سفید کردن دندان در خانه: چگونه بدون بیرون رفتن از خانه دندان های هالیوودی خود را سفید کنید

علاوه بر همه اینها، معاینات منظم دندانپزشکی باید بخشی از روال سلامت دهان و دندان شما باشد. پس آنها را نادیده نگیرید

پس از هر گونه درمان سفیدکننده (خودتان یا حرفه ای)، مهم است که اجازه دهید مینای دندان شما بازیابی و بازسازی شود. به معنای فوری، شما نمی خواهید در ساعت اول چیزی بخورید یا بنوشید. اما پس از آن، آپا یک بافر 48 ساعته را برای بازیابی مینای دندان توصیه می کند (که در آن توصیه های دو نکته بالا را به کار می گیرید).

هر کسی که تا به حال دندان های خود را سفید کرده است، احتمالاً سفید کردن دندان در خانه را در نظر گرفته و احتمالاً تلاش کرده است. با توجه به نوارها و ژل های سفید کننده موجود، این کاملا طبیعی است. به علاوه، در مقایسه با سفید کردن حرفه ای، روش سفید کردن دندان DIY یک تصمیم آسان است.

3. در اسرع وقت نخ دندان بکشید و مسواک بزنید

آپا می گوید: پس از مصرف چیزهایی مانند سس قرمز، شراب، قهوه، نوشابه و مواردی از این دست، باید تا حد امکان سریع مسواک بزنید. او می افزاید: «مسواک زدن معمولی و نخ دندان کشیدن چیزهای کوچکی هستند که می توانند تفاوت بزرگی در به حداقل رساندن لکه ها ایجاد کنند. و اگر چیزی به سبکی مانند بلغور جو دوسر یا نان سفید می خورید، باز هم مسواک زدن در بین وعده های غذایی مهم است به جای اینکه ذرات غذا در اطراف لثه ها در بین دندان ها بنشینند – چیزی برای جلوگیری از تجمع مداوم پلاک. (اما هی، این یک نکته استاندارد بهداشت دهان و دندان نیز هست.)

اما اگر با دانش درست به آن نزدیک نشوید، این یک تصمیم خطرناک نیز هست. و ما همچنان شما را تشویق می کنیم که هر سال یا شش ماه یک بار سفید کننده حرفه ای انجام دهید (از زمانی که ما دانستن شما اغلب برای تمیز کردن به دندانپزشک مراجعه می کنید). این به این دلیل است که متخصصان می توانند اطمینان حاصل کنند که شما سنگین ترین لایه پایه سفید را دریافت می کنید (و همچنین با خیال راحت اجرا می شود)، که سپس به شما امکان می دهد این اقدامات را در خانه به عنوان وسیله ای برای لمس کردن به کار ببرید، نه تنها اتکای خود. به این ترتیب شما همچنین دندان هایی را که از پلاک پاک شده و از نظر پوسیدگی و همچنین سلامت لثه بررسی شده اند را سفید می کنید.

هیچ کس نمی خواهد به آنها گفته شود که باید از چیزهایی مانند شراب، سس ماکارونی و قهوه صرف نظر کنند. بنابراین، به جای کاهش دادن چیزهای لکه‌دار دندان که دوست دارید، دکتر آپا به رویکرد «مصرف آگاهانه» معتقد است. او می گوید: «با نوشیدن آب هیدراته بمانید تا به حفظ روشنایی کمک کنید. و نوشیدنی های رنگدانه دار مانند قهوه و چای را از طریق نی مصرف کنید. آپا اضافه می کند که ضرب المثل قدیمی “یک سیب در روز پزشک را دور می کند” را می توان برای دندان های درخشان تر به کار برد: “گزیدن مواد غذایی زبر و بافت دار می تواند به حذف مواد زائد در فاصله بین مسواک زدن و نخ دندان کشیدن کمک کند.”

به نظر نمی رسد که یک رکورد شکسته به نظر برسد، اما باید مطمئن شوید که دندان هایی که سفید می کنید نیز عاری از هرگونه تجمعی هستند – در غیر این صورت نتایج واقعاً ناهمواری دریافت خواهید کرد. دکتر آپا می‌گوید برای اینکه تلاش‌هایتان در خانه مؤثر باشد، باید یک یا دو ماه قبل یک تمیز کردن حرفه‌ای دندان انجام می‌دادید. انجام این کار تضمین می‌کند که دندان‌های شما تمیز، سالم هستند و لثه‌های شما به اندازه کافی قوی هستند تا بتوانند فرآیند سفید کردن را نیز انجام دهند (زیرا آن ژل معمولاً روی لثه می‌ریزد و می‌تواند باعث ایجاد حساسیت شود). لزوماً اینطور فکر نمی‌کنید، اما لثه‌های سالم برای دندان‌های درخشان‌تر ضروری است: «اگر سلامت لثه‌های بیمار در سطح بالایی نیست، بلیچینگ ایده بدی است. آپا می گوید: لثه های ملتهب و پف کرده می تواند نشانگر بهداشت نامناسب دهان باشد و به چرخه معیوب مسواک زدن و نخ دندان کشیدن کمک کند زیرا این ناحیه بسیار حساس است.

1. نظافت حرفه ای منظم را انجام دهید

2. آگاهانه مصرف کنید

4. یک بافر پس از سفید شدن بسازید

دندان‌های شما متخلخل هستند، بنابراین هر چیزی که دارای قدرت رنگ‌آمیزی مانند کولا، سس گوجه‌فرنگی و قهوه باشد، در این دوره آسیب‌پذیر می‌تواند به راحتی در داخل آن منافذ قرار بگیرد. بنابراین، بدون استفاده از مینای دندان برای محافظت از دندان، می‌توانید به سرعت هرگونه پیشرفت درخشندگی را خنثی کنید. آپا می‌گوید: «ما همیشه می‌گوییم، اگر یک تی‌شرت سفید را لکه‌دار کند، دندان‌های شما را لکه‌دار می‌کند». علاوه بر این، اگر می توانید در همان دوره 48 ساعته از سیگار کشیدن خودداری کنید، لطفاً به همین دلایل این کار را انجام دهید.منبع

با این حال، به طور کلی، بسیاری از محصولات سفید کننده دندان در خانه واقعاً ایمن و مؤثر هستند. اما برای اطمینان از اینکه به روشی هوشمندانه و موثر به سفید کردن DIY نزدیک می‌شوید – و در نتیجه، برای اطمینان از اینکه درخشان‌ترین، یکنواخت‌ترین و کم‌دردترین نتایج را دریافت می‌کنید، با دندانپزشک زیبایی، دکتر مایکل آپا صحبت کردیم. آپا زیبایی در نیویورک، لس آنجلس و دبی. دکتر آپا توصیه ما را تکرار کرد: اینکه سفید کردن باید تنها بخشی از یک روال مراقبت از دهان باشد و یک متخصص همیشه می تواند بهتر و سریعتر سفید شود. با این اخطارها، او یک طرح 9 مرحله ای برای سفید کردن دندان در خانه را زیر پا گذاشت.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: