میگرن مردان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد | GQ

سیاست های جنسیتی واپس گرایانه نیز کمکی نمی کند. تقریباً سه زن برای هر مرد میگرن را تجربه می کنند. کم اهمیت جلوه دادن درد زنان همچنان ادامه دارد موضوع پزشکی مدرن.

این نمایش به اندازه کافی محدود است تا محققان در پزشکی سردرد را آزار دهد. پیشرفت‌ها در تحقیقات میگرن ثابت کرده‌اند که این بیماری – و راه‌هایی که می‌تواند در افراد نشان داده شود – بسیار پیچیده‌تر و متنوع‌تر از درمانی است که روی صفحه نمایش می‌شود. همانطور که ماهیت واقعی میگرن برای پزشکان واضح‌تر می‌شود، همتای فرهنگ عامه آن بیشتر و بیشتر دور از علامت است. (در طول این خطوط، جامعه پزشکی به این وضعیت به عنوان میگرن اشاره می کند، نه “یک میگرن“، زیرا این یک شرایط کامل است تا یک تجربه. شما نمی گویید “دیابت”.)

در واقع، جنسیت گرایی ممکن است توجه به میگرن را در کل رشته پزشکی به تاخیر انداخته باشد. دکتر ژانگ می گوید: «شاید اگر به طور مساوی بر مردان و زنان تأثیر می گذاشت. شاید قبلاً توجه بیشتری به آن شده باشد.»

دکتر نیوشن ژانگ، رئیس بخش سردرد در دپارتمان نورولوژی دانشگاه استنفورد، می‌گوید: «من فکر می‌کنم در واقع سوءتفاهمات زیادی از میگرن وجود دارد، حتی در جامعه پزشکی. ما به آن به عنوان یک بیماری نامرئی فکر می کنیم.» در نتیجه، با وجود اینکه شایع ترین علت ناتوانی در افراد زیر 50 سال است، اغلب از تشخیص دوری می کند. از 36 میلیون نفر در آمریکا که تجربه میگرن دارند، تنها حدود 12 درصد به درستی تشخیص داده می شوند.

شهرت آن به عنوان یک بیماری زنانه – به جای وضعیتی که بیشتر زنان را تحت تأثیر قرار می دهد – برای مردان نیز عواقبی دارد. پزشکان ممکن است کمتر احتمال دارد که مردان مبتلا به میگرن را تشخیص دهند، در حالی که تجاوز یا اطلاعات نادرست ممکن است مانع از در میان گذاشتن نگرانی های مرد با پزشک شود. مردان مبتلا به میگرن به دلیل داشتن میگرن مورد انگ قرار می گیرند. نقل قول بدون نقل قولدکتر مایکل اوشینسکی، مدیر دفتر تحقیقات درد پیش بالینی در موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی می گوید. این احتمالاً حداقل یکی از دلایلی است که آنها به دنبال درمان نیستند.»

بنابراین، میگرن چیست؟ دکتر Teshamae Monteith، یکی از همکاران آکادمی نورولوژی آمریکا، می گوید: «در اصل، این یک سردرد مکرر است. زمانی که میگرن ظاهر می‌شود، بین چهار تا ۷۲ ساعت باقی می‌ماند و گاهی اوقات در یک طرف سر متمرکز می‌شود. علائم دیگر اغلب همراه است: حالت تهوع، استفراغ، و حساسیت به نور یا حرکت. خستگی، تحریک پذیری، سفت شدن گردن و هاله – یک اختلال حسی مانند خطوط زیگزاگی در بینایی یا سوزن سوزن شدن دست ها – می تواند نشانه ای از میگرن باشد. ناگفته نماند، مجموعه ای از بیماری های همراه معمولاً با میگرن همراه هستند، مانند اضطراب، افسردگی یا حتی اختلالات گوارشی.

فردی را تصور کنید که از میگرن رنج می برد: اگر فیلم یا تلویزیون به تصویر کشیده می شود اعمال هر گونه نفوذ در اینجا، پس زنی را می بینید که شقیقه هایش را فشار می دهد و اخم می کند. چشمانش بسته است.

داروهای ضد CGRP به فالانکس از درمان های موجود می پیوندند. چالش بزرگ‌تر ارائه آنها به کسانی است که می‌خواهند از آن بهره ببرند. دکتر اوشینسکی به من گفت: «مهمترین چیز این است که با پزشک خود تماس بگیرید.منبع از آنجایی که هر ترکیبی از این علائم و شرایط می تواند باعث میگرن فردی شود، اشکال متفاوتی به خود می گیرد. حتی دلایل میگرن نیز متفاوت است: محیط می تواند باعث تحریک میگرن شود، اما این نیز ژنتیکی است. حدود نیمی از مردم مبتلا به میگرن آن را در سابقه پزشکی خانوادگی خود دارند. به عنوان شرایطی که اشکال مختلفی دارد، تعیین آن ممکن است دشوار باشد. دکتر مونتیث می‌گوید: «تعجب آور است که چگونه میگرن می‌تواند کمتر تشخیص داده شود یا به اشتباه تشخیص داده شود، با وجود اینکه چقدر شایع است.

دکتر اوشینسکی می گوید: «این واقعا خیلی بد است. “زیرا درمان هایی که امروز داریم واقعا خوب هستند.” اون بلوف نمیزنه در چند دهه اخیر نه تنها ظهور داروی سردرد به عنوان یک رشته، بلکه درک بیشتر میگرن تا سطح مولکولی نیز دیده شده است. پیشرفت های موازی در فناوری برای درمان میگرن وجود دارد. بزرگترین سر و صدا در سال 2018، با اولین تایید FDA از یک پپتید مرتبط با ژن ضد کلسیتونین داروی (CGRP)، یک گزینه درمانی که مولکول‌های سیگنال‌دهنده در مغز را که با میگرن مرتبط هستند، هدف قرار می‌دهد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: