عدنان سید از پادکست سریال شهرت پس از 23 سال رایگان شد

عدنان سید، که محکومیت او به قتل در سال 2000 به لطف این محکومیت رسانه ای شد سریال پادکست، پس از 23 سال منتشر شد. مطابق خورشید بالتیمور، یک قاضی این حکم را لغو کرد: «پس از اینکه دادستان‌ها به دلیل افشای مظنونان جایگزین قتل و شواهد غیرقابل اعتمادی که علیه او در دادگاه استفاده شد، شک و تردیدهایی در مورد مجرم بودن او مطرح کردند.» سید، 41 ساله، در حالی که دفتر دادستان ایالت بالتیمور در حال بررسی این موضوع است که آیا برای محاکمه مجدد یا کنار گذاشتن کامل اتهامات تلاش می کند، در بازداشت خانگی قرار گرفته است.

در طول دوران طولانی زندان خود، سید مدام اظهار داشت که از قتل همکلاسی دبیرستانی و دوست دختر سابق هه مین لی که در سال 1999 جسدش در پارک بالتیمور پیدا شد، بی گناه است. سریال اپیزود جدیدی با عنوان منتشر کنید “عدنان بیرون است.”

در قسمت جدید، کونیگ اتفاقی را که هنگام آزادی سید رخ داد را مرور می‌کند و خاطرنشان می‌کند که هنگام خروج از زندان علناً صحبت نکرد، اما جمعیتی جمع شده بودند که هنگام خروج او از محوطه به تشویق پرداختند. به گفته کونیگ، دادستانی گفت که پرونده آنها پس از بررسی داخلی متوقف نشد. همچنین قانون جدیدی در مریلند به نام قانون ترمیم نوجوانان وجود داشت که به افرادی که بیش از 20 سال به دلیل جرمی که در دوران نوجوانی مرتکب شده اند، اجازه می دهد که مجازات آنها کوتاه شود. وکیل سید یکی از این درخواست ها را ارائه کرد. پس از بررسی پرونده، آنها یادداشت هایی پیدا کردند که باعث شد دو مظنون بالقوه را بررسی کنند که، همانطور که کونیگ می گوید، “به درستی به عنوان مظنون رد نشده بودند.”

در سال های اخیر، پادکست های تحقیقی مانند سریال برای ابطال پرونده های پرمخاطب تلاش کرده اند. در تاریکی کمک کرد تا محکومیت به قتل و لغو حکم اعدام برای مرد می سی سی پی، کورتیس فلاورز، صادر شود. نمایش فاش نشده محکومیت های نادرست در ایالات متحده را بررسی کرد و چندین قسمت را به پرونده سید و همچنین محکومیت های افرادی مانند جمار هاگینز و جوی واتکینز اختصاص داد.منبع

ایجاد و میزبانی توسط روزنامه نگار سارا کونیگ، سریال در سال 2014 به یک پدیده فرهنگی تبدیل شد و فصل اول آن به مرگ لی و محاکمه سید اختصاص داشت. سید دو بار محاکمه شد که اولی به محاکمه ختم شد و دومی حکم مجرمیت را صادر کرد. در سال 2019، دادگاه استیناف مریلند دادخواست برای محاکمه جدید را رد کرد با اختلاف 4-3، حتی پس از دادگاه تجدید نظر محکومیت خود را در سال 2018 تخلیه کرد. به گفته دادستان، مظنونان جدید جایگزین های قانع کننده ای ارائه می دهند: یکی از آنها گفته می شود لی را تهدید کرده و گفته است که “او را ناپدید خواهد کرد”. آنها همچنین یکی از مظنونان را “یک متجاوز زنجیره ای” توصیف می کنند که پس از محاکمه سید در چندین تجاوز جنسی محکوم شده است. خودروی لی نیز در نزدیکی خانه یکی از مظنونان کشف شد.

پیش از این در سپتامبر a گزارش نیویورک تایمز دادستان فاش کرد که به دلیل ظهور یک جفت مظنون احتمالی دیگر، محکومیت سید لغو شود. اگرچه از اعلام بی گناهی سید کوتاهی کردند، اما گفتند «حداقل» او باید محاکمه جدیدی داشته باشد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: