شما فقط به اندازه نیمکت خود خوب هستید، مراقب تجارت بزرگ باشید، و درس های دیگر از پلی آف NBA تاکنون

ستاره ها مهم هستند اما بقیه هم همینطور.

اغوا شدن توسط استعدادهای خیمه شب بازی در این لیگ آسان است. شراکت دورانت با دوین بوکر، کریس پل و دیندر آیتون برای کارشناسان و صاحب نظران غیرقابل مقاومت بود. اما آنها هرگز بیش از 20 بازی برای ایجاد ریتم قبل از پلی آف نداشتند. سپس آن 20 به دلیل مصدومیت دورانت دیگر به 8 تبدیل شد. Suns همچنین در معامله ای که دورانت را از بروکلین آورد، سه بال با استعداد را تسلیم کرد و چرخش آنها را کاهش داد. مربی مونتی ویلیامز هرگز نتوانست گروهی را پیدا کند که خارج از پنج تیم اصلی خود به او اعتماد داشته باشد.

چه این پس فصل دارد یک بار دیگر ثابت شده است که “شیمی” و “تداوم” فقط کلمات کلیدی حساس نیستند. آنها مهم هستند. عمق هم همینطور. فقط از فینیکس سانز که در تعطیلات به سر می‌برد بپرسید، که در ماه فوریه زمانی که کوین دورانت را به دست آوردند، عملاً به عنوان بازیکن مورد علاقه قهرمانی شناخته شدند، اما هفته گذشته به طور خلاصه توسط ناگتس اخراج شدند.

هیت 2023 نیز شباهت چندانی به تیم 2020 خود ندارد، اگرچه چند چهره آشنا در کنار ستارگان باقی مانده اند: تایلر هرو، دانکن رابینسون، گیب وینسنت و البته اودونیس هاسلم ابدی (که مانند سرایدار هتل جک نیکلسون در درخشان، همیشه آنجا بوده است.) اما هرو، یک تازه کار در سال 2020 که به یک ستاره تبدیل شد، برای پلی آف 2023 خارج است، زیرا در دور اول دست راست خود را شکست. وینسنت، یک تماشاگر پایان نیمکت در سال 2020، اکنون شروع کننده است. رابینسون، یک استارتر کلیدی در آن زمان، اکنون یک ذخیره کاهش یافته است. (هسلم، اکنون مانند آن زمان، بیشتر اینجاست تا نقش روی کنت را بازی کند: آموزش، راهنمایی، گهگاه غرغر کردن.)

پس از خروج از دور دوم، سانز و کوین دورانت با یک فصل خارج از فصل جالب روبرو می شوند.

کریستین پترسن / گتی ایماژمنبع

پس نه، این چهار فینال نیست دقیقا همان چهار فرنچایز که بر حباب تسلط داشتند، و نه، ظهور مجدد این چهار فرنچایز لزوما کاری که سه سال پیش انجام دادند را تایید کنند. پلی آف 2020 که به دلیل همه گیری کووید-19 در انزوا برگزار شد، منحصر به فرد و عمیقاً عجیب بود: بدون هوادار، بدون سفر، بدون آزادی برای ترک. روی هر بازیکن و تیمی تاثیر متفاوتی گذاشت.

اگر بین سال‌های 2020 تا 2023 یک خط درست (و مقایسه منطقی) وجود داشته باشد، این سلتیکس است که هنوز حول محور دامپزشکان حباب‌دار تاتوم، براون، مارکوس اسمارت، رابرت ویلیامز و گرانت ویلیامز ساخته شده‌اند. گفته می شود، ویلیامزها در آن زمان بسیار جوانتر بودند (گرانت، یک تازه کار، رابرت، دانش آموز دوم) و به مراتب کمتر یکپارچه بودند. تیتوم و براون در حال حاضر گواهینامه All NBA را دریافت کرده‌اند و از پشتیبانی کهنه‌کاران زیادی در آل هورفورد، دریک وایت و مالکوم بروگدون برخوردار هستند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: