راجر فدرر به دنبال بازنشستگی سرنا ویلیامز است

“این یک تصمیم تلخ است، زیرا من تمام چیزهایی را که تور به من داده است از دست خواهم داد. اما در عین حال چیزهای زیادی برای جشن گرفتن وجود دارد.» من خود را یکی از خوش شانس ترین مردم روی زمین می دانم. استعداد خاصی برای بازی تنیس به من داده شد و این کار را در سطحی انجام دادم که هرگز تصورش را نمی‌کردم، خیلی بیشتر از آنچه که فکر می‌کردم.»

او گفت: “من کسی نخواهم بود که فقط به آن بچسبم، زیرا می‌خواهم به اطراف بمانم.” می‌دانی، من هنوز هم می‌خواهم نمایشگاه‌هایی در سرتاسر جاده بازی کنم و خوش بگذرانم و به بازارهایی بروم که قبلاً هرگز نرفته‌ام. هواداران برای من ارزش زیادی دارند، اما نمی‌خواهم از بدنم سوء استفاده کنم.»

زیبایی یک ورزشکار برتر تقریباً غیرممکن است که مستقیماً توصیف شود. یا برای برانگیختن. فورهند فدرر یک شلاق مایع فوق‌العاده است، بک هند او یک دست است که می‌تواند صاف بچرخد، آن را با تاپ اسپین یا تکه تکه کند – تکه‌ای با چنان ضربه‌ای که توپ در هوا شکل می‌گیرد و روی چمن می‌لغزد تا ارتفاع شاید مچ پا. والاس نوشت.

او در اوایل دهه 2000 در صحنه بین المللی ظاهر شد و پیت سامپراس را در یک بازی خیره کننده ویمبلدون در سال 2001 پیشی گرفت، قبل از اینکه اولین گرند اسلم خود را در همان تورنمنت در سال 2003 به دست آورد. از آنجا، او به معتبرترین فوق ستاره ورزش در داخل و خارج از زمین تبدیل شد. – جایی که او درآمدهای زیادی را به دست آورد – به خاطر بازی زیبا و رفتار باوقار خود مشهور است. که در یک 2006 نیویورک تایمز مقاله دیوید فاستر والاس، نویسنده فقید، با عنوان «راجر فدرر به عنوان تجربه مذهبی»، اصطلاح «لحظه های فدرر» را ابداع کرد، که در آن زمان هایی را توصیف می کند که ورزشکار سوئیسی بازی های خیره کننده و به ظاهر غیرممکن را در زمین بازی می کرد.

فدرر در نامه خود از همسر و چهار فرزندش، مربیانش و ورزشکارانی که مقابل آنها بازی کرده تشکر می کند. او نوشت: “من به اندازه کافی خوش شانس بودم که بازی های حماسی زیادی انجام دادم که هرگز فراموش نمی کنم.” ما منصفانه، با اشتیاق و شدت جنگیدیم و من همیشه تمام تلاشم را کردم تا به تاریخ بازی احترام بگذارم.»

تنها یک هفته پس از بازی سرنا ویلیامز آخرین بازی خود (ظاهرا)، یکی دیگر از بزرگان تمام دوران تنیس در حال بازنشستگی است. راجر فدرر اعلام کرده است نامه ای که از طریق شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است او پس از 24 سال و 20 قهرمانی در گرند اسلم به کار خود پایان خواهد داد.

در مصاحبه سپتامبر 2021 با GQ، فدرر در مورد گوش دادن به بدن خود صحبت کرد تا بداند زمان بازنشستگی چه زمانی است و تفاوت های قابل توجه در توانبخشی و بهبودی به عنوان یک ورزشکار 40 ساله در مقابل یک ورزشکار 20 ساله.

آخرین رویداد فدرر، جام لیور خواهد بود، جایی که او در آن حضور دارد قرار است تیم شوند با دوست و رقیب نادال برای تیم اروپا. بازنشستگی بازیکنان افسانه‌ای مانند فدرر و ویلیامز تجسم یک تغییر نسلی در تنیس است، چیزی که در مسابقات آزاد آمریکا در سال 2022 به شدت احساس شد، زمانی که ایگا شویتک 21 ساله و کارلوس آلکاراز 19 ساله عناوین انفرادی را به خانه بردند.

منبع

فدرر 41 ساله از مصدومیت های اخیر خود به عنوان عاملی در تصمیم گیری یاد می کند. در طول سه سال گذشته، او داشته است با مشکلات مهم زانو برخورد کرداو بین سال‌های 2020 تا 2021 سه عمل جراحی روی زانوی راست خود انجام داده است. او در این سال‌ها کم بازی کرد و امسال ویمبلدون را برای اولین بار از سال 1999 و همچنین مسابقات اوپن آمریکا را در سال‌های 2021 و 2022 از دست داد.

فدرر با 103 عنوان (جیمی کانرز 109) و همچنین در مجموع دومین عناوین مسابقات انفرادی را در میان مردان مرد در دوره آزاد کسب کرد. 20 عنوان گرند اسلم او که آخرین آنها در مسابقات آزاد استرالیا در سال 2018 به دست آمد، پس از رقبای همیشگی خود رافائل نادال (22) و نواک جوکوویچ (21) در رده سوم قرار گرفت.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: