هشت پیشنهاد ویژه کریسمس دلچسب، حواس پرت و عجیب و غریب برای زمانی که «چارلی براون» را بارها دیده اید


از زمانی که NBC برای اولین بار اپرای ساخته شده برای تلویزیون را با الهام از مجوس پخش کرد اماهل و زائرین شب در سال 1951، تلویزیون صدها فیلم ویژه تعطیلات تولید کرده است. اما فهرست غذاهای ویژه ای که مانند تخم مرغ و دارواش در یک سنت تعطیلات حیاتی باقی می مانند بسیار کوتاه تر است: کریسمس چارلی براون، چطوری گرنیچ کریسمس را دزدید، رودلف گوزن شمالی بینی قرمز و فقط تعداد انگشت شماری دیگر

این کاملاً شبیه گرینچ است که برخی از سرگرمی های دیگر، یا حداقل بسیار عجیب و غریب، تحت الشعاع این مجموعه کوچک کلاسیک قرار گرفته اند. گاهی اوقات موضوع مربوط به مسائل مربوط به کپی رایت است، گاهی اوقات آنها قربانی تغییر ذائقه می شوند، و گاهی اوقات آنقدرها هم عالی نیستند، اما به عنوان کپسول های زمانی دوران گذشته لذت بردن از آن ها بسیار عالی هستند. بنابراین اگر می‌خواهید امسال فراتر از برنامه‌های سرگرمی آشکار بروید، فکر می‌کنیم از گزینه‌های جایگزین زیر لذت خواهید برد. (ما مکان‌هایی را که می‌توان آنها را پخش کرد فهرست کرده‌ایم؛ بیشتر آنها خانه رسمی ندارند، اما می‌توان آنها را با جستجو در YouTube پیدا کرد.)

خرسی که در طول کریسمس خوابید (1973)

این ویژه که توسط دیوید هادسون دی‌پاتی و فریز فرلنگ کهنه‌کارهای لونی تونز تهیه شده است، به یکی از اصلی‌ترین تکرارهای فصل تعطیلات در دهه‌های 70 و 80 تبدیل شد و به راحتی می‌توان فهمید که چرا. با سرعت بسیار خوب و روحیه گرم، معادل متحرک یک چرت راحت در کنار آتش است. تام اسموترز صدای تد ای. بیر را ارائه می‌کند، توله‌ای که مصمم به مبارزه با خواب زمستانی برای تجربه کریسمس است (حتی اگر او هیچ ایده‌ای ندارد کریسمس چیست). این مملو از طنزهای اوایل دهه 70 است، مانند خرس دیگری که از طالع بینی برای توضیح همه چیز استفاده می کند، اما در نهایت بیشتر شیرین است تا تیز. (موجود در توبی و فریوی.)

داستان کریسمس بسیار خود بنجی (1978)

بنجی، سگ پشمالو کوچکی که در دهه 1970 تبدیل به یک ستاره غیرمنتظره سینما شد، در اوج شهرت خود بود که در این ویژه ABC به کارگردانی خالق این شخصیت، جو کمپ، بازی کرد. (در اینجا «بنجین»، دختر بنجی اصلی، نقش بنجی را بازی می‌کند، اما بگذارید ساده بگوییم.) در حالی که در یک تور تبلیغاتی با دو همبازی بود، از او خواسته شد تا مارشال بزرگ یک رژه کریسمس سوئیس باشد تا خودش را پیدا کند. بابانوئل واقعی به سرزمین عجایب زمستانی رفت (الیور! ستاره ران مودی). و این تقریباً تمام چیزی است که جدا از یک تور سریع از سنت‌های کریسمس بین‌المللی و بازدید از مرکز عملیاتی پیشرفته بابانوئل CEPAC (مخفف «برنامه‌ریزی و ارتباطات شب کریسمس») اتفاق می‌افتد. این یادگاری شیرین از لحظه است، و احتمالاً ساده‌ترین کاری که بنجی تاکنون رزرو کرده است: بنژان واقعاً کاری انجام نمی‌دهد جز اینکه از آغوش یک شخصیت به آغوش شخصیت بعدی منتقل شود.

کلم پچ بچه ها اولین کریسمس (1984)

توضیح محبوبیت بنجی آسان است: سگ های ناز بی انتها هستند. قدردانی از شوق Cabbage Patch Kids که در اوایل دهه 80 آمریکا را فرا گرفت، امروزه کمی سخت تر است، اما فروشگاه ها نمی توانند این هیولاهای نرم و صورت ختمی را برای چند سال روی قفسه ها نگه دارند. این ویژه که در اوج محبوبیت منتشر شد، اسطوره‌ای از پیچیدگی تالکین‌مانند را معرفی می‌کند: پسری به نام خاویر رابرتز، مغز متفکر Cabbage Patch. یک تکه کلم که توسط یک لک لک بازدید می شود. سفر کریسمس به آتلانتا پوشیده از برف. و سه نفر شرور که می خواهند بچه ها را بدزدند تا در معدنشان کار کنند. این 25 دقیقه جنون در قالب یک تبلیغ اسباب بازی طولانی است. (و اگر باعث می‌شود شما هوس نوستالژی دهه 80 بیشتری داشته باشید، این را به یک ویژگی دوگانه با کراوات به همان اندازه ارزان 1982 تبدیل کنید. کریسمس به پک لند می رسد، که در آن بابانوئل به Pac-Man و خانواده اش کمک می کند تا از ارواح تهدیدآمیز جلوگیری کنند.)

هدیه زیگی (1982)

صحبت از تخفیف های ویژه تعطیلات دهه 80، هدیه زیگی بازنده دوست داشتنی صفحه کمیک را برای یک انیمیشن شیرین ویژه توسط ریچارد ویلیامز افسانه ای (که اکنون بیشتر به خاطر کارش در کسی که خرگوش روگر را طراحی کرد) با آهنگ های هری نیلسون. زیگی که دائماً روی صفحه قرار می‌گیرد می‌تواند در صفحه جذاب باشد، اما این ویژه فقط ترکیب مناسبی از سرنوشت‌گرایی و احساسات (که از انیمیشن زیبا و آهنگ‌های نیلسون چیزی نگویم) را پیدا می‌کند، پس از زیگی که پس از شروع به کار در دنیایی خائنانه حرکت می‌کند. به عنوان یک بابانوئل برای جمع آوری پول برای نیازمندان.

جشن کریسمس Claymation (1987)

ویل وینتون، انیماتور، بزرگترین موفقیت خود را در دهه 1980 از طریق تبلیغات تبلیغاتی خود با کشمش کالیفرنیا و دومینو نوید کسب کرد. کشمش ها در این ویژه نیم ساعته ظاهر می شوند، اما آنها فقط یک نقطه در یک رشته از سکانس های پر از موسیقی هستند که هنر استاپ موشن وینتون را به نمایش می گذارند. در سال‌های اخیر که به طور گسترده مورد تحسین قرار گرفته و تکرار می‌شود، یافتن این انیمیشن در سال‌های اخیر سخت شده است، اما هرکسی که انیمیشن مبتکرانه دوست دارد، بهتر است آن را جستجو کند.

زیتون، گوزن شمالی دیگر (1999)

درو بریمور صدای اولیو، سگ حساسی است که پس از مجروح شدن یکی از گوزن های شمالی، برای کمک به بابانوئل (اد اسنر) به قطب شمال می دود. (او اشتباه می کند که امید بابانوئل مبنی بر اینکه «همه گوزن های شمالی دیگر» بتوانند این کار را به عنوان درخواست «زیتون، گوزن شمالی دیگر» انجام دهند. بعداً او با شخصیتی به نام «Round John Virgin» روبرو می شود.) تهیه کننده توسط سیمپسونهامت گرونینگ، بدون اینکه احساس بدبینی کند، خودآگاه است و به دلیل اجرای بی‌هیچ‌وجه شیرین بریمور است. همچنین مانند یک فیلم خاص است که فقط می‌توانست در یک لحظه خاص در اواخر دهه 1990 ساخته شود، از شوخی‌های خودآگاه تا استعداد صدایش، که شامل یک قطعه موزیکال از مایکل استیپ از REM است. با شخصیت‌هایی از کتاب کودکان ویوان والش و جی. اتو سیبولد به همین نام که توسط انیمیشن دوبعدی زنده شده‌اند، این فیلم ویژه اواخر دهه 90 ظاهری متفاوت از همتایان خود دارد.

معنای واقعی ویژه کریسمس (2002)

جایی که زیتون، گوزن شمالی دیگر این فیلم ویژه کانادایی که توسط دیو فولی و با بازی The Kids in the Hall’s Dave Foley نوشته شده است، از حساسیت آگاه و شکاک Gen-X مطلع شده است. فولی (که همچنین فیلمنامه ویژه را نوشته و کارگردانی کرده است) نقش خودش را بازی می‌کند، ستاره‌ای در حال ظهور که پس از مشهور شدن برای اجرای یک برنامه ویژه کریسمس با یک بحران وجودی مواجه می‌شود – یکی از آن‌ها که به عنوان یک مهمانی ساحلی با همراهی دیک دیل، افسانه موسیقی موج‌سواری برگزار شد. فولی مطمئن نیست که واقعاً باید از آن برای فروش محصولات استفاده کند (با کمک سانتا دود موج سوار با بازی جیسون پریستلی)، سرانجام فولی با کمک ستاره های کمدی همکار کانادایی در جستجوی معنای واقعی تعطیلات به کانادا بازمی گردد. مانند مایک مایرز و دیو توماس. این ارسال پوچ از ایده های ویژه کریسمس است که با یک سکانس اسکیت با حضور اسطوره المپیک الویس استوکجو کامل می شود.

لیدی گاگا و ماپتس هالیدی Spectacular (2013)

به غیر از دونوازی معکوس جنسیتی از “عزیزم، بیرون سرد است” که توسط لیدی گاگا و مهمان جوزف گوردون-لویت اجرا شد، روحیه تعطیلات زیادی در این تیم بین گاگا و ماپت ها وجود ندارد، اما شاید این مشکلی ندارد. گاگا سابقه طولانی در یافتن زمینه های مشترک بین سنت و روندهای معاصر دارد و در اینجا اجرای آهنگ هایی از آلبوم اخیرا منتشر شده خود را تایپ می کند. آرت پاپ به یک نمایش متنوع پر از ماپت. مانند تنوع نشان می دهد که الهام گرفته است نمایش ماپت در وهله اول، اینجا چیزی برای همه وجود دارد. اجراها همگی قوی هستند، اما برخی از بهترین لحظات آن لحظاتی هستند که در آن گاگا و کرمیت به سادگی در کنار هم قرار می‌گیرند و بر سر دشواری‌های هنرمندان دوره‌گرد بودن، با هم پیوند می‌خورند. و اگر صحنه‌های پیوند یک ستاره پاپ با قورباغه نمدی روح کریسمس را به شیوه‌ای عجیب تسخیر نکند، چه می‌کند؟منبع