دونده ها باید بلند کنند و بالابرها باید بدوند

الکس هاچینسون، روزنامه نگار و نویسنده، 12 سال پیش کتابی با عنوان کدام یک اول است، کاردیو یا وزنه؟ این هفته، او به دنبال در گلوب و میل، اعلام می کند که زمان آن رسیده است که از انتخاب طرف در این بحث خودداری کنید: شما باید هر دو را انجام دهید.

همانطور که هاچینسون اشاره می کند، هر فعالیت دارای مجموعه مزایای خاص خود است. کاردیو در “بهبود سلامت قلب، گردش خون و کلسترول” برتر است، در حالی که چکاندن آهن بر “متابولیسم پایه و کنترل قند خون” تأثیر بیشتری دارد. به صراحت، او می‌گوید: «تنها پاسخ اشتباه در این بحث در وهله اول انتخاب طرف‌ها است.»

یک ماه پیش، در نشست سالانه کالج پزشکی ورزشی آمریکا و کنگره جهانی در دنور، مقاله ای بحث برانگیز به عنوان یکی از بهترین مقالات سال گذشته معرفی شد. به نظر می رسد بحث «دویدن یا بلند کردن» را حل می کند: با عنوان «فعالیت بدنی هوازی یا تقویت کننده عضلات: کدام یک برای سلامتی بهتر است؟» کاغذ در گزارش های فعلی پزشکی ورزشی نتیجه‌گیری ساده‌ای داشت: «فعالیت بدنی ترکیبی هوازی و تقویت‌کننده عضلانی فواید سلامتی برتر و کامل‌تری نسبت به هر یک از فعالیت‌ها به تنهایی دارد».

برای کسانی که هنوز در دو طرف حصار محکم می‌نشینند، این را در نظر بگیرید: وقتی دونده و دونده ترکیبی هستید، می‌توانید عملکرد بالابر را به دویدن و زمان دویدن خود را به خاطر بلند کردن سرزنش کنید.

منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: