشد

البته این اولین تاج گذاری بریتانیا در ۷۰ سال گذشته است. مهمانانی که یکی از 2300 بلیت مورد علاقه این رویداد را به دست آوردند، خواه ناچار باشند چه نخواهند، لباس خود را خواهند پوشاند. دیلی به من گفت که اگر روز شنبه به کلیسای وست مینستر دعوت می شد، لباس تارتان با طرح خودش را می پوشید، لباسی که نشان دهنده میراث جامائیکا-اسکاتلندی اوست. همیشه خوب است که این لحظات غنای فرهنگی را به نمایش بگذاریم، و من فکر می‌کنم این همان چیزی است که امیدوارم در مراسم تاج‌گذاری در تمام منظره‌اش اتفاق بیفتد.» رولند امیدوار بود که شرکت کنندگان مناسب یکی از سبک های مورد علاقه پادشاه را گرامی بدارند: یک بوتونیه گل وحشی در سوراخ دکمه یقه شما. او گفت: “این بسیار خودانگیخته است، و این یک روش کاملاً لذت بخش برای اضافه کردن چیزی به کت و شلوار شما است که عمیقاً شخصی است.” لباس های تجاری مطمئناً برخی از مهمانان را از پوشیدن کلاه های شیک و جواهرات برای رویدادی که در سراسر جهان پخش می شود، نمی ترساند.

همانطور که برای همه افراد دیگر، لباسی که آنها می پوشند ممکن است به یک موضوع کاربردی تر تبدیل شود: جایی که آنها در کلیسای وست مینستر نشسته اند. به گفته رولند، بسیاری از شرکت کنندگان در رول اندرسون که تکالیف نشستن شاقول داشتند، کت و شلوارهای صبح خود را برای تغییر و تمیز کردن به همراه آوردند. او گفت: «هرچه نزدیک‌تر به صندلی تاج‌گذاری بنشینند، مهمانان احتمال بیشتری برای انتخاب لباس صبح خواهند داشت.» به نظر می رسد کسانی که در خون دماغ نشسته اند کمتر آزار می دهند. رولند گفت: «مشتری که در حال حاضر در مغازه سفارشی است، عقب‌تر می‌نشیند. او تصمیم گرفت آن را ساده نگه دارد و یک کت و شلوار تجاری تک سینه آبی سرمه ای خواهد پوشید.منبع

کد لباس نیز به طور قابل توجهی شامل است. رولند گفت که فرمان سلطنتی “به نظر می رسد قطعاً برای ایجاد احساس راحتی برای همه انتخاب شده است.” هم به معنای واقعی کلمه و هم به صورت مجازی: در میان بیش از 2000 مهمان که داغ ترین بلیط شهر را به دست آوردند، بیش از 850 نماینده انجمن و خیریه به خانواده سلطنتی، سیاستمداران، سران کشورها، مقامات خارجی و اشراف در کلیسای وست مینستر خواهند پیوست. رولند گفت: «پادشاه یک فرد کاملاً مدرن است. «شما دوست دارید که همه در شرایط برابر دعوت شوند نه اینکه سلسله مراتب بیش از حد در قوانین لباس داشته باشند. برای افرادی که در سطح بین‌المللی شرکت می‌کنند یا از گروه‌های مختلف که او با آنها کار می‌کند بسیار دوستانه‌تر است.»

چارلز یکی از حامیان و حامیان صنایع دستی سنتی بریتانیا است که در بقیه کمد لباس تاجگذاری او نقش خواهد داشت. پادشاه همراه با لباس‌های نیروی دریایی‌اش، پیراهنی ابریشمی توسط پیراهن‌سازان سلطنتی در Turnbull & Asser و دمپایی‌های اپرا از Gaziano و Girling of Savile Row خواهد پوشید. چارلز همچنین با شور و شوق از عشق خود به تعمیر لباس ها به جای جایگزینی آنها صحبت می کند، عملی که نمونه ای از حمایت او از مسئولیت زیست محیطی است. برای مثال، در مراسم عروسی شاهزاده هری و مارکل، او کت و شلوار صبحگاهی اندرسون و شپرد را که در سال 1984 ساخته بود، پوشید. : Supertunica در اصل برای پادشاه جورج پنجم ساخته شد و او از کمربند شمشیر سلطنتی و دستکشی که اهمیت تشریفاتی دارد و متعلق به پدربزرگش بود، دوباره استفاده خواهد کرد. به گفته Caroline de Guitaut، معاون نقشه بردار آثار هنری پادشاه در مجموعه رویال تراست، “این تصمیم شخصی پادشاه بود” که از این اقلام استفاده مجدد کند. بی بی سی.

مانند جاستین ترودو بدون کراوات، خود پادشاه نیز به طور نسبی لباس می پوشد. انتظار می‌رود که چارلز در فاصله‌ای از اجدادش که تمایل به پوشیدن لباس‌های سنتی مانند جوراب‌های ابریشمی و روپوش‌های مخملی با گلدان‌های گلدوزی شده دارند، با لباس نظامی نیروی دریایی سلطنتی خود که توسط خیاط مالکوم پلوز ساخته شده بود، بر تخت سلطنت بنشیند. نشانه فضیلت و ثبات رزمی در زمانی که اقتصاد بریتانیا در حال مبارزه است. گرچه تاج گذاری او در به تصویر کشیده شده است تاج، ملکه الیزابت دوم به دلایل اشتباه مجبور نبود نگران پخش شدن لباسش باشد. نیکلاس دیلی، طراح مد مستقر در لندن، می‌گوید: «ما در چنین عصر بصری زندگی می‌کنیم، و بیش از هر زمان دیگری، خانواده سلطنتی باید نسبت به آنچه می‌پوشند، محل ساخت آن و اهمیت کمد لباس خود بسیار آگاه باشند. .

و در روز چهارشنبه، کاخ به منتقدان اشرافی خود رضایت داد و به آنها اطلاع داد که بالاخره می توانند لباس تاجگذاری خود را بپوشند. گزارش می‌دهد: «یک منبع سلطنتی تأیید کرد که تغییری در ذهن ایجاد شده است تلگراف. انقلاب گاه به گاه تقریباً همه بخش‌های زندگی عمومی را تحت تأثیر قرار داده است، اما در نهایت به نظر می‌رسد سلسله مراتب در رویدادی پیروز شده است که به درستی همه چیز در مورد تداوم سلسله مراتب است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: