راف سیمونز برند همنام خود را می بندد

راف سیمونز، فوق ستاره مد بلژیکی و مدیر خلاق پرادا، در یک اعلامیه غافلگیرکننده اعلام کرد که برند همنام خود را تعطیل می کند. او در یک پیام نوشت: «من فاقد کلماتی هستم که بگویم چقدر به همه چیزهایی که به دست آورده ایم افتخار می کنم پست اینستاگرام در روز دوشنبه. نمایشگاه بهار و تابستان 2023 که در ماه اکتبر در لندن برگزار شد آخرین نمایشگاه این برند خواهد بود. سیمونز گفت: “من از حمایت باورنکردنی تیمم، همکارانم، مطبوعات و خریداران، دوستان و خانواده ام، و از طرفداران فداکار و پیروان وفادارمان سپاسگزارم.”

یا شاید او واقعیت های تجاری را تصدیق می کند. به طور حکایتی، به نظر می رسد که سرهای راف او را به پرادا تعقیب کرده اند، جایی که سیمونز لباس های بیرونی بزرگ و زیربناهای پسرانه او را آورده است. در همین حال، نسل جدیدی از علاقه مندان به مد به دنبال قطعات آرشیوی از مجموعه های مهم راف سیمونز، مانند “Riot Riot Riot” پاییز و زمستان 2001 هستند، که برخی از قطعات آن ده ها هزار دلار در بازار ثانویه به فروش می رسند. سال گذشته، Simons با انتشار مجدد 100 قطعه از آرشیو این برند، از این جنون استفاده کرد. اما یافتن لباس‌های مجموعه‌های اخیر باند فرودگاه در فروشگاه‌ها سخت‌تر بوده است – و ژاکت صورتی بزرگ کایل کوزما به کنار، به ندرت در خیابان دیده می‌شود.

سیمونز دقیقاً دلیل بستن خط خود را توضیح نداد، اگرچه او مدت‌هاست که از سرعت بی‌امان سیستم مد مدرن ابراز ناامیدی کرده است. در کریستین دیور که از سال 2012 تا 2015 هدایت آن را برعهده داشت، سیمونز علاوه بر خط مستقر در آنتورپ، مسئول شش نمایش در سال بود. همانطور که او به کتی هورین گفت در آن زمان، با چنین برنامه‌ریزی، “شما هیچ زمان جوجه کشی برای ایده‌ها ندارید، و زمان جوجه کشی بسیار مهم است.” او در سال 2020 به پرادا پیوست. در آنجا، او و میوچیا پرادا مسئول حداقل چهار مجموعه در سال هستند. شاید سیمونز، یک علاقه‌مند به هنر که از زندگی شخصی خود محافظت می‌کند، احساس می‌کرد که وقت آن رسیده است که انرژی‌هایش را متمرکز کند.

و چه طرفدارانی داشت. اگرچه راف سیمونز (طراح) در سال‌های اخیر از نظر تاثیر و نفوذ از راف سایمونز (برند) پیشی گرفت، صراحتاً تصور یک منظره مد مردانه بدون ارسال‌های دوسالانه‌اش از گوشه‌های فرهنگی فرهنگ جوانان دشوار است. Joy Division و Sonic Youth، Christian F. و Blade Runner، Sterling Ruby و Robert Mapplethorpe، ریوهای زیرزمینی و اخیراً جنبش هیپی‌های قدرت گل: همه الهامات مفهومی و گرافیکی فراوانی را ارائه کردند. این خط که در سال 1995 در آنتورپ تأسیس شد، از طرفداران داخلی قوی و همچنین ارتباط گسترده فرهنگی پاپ برخوردار بود. این یک موفقیت در دنیای هنر از پرش و در نهایت در جامعه هیپ هاپ بود. آهنگ 2017 “RAF” توسط A$AP Mob نامه ای عاشقانه از طرفداران بزرگ او است: Playboi Carti، Quavo، Lil Uzi Vert، Frank Ocean، و A$AP Rocky، که اغلب از سیمونز به عنوان پدرش یاد می کند.

در حال حاضر، به نظر می رسد آینده سایمونز با پرادا، در لوازم خانگی که با برند دانمارکی نساجی Kvadrat طراحی کرده است، و در رابطه پایدارش با دنیای هنر است. بیانیه سیمونز در پایان گفت: “از همه شما برای باور به دیدگاه ما و برای باور به من متشکرم.” تا زمان نگارش، مجموعه کوچکی از قطعات Raf Simons در وب سایت این برند موجود است.

منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: