ضد آفتاب توضیح داد: چقدر SPF کافی است؟

تصویر ممکن است موارد زیر را شامل شود: ‏‏‏ بطری‏،‏ و ‏لوسیون‏‏

مواد معدنی بر روی پوست بنشینید و به سادگی اشعه های UV را از بین ببرید و ورود را ممنوع کنید. اینها معمولاً شامل اکسید روی و/یا دی اکسید تیتانیوم هستند. فرمول‌های موثر حداقل تا بدون گچی روی پوست باقی می‌گذارند، در حالی که فرمول‌های با کیفیت پایین ممکن است به نظر برسید که تمام صورت یا بدن خود را پودر کرده‌اید.

مواد شیمیایی که جلوی اشعه ماوراء بنفش را می گیرد، این کار را با جذب اشعه و خنثی کردن آن انجام می دهد، به طوری که نمی تواند آسیبی به سلول های پوست شما وارد کند. اینها معمولاً شامل آووبنزون، اکتیسالات، اکسی بنزون ​​و هموسالات هستند. این مواد می توانند در جریان خون جذب شوند و گاهی اوقات هفته ها پس از استفاده در خون شناسایی می شوند – به همین دلیل برخی از افراد نسبت به کاربردهای شیمیایی SPF شک دارند. برخی نیز برای صخره های مرجانی عالی نیستند (به ویژه اکسی بنزون ​​و اکتینوکسات).

بسیاری از ضدآفتاب ها در برابر آب مقاوم هستند، اما هیچکدام به طور کامل ضدآب نیستند. دلیل اینکه برخی از محصولات مقاومت در برابر آب خود را لیست نمی کنند، احتمالاً این است که هرگز برای آزمایش و تأیید آن هزینه ای پرداخت نکرده اند. این تست های ترخیص ضد آب بسیار گران و خسته کننده هستند، به همین دلیل است که بسیاری از برندها بدون زحمت وارد بازار می شوند. به علاوه، قاعده کلی این است که پس از آن باید SPF را دوباره اعمال کنید هر قرار گرفتن در معرض عرق و آب، صرف نظر از مقاومت در برابر آب.

ضد آفتاب Supergoop “Play”.

با این حال، اگر پیروی از این امر دشوار است یا همه اطلاعات اضافی شما را تحت فشار قرار می‌دهد، فقط به اصول اولیه پایبند باشید: از SPF 30 با طیف وسیع استفاده کنید، به طور آزادانه، هر دو ساعت یا بعد از قرار گرفتن در معرض آب استفاده کنید. و اگر صاف، لطیف و جوان نگه داشتن پوست شما بسیار مهم است، پس کلاه بپوشید، زیر چتر ساحل بمانید یا بین ساعت 11 صبح تا 3 بعد از ظهر که اوج قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش است، در بیرون از منزل نباشید.

کدام بهتر است: معدنی یا شیمیایی؟

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید: اینکه کرم ضد آفتاب شما معدنی (یا گاهی اوقات “فیزیکی” یا “طبیعی”) یا شیمیایی (یا ترکیبی از این دو) است یا خیر. معمولاً می توانید بر اساس این که آیا به راحتی در پوست جذب می شود (شیمیایی)، یا یک قالب مات و کمی گچی روی پوست (معدنی/فیزیکی) باقی می گذارد.

مارک هایی که انجام دادن مقاومت آنها در برابر آب فقط مجاز است یکی از دو بازه زمانی را فهرست کند: “تا 40 دقیقه” و “تا 80 دقیقه”. حتی اگر در آزمایش 3 ساعت از ضد آفتاب را پاک کنند، فقط می توانند 80 دقیقه ادعا کنند. همه این موارد به‌خوبی به نفع شما کنترل می‌شوند: آخرین چیزی که می‌خواهید محصولی است که پوست شما را بسوزاند و تعطیلات شما را خراب کند.منبع

تصویر ممکن است موارد زیر را شامل شود: ‏‏‏بطری‏،‏ و ‏مواد آرایشی‏

ضد آفتاب معدنی بره ریپابلیک با SPF 30

مقاومت در برابر آب در ضد آفتاب، توضیح داده شده است

اکثر متخصصان پوست به شما خواهند گفت که اکسید روی بهترین انتخاب بین این دو است، زیرا پوشش آن در برابر UVA کمی گسترده تر از تیتانیوم است. یک پایه اکسید روی 10٪ نیز یک پایه واقعا خوب است. هر دو اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم ضد آفتاب های عالی هستند، و اگر می توانید، ضد آفتابی با غیر نانو ذرات، به این معنی که آن ذرات به اندازه کافی کوچک نیستند که به پوست شما (یا زندگی دریایی نیز) نفوذ کنند.