رسمی است: ساباتو د سارنو مدیر خلاقیت جدید گوچی است

دسارنو که اهل ناپل است، قبل از پیوستن به دولچه و گابانا، کار خود را در پرادا آغاز کرد. او 12 سال گذشته را در والنتینو گذرانده است، جایی که از نزدیک با پیرپائولو پیچیولی کار کرده است. اولین مجموعه باند گوچی د سارنو در هفته مد میلان در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد. د سارنو در بیانیه ای گفت: «از اینکه نقش مدیر خلاق گوچی را بر عهده بگیرم بسیار مفتخرم. من مفتخرم که به خانه‌ای با چنین تاریخ و میراث خارق‌العاده‌ای ملحق شده‌ام، که در طول سال‌ها توانسته است از ارزش‌هایی که من به آن‌ها اعتقاد دارم استقبال کرده و آن‌ها را گرامی بدارم.منبع

گوچی با پایان دادن به ماه ها گمانه زنی در مورد اینکه چه کسی بزرگترین فرصت شغلی در مد را پر می کند، مدیر خلاق جدیدی را منصوب کرد: ساباتو د سارنو. د سارنو، 39 ساله، یک کهنه کار صنعت است. او از والنتینو به گوچی می‌پیوندد، جایی که اخیراً بر پوشاک مردانه و زنانه نظارت داشته است.

مارکو بیزاری، رئیس و مدیر اجرایی گوچی، در بیانیه‌ای درباره De Sarno گفت: «او با تعدادی از معروف‌ترین خانه‌های مد لوکس ایتالیا کار کرده است، او یک تجربه گسترده و مرتبط را با خود به ارمغان می‌آورد. “من مطمئن هستم که از طریق درک عمیق ساباتو و قدردانی از میراث منحصر به فرد گوچی، او تیم های خلاق ما را با دیدگاهی متمایز رهبری خواهد کرد که به نوشتن این فصل هیجان انگیز بعدی کمک می کند و اقتدار مد مجلس را تقویت می کند و در عین حال از میراث غنی آن سرمایه گذاری می کند.”

د سارنو جانشین الساندرو میکله شد، که در طول هشت سال فعالیت خود در گوچی، دورانی از لباس مردانه را تعریف کرد، جایی که او یک پالت گرافیکی خشخاش و استایل بدون جنسیت را به موفقیت تجاری بزرگی معرفی کرد. میشل و گوچی در ماه نوامبر پس از یک دوره کاهش رشد در برند ایتالیایی خیمه شب بازی ناگهان راه خود را از هم جدا کردند. فرانسوا هانری پینو گفت: «با ساباتو د سارنو در راس خلاقیت، ما مطمئن هستیم که مجلس به تأثیرگذاری بر مد و فرهنگ از طریق محصولات و مجموعه‌های بسیار مطلوب و ارائه دیدگاهی منحصر به فرد و معاصر به تجمل مدرن ادامه خواهد داد». رئیس و مدیر عامل شرکت مادر گوچی Kering.