نحوه شکستن Doc Martens (و هر کفش چرمی دیگری که به شما تاول می دهد)


خرید یک جفت کفش کاملا نو یکی از بزرگترین لذت های زندگی است و شکستن آن یکی از بزرگترین دردسرهای آن است. پس جای تعجب نیست که یک اکوسیستم پر رونق – متشکل از زمزمه‌های بالقوه چرمی، جنگجویان کیبورد با عقاید تکان‌دهنده و افراد زیادی که به نظر می‌رسد بیشتر به پاها علاقه‌مندتر از کفش‌ها – به صورت آنلاین ظهور کرده است تا به توده‌های تاول زده توصیه کند. برخی از آن صدای بیشتری نسبت به بقیه دارند. شاید شما ویدیوهای ستاره TikTok مورد علاقه خود را دیده باشید دویدن روی یک جفت جدید از اسناد با ماشین. (ویروسی فوری و کفش های شکسته؟ دو پرنده، یک سنگ.) یا شاید شما زمزمه های یک روال وحشیانه را شنیده اید که شامل پر کردن کفش های خود با بادکنک های آب و نگهداری آنها در فریزر (در کنار جین خام چند ماهه شماست). ، البته). این روزها، هیچ کمبودی در روش‌های شکستن دیوانه وجود ندارد که در سراسر وب شناور هستند، بنابراین، با قوس‌های دردناک و پاشنه‌های خام، مستقیماً به سراغ متخصصان واقعی رفتیم تا از آنچه واقعاً کار می‌کند مطلع شویم. هنوز موتور ژانکی آکورد خود را دور نزنید – این فرآیند بسیار کمتر از آنچه انتظار دارید درگیر است.


مسائل اندازه

شکستن کفش های شما حتی قبل از اینکه در صندوق خانه مستقر شوید شروع می شود. مهمتر از همه، مطمئن شوید که سایز مناسبی را خریداری می کنید. استیو تافل، صاحب بهشت ​​ته ته سخت مستقر در نیویورک می گوید، وقتی کفش های جدید را امتحان می کنید، نباید دردی احساس کنید. لفوت. “آنها می توانند سفت یا نرم باشند، اما دردناک نیستند.” شخصاً ذخیره کنید و چندین اندازه را امتحان کنید. (با اندازه ای که فکر می کنید نیاز دارید شروع کنید و سپس نیم سایز بزرگتر و کوچکتر را نیز امتحان کنید.) تعجب خواهید کرد که هر چند وقت یکبار باید یک اندازه کامل را بالا یا پایین ببرید. ، گاهی اوقات حتی بیشتر.

هنگامی که اندازه مناسب را صفر کردید، روند واقعی شروع می شود. خبر بد اینجاست: به نظر می رسد، بهترین راه برای شکستن کفش های چرمی این است که … آنها را بپوشید. بله، واقعاً است به همین سادگی. توصیه‌های مشکوکی را که سال‌ها پیش در اینترنت خواندید، در مورد پوشیدن کفش‌هایتان یک روز در میان برای تنفس و خشک شدن آن‌ها به خاطر دارید؟ این درست است – و مخصوصاً وقتی صحبت از ضربه های جدید به میان می آید، زمانی که چرم سفت ترین است و به پاهای حساس شما زمان حیاتی برای بازیابی می دهد. چقدر طول می کشد تا وارد شوند؟ خب بستگی داره معمولاً به سفت بودن چرم در ابتدا و ساختار خود کفش بستگی دارد. اما خبر خوب اینجاست: شما می توان با کمک چند ترفند ساده – و تعداد انگشت شماری از محصولات ارزان قیمت، روند را تسریع کنید و درد را در طول مسیر کاهش دهید.

شل کردن

روری فورچون صاحب کالا ها و خدمات، یک کسب و کار سنگفرش کفش کتانی. شما همچنین می توانید این فرآیند را با محصولاتی مانند مومیایی کردن چرم تسریع کنید، که به مرطوب شدن کفش های شما کمک می کند و باعث انعطاف پذیری بیشتر آنها می شود. فورچون اغلب Saphir را توصیه می‌کند که یک برند محبوب در میان پینه‌دوش‌ها و خودفروش‌های کفش است. او می‌گوید: «کرم ساپیر واقعاً به چرم نفوذ می‌کند، آن را مرطوب می‌کند، آن را حالت می‌دهد و آن را نرم می‌کند.» فورچون همچنین صابون زین را توصیه می‌کند که چرم را تمیز می‌کند و به آن کمک می‌کند بدون اینکه خشک شود، مرطوب و حالت‌دهنده بماند. (کفش: they’ مثل ما هستی!)

همچنین می‌توانید از اسپری برانکارد کفش استفاده کنید، که پینه‌دوش‌ها اغلب از آن برای کشش کفش‌های چرمی به اندازه بزرگ‌تر استفاده می‌کنند. (به سادگی کفش های خود را اسپری کنید و اجازه دهید محلول برای چند دقیقه در چرم خیس شود و دوباره آن ها را بپوشید.) چه او از مومیایی کردن چرم استفاده می کند یا از اسپری، فورچون به مشتریان توصیه می کند که محصول را با کت های یکسان در سراسر رویه کفش بمالند. به جای تمرکز بر مناطق مشکل دار، یک قانون کلی که او هنگام استفاده از محصولات کفش از هر نوعی به آن پایبند است.

اسپری استرچ کفش و بوت حرفه ای Footmatters

اجازه دهید آن را خیس کنید

کفش ها با شکل دادن به چرم به قالبی که به عنوان آخرین شکل شناخته می شود، با استفاده از گرما، آب، چکش و میخ ساخته می شوند. شما میتوانستاز نظر تئوری، همین منطق را برای شکستن کفش های خود در خانه اعمال کنید. اما اگر به نظر می‌رسد که کمی بیش از حد گونگ‌هو است، می‌توانید آن‌ها را نیز خیس کنید، روشی کمی سخت‌تر – اما بسیار مؤثر- برای شکستن آن‌ها. ضربه‌های خود را چند دقیقه در آب فرو کنید تا H20 را جذب کنند. سپس آن‌ها را بیرون بیاورید، با یک حوله تمیز روی آن‌ها بمالید، آنها را با درختان کفش پر کنید و اجازه دهید در هوا خشک شوند. (فورچون برای جلوگیری از خشک شدن بیش از حد چرم، به خشک کردن هوا روی تسریع فرآیند، مثلاً با سشوار، تأکید می کند.) قبل از اینکه کاملاً خشک شوند، آنها را بپوشید و فرسوده کنید. یک نکته مهم: خیساندن بیش از حد کفش‌ها می‌تواند باعث خشک شدن و یکدست شدن آن‌ها شود بیشتر سفت، بنابراین مطمئن شوید که آنها را با یک مومیایی مرطوب می کنید – بله، واقعاً – بلافاصله پس از خیساندن.

درختان کفش سرو قرمز Woodlore (2 بسته)

پاشنه خود را

یک شکایت رایج در مورد شکستن کفش ها مربوط به قسمت پاشنه پا است، ناحیه ای در یقه کفش که به سمت پاشنه آشیل شما تکان می خورد. تافل به جای تعویض مداوم چسب های چسبنده، یک روش قدیمی را توصیه می کند. با قرار دادن کفش های خود روی لبه یک میز یا میز محکم شروع کنید به طوری که گوشه میز داخل کفش باشد. ناحیه‌ای را که می‌خواهید روی آن کار کنید با یک پارچه یا حوله بپوشانید و سپس از یک پتک لاستیکی (چکش نیز این کار را انجام می‌دهد) چرم را به نقطه‌ای که باعث تحریک می‌شود بکوبید. تافل می‌گوید برای کفش‌هایی که به استخوان مچ پا ضربه می‌زنند، “سعی کنید با انگشت شست خود قسمت بالای چرمی را به سمت بیرون خم کنید و آن را تا زمانی که شروع به شکل گرفتن کند، کار کنید.”

پارچه های براق کفش ست ممتاز

و در آخر: صبور باش

کفش‌های چرمی: تا زمانی که پینه‌دوش‌ها آن‌ها را درست می‌کردند، افراد با روحیه خاصی از آن‌ها ناراحت بودند. (از نظر تاریخی، ممکن است کاملاً دقیق نباشد، اما به نظر می رسد که درست باشد.) اجداد ما که سبک فکر می کردند، وقتی نوبت به ساختن لباس های کمری از شاخه درخت خرما یا هر چیز دیگری می رسید، بسیار توانا بودند، به نوعی هرگز نتوانستند مبرم ترین معضل مد را حل کنند. روزشان: چطور این چیزهای لعنتی را می شکنند؟ بسته به کفش و میزان تحمل درد شما، البته، پاسخ متفاوت است، اما در نهایت، اکنون مانند آن زمان است – آنها را بپوشید و منتظر بمانید (و شاید یک وان مومیایی کردن چرم و یک بطری اسپری برانکارد کفش را در دسترس داشته باشید. ، هم).

در مورد دویدن از روی Docs خود با ماشین؟ تمام چیزی که فورچون باید بگوید این است: «رفیق. بیا دیگه.”منبع