قبل از «جانشینی»، جسی آرمسترانگ فیلمنامه‌ای به نام مرداک نوشت. در اینجا چگونه به پایان می رسد.


فصل چهارم درام خانوادگی تحسین شده جسی آرمسترانگ HBO جانشینی به طور مداوم انتظارات مخاطبان را زیر و رو کرده است. پدرسالار خانواده در قسمت سوم درگذشت، و به نظر می رسد که دستور نوک زدن وارثان احتمالی او هر هفته تغییر می کند. هیچ نقشه راهی برای حدس زدن حماسه روی وجود ندارد… یا وجود دارد؟

جانشینی بر اساس گزارش ها به عنوان یک فیلمنامه به نام مرداک ها-زیر متن لعنتی!-که باعث افتخار شد لیست سیاه بهترین فیلمنامه های تولید نشده هالیوود در سال 2010. با توجه به قدرت فوق العاده خانواده مرداک در صنعت سرگرمی، این که فیلمنامه هرگز به یک فیلم بلند تبدیل نشد، چندان شوکه کننده نیست. تغییر خانواده مرکزی به رویز خیالی اکنون مانند یک حرکت حرفه ای زیرکانه به نظر می رسد، حتی برای آرمسترانگ، که در آن زمان قبلاً برای کارش بر روی آرماندو ایانوچی مورد تحسین قرار گرفته بود. در حلقه، با نامزدی بهترین فیلمنامه اقتباسی در هشتاد و دومین اسکار به اوج خود رسید.

را مرداک فیلمنامه شامل سه فرزند کیت روپرت مرداک، 78 ساله، پدرسالار خانواده است (که خط اول فیلمنامه همان لوگان روی است، “اوه لعنتی. برای کندال، و جیمز، 35، که نقشه بر روی رومن. دختر، لیز، 40 ساله، با کهن الگوی سیوبهان مطابقت دارد، و شوخی‌های واضح او با همسر متیو فروید عمیقاً یادآور شیو و تام است. (یک تفاوت اصلی این است که بزرگترین فرزند، پرودنس، 46 سال دارد، که باعث می شود او به طور معناداری از همتای تلویزیونی خود، کانر، که بر اساس جنسیت عوض شده است، جوان تر باشد.)

درام فیلم – که تقریباً در دو ساعت طول می کشد – زمانی شروع می شود که کیت، که در فیلمنامه به عنوان “KRM” ظاهر می شود، اعلام می کند که قصد دارد به دو فرزند کوچکتر خود، هر دو زیر 10 سال، رای هیئت مدیره را در سن بلوغ بدهد. . لاچلان، جیمز و لیز حیرت زده می‌شوند و وقتی سه بچه عقب می‌زنند، پویایی خانواده ضعیف شروع به شکسته شدن می‌کند.

پس از تلاش برای دستکاری هر بچه برای رای دادن به بله، در انتهای فیلمنامه، بچه‌ها جبهه‌ای متحد علیه پدرشان در لحظه‌ای به یاد می‌آورند. جانشینی فصل 3 پایانی. لاچلان در گفتگوی پرتنش از پدرش می پرسد که چرا زندگی خود را وقف ساختن این امپراتوری رسانه ای کرده است. که پدرش پاسخ می دهد: «من را زنده نگه می دارد. چند معامله دیگر که فکر می کنم می توانم به 120 بروم.

با امتناع بچه ها از رضایت دادن به خواسته های او، کیت آخرین تاکتیک را امتحان می کند: او به آنها می گوید که در حال مرگ است. پس از یک لحظه شوک و احساسات خام، نماینده رومی می پرسد: “جدی می گویی؟” و بچه‌ها شروع به ابراز تردید می‌کنند و مدرکی می‌خواهند که کیت از ارائه آن امتناع می‌کند.

“ببین، متاسفم و این روز عجیبی است، و بابا، ما این را شکست خواهیم داد، و از آن عبور خواهیم کرد، و همه ما شما را دوست داریم، پدر، اما قبل از اینکه هر چیزی را امضا کنم، می توانید Doc خود را روی بلندگوی تلفن دریافت کنید؟ جیمز می پرسد.

«نه. من بابای لعنتی تو هستم و به تو می گویم دارم می میرم. کارگردانی نهایی در فیلمنامه سلامت شخصیت را یک سوال باز می گذارد، حرکتی هوشمندانه برای فیلمی که احتمالاً در یک سریال تلویزیونی به خوبی کار نمی کند.

بدیهی است که مرگ لوگان روی در این فصل نشان می‌دهد که آرمسترانگ پایان اصلی خود را از دست داده است. مرداک ها، به این معنی که اکنون در قلمروی ناشناخته هستیم.

با توجه به این تغییر عظیم، تلاش برای جمع آوری بیش از حد در مورد آن دشوار است جانشینینتیجه گیری از مرداک ها. فیلمنامه فیلم با اتحاد بچه ها به پایان می رسد، که در پایان قسمت نهم فصل 4، فاصله زیادی با رویز دارد. سپس دوباره، فینال است یک ساعت و نیم گزارش شده است– اساساً طول فیلم – و به عنوان مرداک ها ثابت می کند، خیلی چیزها در این مدت زمان ممکن است اتفاق بیفتد. شاید یک رویداد خانوادگی دیگر بچه‌های روی را متحد کند، دقیقاً مانند آنها در ابتدای فصل. یا شاید ما به سمت پایانی تاریک تر می رویم، که در آن یکی از سه جانشین بالقوه (با عرض پوزش، کانر) به طور کامل تبدیل به لوگان جدید، قلب سرد و همه چیز می شود. یک چیز مسلم است: خواندن به اندازه فیلمنامه آرمسترانگ سرگرم کننده است مرداک ها این است که سریال او تجربه بسیار غنی تر و ارزشمندتری بوده است.منبع