طب سوزنی برای میگرن: یک درمان موثر میگرن از طب مدرن

از سوی دیگر، دلهره – هم از بیماران و هم از ارائه دهندگان آنها – می تواند هر دو راه را کاهش دهد. دکتر ژانگ می گوید: “من فکر می کنم هنوز افرادی هستند که طب سوزنی را رد می کنند.” من فکر می کنم به همین دلیل برای ما به عنوان پزشک مهم است که به ادبیات نگاه کنیم، به علم همه چیز نگاه کنیم.» ممکن است نشان دهد که مردم برای هزاران سال کارهایی را انجام می دهند، زیرا به چیزی علاقه دارند.منبع

اما اگر داروهای خوراکی موثر در حال حاضر برای بیماران میگرنی وجود دارد، چرا پزشکان حتی در حال بررسی درمان‌هایی مانند یوگا یا آرامش هستند؟ در حالی که داروی سردرد هنوز در حال کشف ماهیت کامل میگرن است، محققان دریافته اند که سردرد در خلاء وجود ندارد، بلکه مربوط به سایر شرایط سلامتی است که بر زندگی افراد تأثیر می گذارد. دکتر ژانگ می‌گوید: «من همیشه به بیمارانم می‌گویم که میگرن اغلب پاسخ پایین‌دستی بدن به سایر مسائل پزشکی است. بنابراین اگر فردی دارای فشار خون بالا یا آپنه خواب یا افسردگی خارج از کنترل باشد، همه اینها می توانند در ایجاد علائم میگرن نقش داشته باشند.

با این حال، این علم حتی برای متخصصان این حوزه نیز گریزان است. دکتر ژانگ می‌گوید: «خط اصلی این است که در واقع چیزهای زیادی وجود دارد که ما از نظر نحوه عملکرد طب سوزنی نمی‌دانیم. “ما فکر که احتمالاً تغییرات عصبی شیمیایی رخ می دهد، آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی خاص که هنگام سوزن زدن اتفاق می افتد. مشابه بسیاری از درمان های دیگر میگرن، هدف نهایی این است که حساسیت مغز میگرن را آرام کند.

متخصصان مغز و اعصاب نویدهای جدی در این رویکردها برای مهار اثرات میگرن می بینند. دکتر موریس لوین، مدیر مرکز سردرد UCSF می‌گوید: «یوگا، مدیتیشن، تمرین‌های تمرکز حواس، تکنیک‌های آرام‌سازی و بیوفیدبک همگی کارهای مشابهی انجام می‌دهند و می‌توانند منجر به کاهش دفعات سردرد یا رفع سردرد به عنوان شروع آن شوند. “این خیلی جالب است.”

یکی 2017 مطالعهکه به 249 فرد مبتلا به میگرن، سوزن سوزن و دارونما ارائه کرد، نشان داد که “طب سوزنی واقعی به طور قابل توجهی دفعات حملات میگرنی را در مقایسه با طب سوزنی ساختگی کاهش می دهد.” و الف مرور تقریباً دوجین کارآزمایی بالینی متمایز شامل تقریباً 5000 نفر نشان داد که در تقریباً دو سوم بیماران میگرنی که طب سوزنی دریافت می کردند، فراوانی میگرن به نصف کاهش یافت.

وضعیت پیچیده پزشکی مدرن به منوی کاملی از درمان‌های موثر میگرن، از داروهای جدید خوراکی گرفته تا روسری الکترونیکی اجازه داده است. اما به گفته متخصصان، گاهی اوقات موثرترین درمان، درمانی است که هزاران سال است که وجود داشته است.

طب سوزنی در چتری از درمان های میگرن به نام درمان های یکپارچه مکمل قرار می گیرد. همچنین در این دسته درمان‌هایی مانند اصلاح سبک زندگی – فکر کردن به ورزش یا حفظ برنامه خواب ثابت – مکمل‌های ویتامین و تنظیم رفتاری مانند تمرین تمدد اعصاب وجود دارد.

طبق طب چینی باستان، انرژی در بدن از طریق سیستمی از نصف النهارها یا کانال های انرژی جریان دارد. هنگامی که آن انرژی به طور موثر در گردش نیست، می تواند باعث درد شود. طب سوزنی به سیستم نصف النهار وارد می شود و انرژی را قادر می سازد دوباره به گردش در آید. برای مبتلایان به میگرن، به نظر می رسد که واقعاً مؤثر است.

دکتر وید کوپر، مدیر کلینیک سردرد و درد عصبی در دانشگاه بهداشت میشیگان می‌گوید: «به همین دلیل است که درمان‌ها به نوعی همه جانبه هستند. اگر مشکلات زیادی با خواب دارید که باعث میگرن می شود، تمرکز ما کمک به خواب بهتر شماست.

درمان‌های یکپارچه مکمل، راه‌های کاهش میگرن را که پزشکان می‌توانند به بیماران ارائه دهند، گسترش می‌دهند. این امر به ویژه در صورتی مفید است که بیمار از مصرف یک داروی خوراکی نگران باشد.

دکتر نیوشن ژانگ، متخصص مغز و اعصاب و رئیس بخش سردرد بخش اعصاب پزشکی استانفورد می گوید: «طب سوزنی». “مطالعات بهتر و بهتر شده اند.”


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: