زباله یک مرد کیسه طراح دیگری است

لباس جدید مارنی وجود دارد، یک مخزن بسکتبال دوخته شده در پایین (به اندازه کافی جالب است که من در نظر دارم پیراهن قدیمی نیوجرسی نتز وینس کارتر خود را تغییر دهم). کیف جدید لویی ویتون؟ محصولی از آخرین مجموعه Vuitton که توسط مرحوم ویرجیل آبلو طراحی شده است، و در عین حال پروژه بسیار ویرجیل: سری مخصوص قوطی های رنگارنگ طراحی شده برای پوشیدن کراس بادی و از اواخر سال گذشته، مجموعه‌ای از حیوانات عروسکی دوباره طراحی شده توسط Doublet دیگر منحصر به ژاپن نیست. (حتی عاشقان زباله به مهمانی دعوت می شوند: کلاچ کبوتر جی دبلیو اندرسون را ببینید– یک قصیده با مد روز و چاپ سه بعدی برای موش ترین پرنده ما.)

اگرچه همه این طراحان به یک نتیجه رسیده اند (که هر چیزی می تواند یک کیف باشد)، به نظر می رسد آنها برای رسیدن به آنجا جاده های مختلفی را طی کرده اند. کیسه زباله Balenciaga از نمایش پاییز/زمستان 2022 خانه بیرون آمد – به یاد دارید، کیسه‌ای که درون یک گلوب برفی آخرالزمانی با مد روز قرار داشت. مدل‌هایی که توسط باد کج می‌شوند، مانند چکمه‌ها و لباس‌های سرپوشیده‌شان، عناصر را شکست می‌دهند. بسیاری از آنها کیسه زباله فورا بدنام را حمل کردند. (اتفاقاً، من عاشق این توصیف تک خطی کاملاً خشک و کاملاً واضح از آیتم در یادداشت‌های Balenciaga از نمایش هستم: “کیسه زباله از یک کیسه زباله الهام گرفته شده است.” با تشکر.) کیسه زباله واکنش دمنا به یک فاجعه‌بار قریب‌الوقوع است. رویدادی که صنعت مد و پوشاک عمیقاً در آن دخیل است. در زمینه صنعت پوشاک که تحت تسلط شرکت‌های مد سریع مانند Shein است، کیسه زباله مانند هشداری شوم در مورد اینکه پس از حمل‌ونقل TikTok و تاپ‌های مرسوم 8 دلاری به کجا می‌رویم، احساس پیشگویی می‌کند.

ویکتور ویرجایل/گتی ایماژ

اگر به دنبال یک کیف جدید هستید، اسکن پیشنهادات این فصل بسیار شبیه جستجو در میان وسایل گم شده و پیدا شده است. در حالی که بسیاری از کیسه‌های زباله Balenciaga که قیمت دستگیره‌ها را بالا می‌برد (1790 دلار) و متروکه مد به اندازه‌ای بالا است که همه تماشاگران را خشمگین می‌کند – سرفصل‌ها را به خود اختصاص داده است، دمنا تنها طراح نیست که پیشنهاد می‌کند کیف بعدی آن می‌تواند هر چیزی باشد که در اطرافتان دارید.

با این حال نگران نباشید: به نظر نمی رسد که همه این طراحان آوار به جا مانده باشند. زمین غیر قابل سکونت. برای مثال قوطی‌های رنگ LV را در نظر بگیرید – اگرچه آنها در فلسفه زباله‌های یک نفره مشترک هستند، اما به نظر می‌رسد که منبع آنها به علاقه دیرینه آبلو به مارسل دوشان نزدیک‌تر است. قوطی های رنگ بی شباهت به اشیای Readymade هنرمند فرانسوی نیستند: اقلام معمولی که از زاویه ای کمی متفاوت به آن نگاه می کنند، تبدیل به هنر می شوند. Antwaun Sargent، متصدی کتاب در اوایل سال جاری در یادداشتی از این طراح نوشت: «یکی از راه‌هایی که V جهان را دوباره تصور کرد، از طریق قانون سه درصدی او بود، که او مقدار دقیق بازسازی خلاقانه مورد نیاز برای تبدیل یک شیء روزمره به یک اثر هنری را در نظر گرفت. . یک قوطی رنگ را در سایه‌های زیبا و واضح ارائه کنید، آن را با برند لویی ویتون بپاشید، یک بند وصل کنید و کیف voilà: It. (در ادای احترام مناسب به طراح آن، نسخه موجود در سایت LV به خود می بالد که این کیف «به اندازه کافی جادار است که دو گوشی را در خود جای دهد» – که برای یک وسواس واتس اپ مانند Abloh ضروری است.) و به نظر می رسد از کجا آمده است: جدیدترین مورد. کیف های برجسته نمایش باند فرودگاه لویی ویتون شبیه کیسه های پلاستیکی براق.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: