دیگو لونا در سریال جنگ ستارگان جدید “Andor” و شورش های واقعی او

لونا در صحنه خانه هنر بین المللی با آلفونسو کوارون آغاز شد Y Tu Mamá También و پیوسته نقش‌های تحسین‌شده‌ای را با مجموعه‌ای از کارگردانان مختلف، از یک مهماندار عاشق فرودگاه در فیلم استیون اسپیلبرگ، ایفا می‌کند. پایانه به تقلید مایکل جکسون در هارمونی کورین آقای تنها. با آندور، این بازیگر که اکنون 42 ساله است، از نقش‌های خانه هنری که تاکنون حرفه‌اش را تعریف کرده‌اند، فراتر رفته و به مردی پیشرو در یک فرنچایز چند میلیارد دلاری تبدیل شده است.

لونا چند هفته گذشته را در اسپانیا به اجرای نمایشی صمیمی به نام Cada Vez Nos Despedimos Mejor, که تقریباً به “هر بار که به روشی بهتر از هم جدا می شویم” ترجمه می شود. این یک مونولوگ درباره یک رابطه چند دهه در حال فروپاشی است که در پس زمینه حوادثی است که تاریخ مکزیک را مشخص کرده است، از زلزله 1985 مکزیکو سیتی تا انتخابات جنجالی 2012 که در آن انریکه پنیا نیتو به شدت منفور رئیس جمهور شد. او می‌گوید: «تسخیر آن فضا برای چندین هفته شگفت‌انگیز بود. قبل از همه گیری، او هر دو سال یک بار به صحنه بازمی گشت. این انرژی زنده و زودگذر چیزی است که لونا از دست داده بود، به خصوص در «فضای کوچکی برای 250 نفر در هر شب».

ما در حال خوردن ناهار در یک رستوران تاپاس در محله Chamberí هستیم. به جز چند اثر باقیمانده از جشن پراید روز قبل، شهر به طرز عجیبی ساکت است. او در حالی که به بشقاب سبزیجات کبابی من نگاه می کند، می گوید: «می دانید. “شما با تنها مکزیکی هستید که آووکادو دوست ندارد.”

البته، پیدا کردن و نگه داشتن فضایی برای هنر در داخل بوروکراسی گسترده جنگ ستارگان ماشین دقیقا آسان نیست شما در حال جستجوی جلای شکسپیر در شرایط و ضوابط هستید. با لونا، آن اصرار سرسختانه بر داستان سرایی و قلب در بقیه داستان‌ها جاری شد. اندور قالب. تونی گیلروی، خالق سریال، به من می‌گوید که «شخصیت، مهارت‌های رهبری، لطف و همدلی فردی که شماره یک را در برگه تماس اشغال می‌کند، تأثیری باورنکردنی بر نمایش دارد». در لونا، او دریافت که «نمی‌تواند شماره یک بهتری داشته باشد».منبع

با این وجود، لونا موفقیت را با مقیاس اندازه گیری نمی کند. او می گوید: «ما برای آتش بازی اینجا نیستیم. ما هنوز در حال گفتن داستان های بسیار صمیمی و سفرهای شخصیت محور هستیم. من دوست دارم بتوانم آن بافت را در جهانی مانند این داشته باشم.” لونا وضعیت پناهندگی کاسیان را با مهاجرت اجباری که او می بیند در سرتاسر جهان اتفاق می افتد مرتبط کرد. (در کودکی، دنیای خانه آندور توسط امپراتوری ویران می‌شود.) سینا میلر، بازیگر سابقش، به من می‌گوید: «او نگاه کارگردانی دارد. او نه فقط به عنوان یک بازیگر، بلکه واقعاً تصویر بزرگ‌تری را می‌بیند.»


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: