لیام نیسون در آخرین فیلم خود، «قصاص»، یک بار دیگر، یک پدر هوشیار عصبانی است که در یک وسیله نقلیه خطرناک به دام افتاده است.

اینکه نیسون به یک ژانر برای خودش تبدیل شده است، قبلاً در یک جاودانه شده است سری از کلید و لایه برداری طرح ها («می‌بینی لیام نیسون‌ها با گرگ‌ها می‌جنگند؟»)، و این واقعیت که این طرح‌ها تقریباً یک دهه پیش پخش شد، صنعت فیلم را از تولید فیلم‌های بیشتر «لیام نیسون‌ها» که هم به طرز شگفت‌انگیزی متعدد و هم تکان‌دهنده هستند، متوقف نکرده است. لباس فرم. اکشن لیام نیسون استوک پوستری دارد لیام نیسون یک تپانچه در دست دارد و یک کارگردان اروپایی که دندان هایش را در ساختن موزیک ویدیوها کوتاه کرد، a la Olivier Megaton یا Jaume Collet-Serra.

قصاص به نظر می رسد که نشان دهنده یک چرخش در این ژانر است، البته همیشه بسیار خفیف. این فیلم توسط Nimród Antal فارغ‌التحصیل آکادمی فیلم مجارستان کارگردانی شده است و شخصیت نیسون را در حالت رمبو بر روی دخترش نشان می‌دهد، اما به نظر می‌رسد بیشتر بر روی اتومبیل تمرکز می‌کند تا اسلحه. طبق خلاصه رسمی:

که باعث می شود قصاص احساس کمی بیشتر شبیه یک ریف در سرعت یا مرگ سخت با انتقام نسبت به گرفته شده، که احتمالاً بهترین است، زیرا به نظر می رسد تماشای تهدیدهای نیسون هرگز قدیمی نمی شود، در حالی که تماشای او در حال انجام حرکات شیرین کاری و شبه پارکور هر سال احمقانه تر به نظر می رسد (نگاه کنید به: موارد مورد تمسخر توالی پرش حصاری از جانب گرفته شده 3).

اینکه نیمرود آنتال کارگردانی می کند دلیل بیشتری برای خوش بین بودن است قصاص می تواند یک ریف برنده بر روی فرمول باشد تا یک بازگشت بدبینانه از آن. Antal با یک فیلم هیجان انگیز درخشان در سیستم متروی بوداپست وارد صحنه شد. کنترل، در سال 2003، که در آن سال به مجارستان برای جوایز اسکار تبدیل شد. او همچنین در سال 2010 کارگردانی کرد شکارچیانبا بازی آدرین برودی، یک اکشن علمی تخیلی لاغر و دست کم گرفته شده (اگر IP محور باشد) که مسلماً هنوز دومین فیلم برتر Predator تا به امروز است.

تو به دخترم صدمه زدی، پسر عوضی. لیام نیسون در ردیف دکمه های تریلر تازه منتشر شده Lionsgate غرغر می کند. قصاص.

وقتی یک تماس‌گیرنده مرموز بمبی را زیر صندلی ماشینش می‌گذارد، مت ترنر (نیسون) یک تعقیب و گریز با سرعت بالا در شهر را برای انجام یک سری وظایف خاص آغاز می‌کند. در حالی که بچه‌هایش در صندلی عقب گیر افتاده‌اند و بمبی که اگر از ماشین پیاده شوند منفجر می‌شود، یک رفت‌وآمد عادی تبدیل به یک بازی پیچیده مرگ یا زندگی می‌شود، زیرا مت دستورالعمل‌های خطرناک‌تر غریبه را در مسابقه‌ای با زمان دنبال می‌کند تا خانواده‌اش را نجات دهد. “

این خطی است که به نظر می رسد به همان اندازه برای حداقل ده فیلم دیگر لیام نیسون صدق می کند، همانطور که عنوان “مقابله”. لیام نیسون حرفه جالبی داشته است و با نوبت‌های خوب و جوایزی مانند نل و فهرست شیندلردومی که برای آن نامزد اسکار و بفتا شد. او هنوز هم به عنوان یک بازیگر طیف وسیعی دارد و می تواند همه چیز را از کمدی انجام دهد (نگاه کنید به: فیلم کوتاه درخشان او در موارد اضافی) به درام مسخره (تصنیف باستر اسکروگز)، اما از آنجایی که گرفته شده در سال 2008، نیسون تقریباً منحصراً به خاطر بازی با پدران هوشیار در شوت‌آپ‌های سودمند شناخته شد، حتی اگر در سن 71 سالگی، سن پدربزرگش را به خوبی پشت سر گذاشته است.

ما متوجه خواهیم شد که چه زمانی قصاص 25 آگوست روی پرده سینماها می رود. حداقل، 90 دقیقه به پایان می رسد، به این معنی که حتی اگر خیلی خوب نباشد، احتمالاً نشستن در آن کار سختی نخواهد بود.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: