در اینجا نحوه تأثیر کم خوابی بر ظاهر شما (و بقیه سلامتی شما) آمده است.

برووس می گوید: «خواب باعث تولید کلاژن می شود، یک عنصر کلیدی در پوست سفت و جوان. همچنین، ظرفیت پوست برای نگهداری آب با خواب افزایش می‌یابد و در نتیجه پوست را مرطوب و انعطاف‌پذیر نگه می‌دارد. بنابراین، در حالی که یک خواب خوب شبانه می تواند در هر سنی تفاوت ایجاد کند، با افزایش سن، اگر بخواهیم ترمیم سلولی و انعطاف پذیری مناسب را تشویق کنیم، این امر ضروری تر می شود. اوه، و یک چیز دیگر در مورد شفا، برئوس اضافه می کند: “افراد کم خواب نیز مدت زمان بیشتری طول می کشد تا پس از آفتاب سوختگی و سایر آسیب های پوستی مربوط به محیط و استرس بهبود یابند.”

برای تعمیق بیشتر در مورد محرومیت از خواب، خرد روانشناس بالینی و متخصص خواب برجسته را احضار کردیم دکتر مایکل برووسبرای اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه کمبود خواب بر بدن شما تأثیر منفی می گذارد. ما از موارد سطحی شروع می کنیم و سپس به سمت داخل حرکت می کنیم. سپس، ما حتی به چگونگی بهبود “بهداشت خواب” خود در چند مرحله کلیدی خواهیم پرداخت.

عوارض کمبود خواب بر ظاهر شما

در نهایت، اگر مستعد آکنه هستید، توجه داشته باشید که کمبود خواب باعث افزایش سطح کورتیزول در بدن می شود که به نوبه خود باعث شروع تولید سبوم شما می شود. سبوم بیشتر باعث بسته شدن منافذ و در نتیجه آکنه بیشتر می شود.

بنابراین، مطابق با یک جنبه کلیدی حفظ مو: اگر می خواهید تارهای قوی و ضخیم دارید، باید استرس را به حداقل برسانید. علاوه بر این، اگر بدن شما استراحت کند، جریان خون بهتری خواهید داشت. فولیکول‌های شما مواد مغذی و اکسیژن بیشتری از این طریق دریافت می‌کنند و در نتیجه قوی‌تر می‌شوند و مدت طولانی‌تری لنگر می‌مانند.

برووس به الف اشاره می کند مطالعه 2008 او می گوید که “بزرگسالان خسته که کمتر از همسالان خود می خوابند، بیشتر در معرض اضافه وزن هستند.” ثانیاً، الف مطالعه 2019 دریافت که خواب جامد باید روتین باشد: او درباره این مطالعه می‌گوید: «پرداخت بدهی‌های خواب با خوابیدن در آخر هفته هیچ تأثیری بر افزایش وزن ندارد. بنابراین، افرادی که می خواهند وزن کمتری داشته باشند، ممکن است بخواهند خواب را در اولویت قرار دهند.منبع از آنجایی که بدن هنگام خواب خود را ترمیم می کند، کمبود استراحت به طور قابل توجهی گردش سلولی و فرآیندهای سطحی شما را به تاخیر می اندازد. برای التیام زخم‌ها (حتی زخم‌های کوچک، مانند علائم آکنه)، یا شناور و سفت نگه داشتن پوست، به استراحت خوبی نیاز داریم. این به جلوگیری از همه چیز از سیاهی دور چشم گرفته تا پرپیگمانتاسیون، از پف چشم تا خطوط ریز کمک می کند. علاوه بر این، پوست ما با گذشت زمان بسیار کمتر انعطاف‌پذیر، محکم و روشن می‌شود، به همین دلیل برئوس می‌گوید که استراحت شبانه ضعیف برای افراد مسن‌تر بسیار خشن‌تر از افراد جوان‌تر به نظر می‌رسد.

چگونه کم خوابی بر پوست تأثیر می گذارد

بدیهی است که ظاهر همه چیز نیست، اما یکی از واضح ترین راه ها برای رفع کم خوابی است – چه در خودمان و چه در یکدیگر. در اینجا، برووس راه‌های سطحی را بیان می‌کند که کمبود خواب می‌تواند بدن را مختل کند.

چگونه کم خوابی بر توده بدن تأثیر می گذارد

چگونه کم خوابی بر مو تأثیر می گذارد

خستگی نوعی استرس است و استرس باعث افزایش سطح کورتیزول در بدن شما می شود. این می تواند منجر به ریزش زودرس موها شود، از نظر چرخه رشد طبیعی تارهای شما، چیزی که با بهبود کووید-19 رایج شد. در حالی که ریزش ناشی از استرس اغلب می تواند دوباره رشد کند، کم خوابی مزمن می تواند آسیب جبران ناپذیری به فولیکول های شما وارد کند، زیرا آنها به طور معمول نازک تر می شوند.

همه ما اثرات یک استراحت شبانه ضعیف را احساس کرده‌ایم- مغز مه آلود، نوسانات خلقی، تکان دادن سر در جلسات کاری. این برای همه ما هر از گاهی اتفاق می افتد، اما این به هر یک از ما بستگی دارد که از آن اطمینان حاصل کنیم نمی کند همیشه اتفاق می افتد، زیرا ادامه محرومیت از خواب می تواند تأثیر منفی زیادی بر بدن شما، درون و بیرون داشته باشد.