ویل اسمیت برای تور مطبوعاتی “رهایی” خود یک شبه سیلی عذرخواهی دارد.


ذخیره برای عذرخواهی در یوتیوب در ماه جولای، ویل اسمیت از زمان اهدای جوایز اسکار در سال 2022 که سیلی به صورت کریس راک زد و سپس برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد، تا حد زیادی از انظار عمومی دور ماند. اما اسمیت یک فیلم جدید و جدی Apple TV+ دارد، آزادی، در دسامبر اکران می‌شود، و بنابراین او شروع به بازگشت به کانون توجه می‌کند، همانطور که هر طعمه اسکار ایجاب می‌کند.

آزادی بر اساس زندگی برده ای به نام گوردون (اسمیت)، که از اسارت در لوئیزیانا فرار کرد و راهی اردوگاه ارتش اتحادیه شد، جایی که در نهایت به مبارزه برای رهایی در جنگ داخلی پیوست. کمرش که به طرز وحشتناکی زخمی شده بود در سال 1863 عکس گرفته شده است و به طور گسترده توسط طرفداران لغو ممنوعیت به اشتراک گذاشته شد تا وحشیگری وحشتناک برده داری را نشان دهد. (از این تصویر اغلب به عنوان “پیتر شلاق خورده” یاد می شود.)

در یک مصاحبه 28 نوامبر با هفته نامه سرگرمی، اسمیت با تأسف در مورد اینکه چگونه روابط عمومی منفی ناشی از سیلی او ممکن است بر انتشار فیلم تأثیر بگذارد صحبت کرد آزادی، که قبلا آن را داشت تاریخ انتشار یک بار فشار داده شد پس از جنجال اسکار، اما به نظر می رسد به عنوان نوعی درام دوره ای سنگین که می تواند جوایز را به خود اختصاص دهد.

او به ویژه به نقل از کارگردان آنتوان فوکوا گفت: «تنها ناراحتی قلب من این است که افراد زیادی روی این فیلم کار تماشایی انجام داده‌اند.روز آموزشرابرت ریچاردسون، فیلمبردار، و همبازی هایش بن فاستر و چارمین بینگوا. من قطعاً هر شب چند چشمک خوابم را از دست می‌دهم و فکر می‌کنم که می‌توانم به طور بالقوه تیمم را جریمه کنم، اما هر کاری از دستم بر می‌آید انجام می‌دهم تا مطمئن شوم همه در نوری که لیاقتش را دارند دیده می‌شوند.» این پشیمانی اجازه داد. او را ادامه دهد و درباره فیلمش بحث کند.

اسمیت به عنوان بخشی از مجازاتش برای سیلی است برای یک دهه آینده از حضور در مراسم اسکار منع شده است، اگرچه او هنوز از نظر تئوری می تواند نامزد شود و حتی برنده شود. اسمیت در زمان اعلام تحریم ها مخالفت نکرد.

این فیلم در تاریخ ۲ دسامبر در سینماها اکران خواهد شد، قبل از اینکه در ۹ دسامبر از طریق Apple TV+ اکران شود. طبق یک مقاله مهلت 2020، خرید اپل از آزادی در جشنواره کن مجازی آن سال، بزرگترین قرارداد جشنواره فیلم در تاریخ صنعت در آن زمان بود و بیش از 100 میلیون دلار هزینه برای پخش کننده داشت.

Puck یک داستان در 30 اکتبر منتشر کرد که زاویه‌ای مشکوک به چیزی داشت که آن را «تور بازتوانی تصویر ویل اسمیت، با حمایت اپل» نامید. مقاله آنها یک غربالگری را برجسته کرد آزادی برای NAACP و انجمن سیاهپوستان کنگره که شامل مطبوعات سنتی نمی شد، به این معنی که پوشش بعدی بیشتر به خود رویداد مربوط می شد تا کیفیت واقعی فیلم. همچنین به دید بالا اشاره کرد لحظات رسانه های اجتماعی مانند عکس اینستاگرام اسمیت با دیو چاپل، ریحانا و تایلر پری در یک مهمانی خصوصی آزادی غربالگری و او حضور با لس آنجلس لیکرز به عنوان راه هایی برای بازگرداندن اسمیت به کانون توجه اصلی بدون انجام یک “60 دقیقه mea culpa sit-down» مصاحبه با خبرنگار.

مشخص نیست که آیا یکی از مصاحبه های تلویزیونی عمیق یا یک نمایه مکتوب طولانی با ادامه تبلیغ اسمیت برای فیلم محقق خواهد شد. او به طور کامل مطبوعات را نادیده نگرفته است، اگرچه تا کنون خود را به مواردی مانند این محدود کرده است EW میز گرد و برخی کوتاه آشغال ماهواره ای مصاحبه ها که به او اجازه داده است تا تغییرات پیام فوق را تکرار کند (من درک می کنم که چرا مردم ممکن است نخواهند من را ببینند، اما من از این متنفرم که کار شگفت انگیز تیم من را از دست بدهند…) و سپس به صحبت در مورد فیلم برگردید. ممکن است دشوار باشد که احساسات مخاطبانش درباره او را از روی قیمت‌های ناخالص استنباط کنیم، تنها یک هفته اکران در صفحه بزرگ قبل از پخش آن در Apple TV+: پخش‌کنندگان به‌طور بدنامی از انتشار تعداد تماشاگران قطعی بیزار هستند. با این حال، فاش بزرگ این است که آکادمی چگونه با او رفتار می کند، اگر بازی او معمولاً شایسته اسکار در نظر گرفته شود … از بازیگری که نکرده بود همین یک سال پیش همسالان خود و مخاطبان سراسر جهان را شوکه کرد.

منبع