محبوب ترین ساعت های 2022 …

دون آرنولد

بزرگترین خیز

رولکس، دوباره، مایل ها جلوتر از رقابت بود. من امسال 64 قطعه رولکس را روی مچ افراد مشهور شمردم و AP با 33 قطعه در رتبه بعدی قرار گرفت – فقط دو تای آنها رویال اوک، رویال اوک کانسپت یا رویال اوک فراساحلی نبودند. این چیزی است که تسلط رولکس را بسیار چشمگیر می کند: کار را با تنوع بسیار زیاد انجام می دهد. بعد از رویال اوک، قطعات بعدی که بیشترین خال را پیدا کردند، قطعات متفاوتی از رولکس بودند: GMT، Daytona و Day-Date.

فرانکو اوریگلیا

برای اولین بار در چهار سال گذشته، محبوب ترین ساعت در بین افراد مشهور تغییر کرد. یه کم، حداقل. در گذشته، این لیست در حالت سکون گیر کرده بود: Audemars Piguet Royal Oak، Patek Philippe Nautilus و Rolex. امسال، آمار نهایی سه نفر برتر جدید، اگر تنوع کمتری داشته باشد، به ما می دهد.

اکسل/بائر گریفین

فریزر هریسون/GA/گتی ایماژ

ثبات این نتایج در طول سال ها برخی از تغییرات رخ داده در پس زمینه را پنهان می کند. از سال 2019 قطعاً لباس‌های مچ سلبریتی متنوع شده است. من برندهایی مانند Omega، Cartier، IWC، Tag Heuer، و حتی Vacheron Constantin را بسیار بیشتر از چند سال پیش می‌بینم.

من دو برابر بیشتر از سال گذشته ساعت Tag Heuer دیدم. و از همه بهتر، این برند این کار را انجام می دهد بدون اینکه یک ساعت قاتل همه توجه را جلب کند. سلبریتی ها ثروت خود را به ساعت هایی مانند Monaco، Carrera و Aquaracer تقسیم می کنند. واضح است که مشارکت با افرادی مانند رایان گاسلینگ، جیکوب الوردی و جیمی باتلر نتیجه می دهد. اکنون، من فقط باید بفهمم کدام A-lister به اندازه کافی شجاع است که ساعت ماریو کارت جدید این برند را بپوشد.

دومینیک شاریو

در همین حال، GMT-Master نقطه برجسته انتشارات جدید رولکس از امسال بود. The Crown نسخه جدید دسترو (چپ دست) این مدل را با قاب سبز و مشکی “Sprite” عرضه کرد. افرادی مانند راسل وستبروک و راجر فدرر آن لباس را می پوشیدند، در حالی که بسیاری دیگر احساس می کردند نیاز به نشان دادن GMT های خود را دارند. این فقط یک پدیده کلکسیونر مشهور نیست. هر زمان که رولکس نسخه جدیدی از یک مدل را ارائه می دهد، همیشه تقاضا برای مدل های مجاور از گذشته ایجاد می کند. ظاهرا افراد مشهور به همین راحتی متقاعد می شوند. از بین تمام طعم‌های ساعت، آبجوی سیاه و قهوه‌ای ریشه‌دار مورد علاقه بود.

برند سال

تایلر راس/گتی ایماژ

از سال 2019، هر سال، تماشای یک سال تماشای افراد مشهور را در فرش‌های قرمز، مهمانی‌های VIP، برنامه‌های گفتگو و برنامه‌های قهوه‌ای پرطرفدار بررسی می‌کنم تا محبوب‌ترین قطعات و مارک‌ها را در میان افراد مشهور پیدا کنم. من این کار را انجام می‌دهم زیرا فکر می‌کنم به ما کمک می‌کند بفهمیم کدام ساعت‌ها وارد جریان اصلی می‌شوند. این همچنین یک شاخص میل است: کدام ساعت بیشتر برای مخاطبی با دسترسی نامحدود، بودجه زیاد و رویدادهای فراوان در برنامه جذاب است؟ اینها افرادی هستند که ساعت‌های لوکس عملاً برای آنها ساخته می‌شوند—و اینها ساعت‌هایی هستند که بیشتر از همه می‌پوشیدند.

محبوب ترین ساعت مچی سال

خوان اوکامپو

جایزه Glad-You-Made-It

Vacheron Constantin امسال از تخم غاز غیر قابل رغبت به شش نقطه رسید. خیلی خوب! و هر بار که این برند به ما یادآوری می‌کرد که چرا اینقدر خاص است و چرا ممکن است آن را روی مچ بسیاری از افراد مشهور نبینید. ساعت های این برند عمداً پر زرق و برق نیستند – اما افراد مشهوری مانند تام کروز، استف کوری و مایکل بی جردن نشان دادند که چرا همراهان فرش قرمز خوبی هستند.منبع

عکس ها: Getty Images, Tag Heuer; کلاژ: گیب کونته

با این حال، دوندگی سخت برای ریچارد میل. برندی که یکی از برترین برندها در سال 2019–35 بود! – در سقوط آزاد است. من فقط ساعت های این برند را دیدم شش بار در سال 2022

1. Audemars Piguet Royal Oak
2. Rolex GMT-Master II
T-3. رولکس دیتونا
T-4. Rolex Day-Date

تعجب آور نیست که Day-Date و Daytona محبوب هستند، اما تعجب آور است که ببینیم کدام ساعت از سکو خارج شده اند. ناتیلوس پس از سه سال حضور در میان جمعیت محبوب، به‌طور غیرقابل تشریفاتی کنار گذاشته شد. البته، کمتر شبیه این است که موقعیت خود را از دست داده است و بیشتر شبیه این است که خانواده اش آنها را به طور کامل از مدرسه بیرون کشیده است. پتک محبوب ترین نسخه خود از ناتیلوس، 5711 ساده را متوقف کرد، زیرا بیش از حد مورد توجه قرار گرفته بود. از زمان آن تصمیم، اعداد ساعت در این رتبه بندی غیرعلمی کاهش یافته است. با این حال، من نمی خواهم بیش از حد کاهش ناتیلوس را بزرگنمایی کنم. اگر بخواهیم رولکس را از این تمرین حذف کنیم، ناتیلوس بعد از رویال اوک محبوب‌ترین ساعت بعدی خواهد بود.

رویال اوک محبوب‌ترین ساعت 2022 بسیار دور بود—بسیاری از افراد مشهور آن را می‌پوشیدند که من مجبور شدم آن را بپوشم. اضافه کردن ستون به برگه Google که در طول سال‌ها از آن برای پیگیری ساعت‌ها استفاده کرده‌ام. دلیل این همه عشق RO امسال؟ این ساعت پنجاهمین سالگرد خود را جشن می‌گرفت و AP تعداد زیادی ساعت با نسخه‌های ویژه مختلف را تولید کرد که روی مچ لبرون جیمز، جان مایر، سرنا ویلیامز، آنتونی دیویس و بن سیمونز پیچیدند. بلوط رویال سرامیکی آبی نیز در میان افراد مشهور محبوبیت زیادی داشت. همه این نسخه های ویژه ساعت را به محبوبیت بی سابقه ای سوق دادند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: