رافائل نادال شیء غیرقابل حرکت بود


در اینجا برخی از اعضای بدن وجود دارد که رافائل نادال پاره کرده است: همسترینگ و چهارسر ران او. تاندون کشکک چپ، شکم و قوس دنده ای چپ او. دوباره شکمش او با تاندونیت، آرتریت و مشکلات مکرر هر دو مچ دست مواجه شده است. او مشکلات لگن دارد. او سال گذشته در ایندین ولز یک دنده شکست اواسط بازی نیمه نهایی خود. او در آن مسابقه پیروز شد و سپس بیرون رفت و فینال را بازی کرد. او پس از آن گفت: “من به سختی می توانستم نفس بکشم، اما تصمیم گرفتم در فینال بازی کنم، زیرا آنها به من گفتند که احتمالا یک اسپاسم عضلانی است.” چیزهای معمولی

پس از گرفتن نظر دوم و تشخیص درست، نادال شش هفته مرخصی گرفت. او در اواسط فصل خاکی مورد علاقه خود بازگشت و در تورنمنت های مادرید و رم به طرز عجیبی شکست خورد. سپس او به پاریس رفت، جیغ زده و پاره شده و با چسب ورزشی کنار هم نگه داشته شد و چهار بازیکن برتر 10 را شکست داد و برای چهاردهمین بار قهرمان مسابقات آزاد فرانسه شد.

آدام پرتی/گتی ایماژ

معلوم شد که نادال برای بردن آن چهاردهمین اوپن فرانسه هزینه گزافی پرداخت. با امید به قهرمانی در گرند اسلم، پس از دو مسابقه اول فصل 2022، او خود را به ویمبلدون کشاند، با بند سفید راهی نیمه نهایی شد و سپس کاری تقریباً غیر نادال مانند شکستن انجام داد. راکت یا حاضر به سرهم‌بندی با بطری‌های آب خود بود: عقب‌نشینی کرد. پارگی شکم از نو!

از آن زمان، رتبه نادال برای اولین بار از سال 2005 از 10 تیم برتر خارج شده است. او بهترین چیزهای خود را در مسابقات آزاد آمریکا در سال گذشته نداشت – او به دور چهارم رسید و به فرانسیس تیافو الهام بخش شکست خورد – اما همه چیز فقط همین است. بدتر شد چون زمانی را برای استراحت اختصاص داد. حالا ماه می است و او امسال یک مسابقه را برد. او فقط چهار بازی کرده است. این بار چه اشکالی دارد؟ اصلا مهمه؟ یا فراتر از توانبخشی هدفمند و تشخیص های خاص حرکت کرده ایم؟ شاید اکنون فهمیده شده است که وقتی او وارد زمین می شود، چیزی جای خود را خواهد داد.

از آنجایی که او در اواسط دوره تور را شکست داد، غیرممکن است که نادال را تماشا کنید و به دو چیز فکر نکنید: لعنتی، او چگونه به آن توپ رسید؟ و اوه پسر، این به او خواهد رسید. او تنیس را با بدنی خیره کننده و خشمگین بازی می کرد. بازی او همه لوپ و اسلاید بود. بدون زوایای تیز، و در عین حال به نوعی هنوز بسیار سریع است. اما هر بار که او یک فورهند می زد و راکت را روی سرش می زد، عملاً می توانید احساس کنید چیزی در شانه اش پاره می شود او به هر توپی می‌رسید، به‌ویژه روی زمین خاکی، جایی که آن ثانیه‌های اضافی را داشت تا به آن ضربه دور از دسترس برود، اما این هزینه‌های زیادی داشت، درست است؟ حالا بالاخره سررسید این صورتحساب است.منبع