در ستایش رمان غیرقابل فیلم

این فکر دیگری در مورد کتابی است که در داشتن آن تنها نبودم-نویز سفید کتاب‌هایی که تصور می‌شود به دلایلی غیرممکن است با صفحه نمایش تطبیق داده شوند. و با این حال نسخه نوآ بامباخ از این کتاب اکنون منتشر شده و در نتفلیکس پخش می شود. این نگهبان به نظر می رسد واقعاً به آن علاقه دارد، در حالی که یکی از خبرنامه های مورد علاقه من، The Dirt، فکر می کند برداشت بامباخ از کتاب کمی بیش از حد تلاش می کند. اگر به Rotten Tomatoes اهمیت می دهید، وقتی من این را می نویسم، به سختی با تماشاگران سروصدا می کند، 57 درصد از آنها امتیاز می گیرند و 63 درصد در Tomatometer. به نظر می رسد که همه آنها پیشنهاد می کنند: بله، اقتباس از این کتاب؟ ایده بد.

محتوا

این مطالب را می توان در سایت آن نیز مشاهده کرد سرچشمه می گیرد از جانب.

رمان 1985 دون دلیلو را برداشتمl نویز سفید به عنوان یک خواننده جوان‌تر و تأثیرپذیرتر و فکر می‌کرد: «لعنت، حالا این یک رمان است.» مطمئنم که در این کار تنها نبودم. دلیلو مانند بسیاری از افراد دیگر، دروازه‌ای داروی من برای بیشتر داستان‌های آمریکایی قرن بیستم بود، از پل آستر تا دیوید فاستر والاس. با این حال، حتی یک بار هم به این فکر نکردم که “جان، دوست دارم این فیلم را ببینم.”

با این حال، نکته خنده دار در مورد اقتباس های سینمایی از رمان های غیرقابل فیلمبرداری، این است که آنها پیر می شوند: در حالی که آنها پس از اکران با مقاومت انتقادی روبرو می شوند، پس از آن اتفاق جالبی می افتد. اغلب، نسخه‌های سینمایی رمان‌های غیرقابل فیلمبرداری با گذشت زمان جذاب‌تر می‌شوند.

ارزش این را دارد که بپرسیم دقیقاً چه چیزی یک کتاب را «غیرقابل فیلمبرداری» می کند. لینکلن میشل که خبرنامه صنعت انتشارات را می نویسد، می گوید: «من احساس می کنم دو دسته کلی از کتاب های غیرقابل فیلمبرداری وجود دارد. کانتر کرافت. دسته اول همه چیز در مورد پیچیدگی و/یا مقیاس است. نمونه بزرگ آن به معنای واقعی کلمه پدر همه رمان ها، شاهکار قرن هفدهمی میگل دو سروانتس است. دن کیشوت. تری گیلیام فیلمی ساخت که تلاش های ناموفق خود را برای نمایش این کتاب بیش از 1000 صفحه به نمایش گذاشت. مردی که دن کیشوت را کشت. میشل می‌گوید: دسته دیگر، رمان‌هایی هستند که تصور می‌شود از نظر هنری غیرقابل فیلم‌برداری هستند، به این معنا که سبک و فرم آن‌ها چنان به رمان – به متن و صفحه – گره خورده است که فیلم نمی‌تواند آنچه را که آنها را به کار می‌اندازد و هر چیزی را به تصویر بکشد. انطباق به سادگی یک چیز کاملاً متفاوت خواهد بود.»

جان کندی تول کنفدراسیون دونس ها ممکن است پادشاه این دسته باشد: علیرغم موضوعی که به ظاهر قابل فیلم است (ماجراهای ناخوشایند یک شومک شلخته در نیواورلئان)، یک پولیتزر پس از مرگ برای نویسنده، و یک طرفداران همچنان وسواسی، تلاش های ناموفق برای تبدیل کتاب به فیلم از موارد زیر است. افسانه. هارولد رامیس، جان واترز و استیون سودربرگ همگی با کارگردانی نسخه‌ای از این فیلم مرتبط بوده‌اند و همه از دیوین، جان کندی، جان بلوشی، ویل فرل، کریس فارلی و زک گالیفیاناکیس برای نقش اصلی ایگناتیوس جی در نظر گرفته شده‌اند. ریلی. با این حال، در سال 2015، من به بوستون رفتم تا اقتباسی از کتاب را با بازی نیک آفرمن در نقش شخصیت اصلی رمان ببینم – و این شد. عالی. این باعث می‌شود به این فکر کنم که آیا کتاب غیرقابل فیلم‌برداری است یا استودیوهای فیلم‌سازی ریسک‌گریز علاقه‌ای به اثبات تعلق آن به صفحه نقره‌ای ندارند.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: