در اینجا دقیقاً چگونگی مضر بودن نوشیدن الکل برای پوست شما آمده است

3. مانع از گردش سلولی

برای پاسخ به این سؤالات و موارد دیگر، با مشاوره متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره تماس گرفتیم دکتر امی اسپیزوکو از درماتولوژی واقعی در نیویورک در اینجا دو سنت او در مورد موضوع انحرافی است.

الکل چگونه روی پوست تاثیر منفی می گذارد

ممکن است غیرمنطقی به نظر برسد که برخی از مایعات واقعاً بدن را کم آب می کنند، اما این کاری است که الکل انجام می دهد. در مثال الکل، زمانی که بدن آن را متابولیزه می کند، یک محصول جانبی به نام استالدهید آزاد می کند که به گفته اسپیزوکو برای بافت های بدن و پوست سمی است (که باعث از دست دادن رطوبت هر دو می شود). به همین دلیل است که پوست شما می تواند صبح بعد از پرخوری احساس خشن و خشکی کند. سپس، اگر این واقعیت را با تمام مواردی که خم کننده دارید بزرگ کنید، تأثیر آن را بر پیری زودرس تصور کنید. پوست دهیدراته به راحتی چین و چروک می شود و پوستی که به طور معمول کم آب می شود از نظر انعطاف پذیری، استحکام و کشسانی کم است.

2. التهاب و آکنه

1. کم آبی بدن

از بین بسیاری از فرآیندهای بدن که تحت تأثیر الکل قرار می گیرند، خواب در ردیف آسیب پذیرترین افراد قرار می گیرد. و با تداخل در چرخه خواب شما، الکل به طور موثر و قابل توجهی چرخه جوان سازی سلولی بدن شما را به خطر می اندازد. (ناگفته نماند، کارکردهای شناختی کلیدی شما.) این زمانی است که بدن شما به بهترین وجه خود را از همه بیماری ها درمان می کند، و زمانی است که به سرعت سلول ها را بازسازی می کند تا شما را در بهترین حالت نگه دارد. از آنجایی که به سلول های سطحی مربوط می شود، به این معنی است که پوست شما کدرتر به نظر می رسد و بافت آن خشن تر است.

چشمان شما اغلب چیزی است که خماری شما را به عموم مردم می بخشد. آنها محصول جانبی کم آبی بدن، التهاب و استراحت ضعیف هستند. کم‌آبی و استحکام از دست رفته باعث می‌شود که ذخایر چربی زیر چشم‌های شما به سمت پایین فرو برود و سطح نازکی از پوست را شفاف کند که رگ‌های خونی را در آن طرف نشان می‌دهد – از این رو حلقه‌های راکون تیره می‌شوند. (خستگی فقط همه چیز را تشدید می کند.)

چگونه اثر الکل را بر روی پوست به حداقل برسانیم (هنگامی که می نوشید)

4. چشم های عبوس و پف کرده

نوع دیگری از التهاب ناشی از الکل بیشتر موضعی است و برای همه ما آشناست: آکنه. اسپیزوکو می‌گوید: «الکل منافذ پوست را گشاد می‌کند و منجر به ایجاد جوش‌های سرسیاه و سرسفید می‌شود. و اگر به درستی درمان نشود، می تواند باعث ایجاد پاپول های پوستی ملتهب شود [lesion-like bumps] و آکنه کیستیک.» در درازمدت، این می‌تواند باعث ایجاد اسکار دائمی یا ایجاد هیپرپیگمانتاسیون شود که خود می‌تواند دائمی باشد یا ماه‌ها یا حتی یک سال طول بکشد تا ناپدید شوند.

علاوه بر این، داشتن پوست خشک یکی از شرایط اصلی برای آکنه است. که ما را به سمت…

بنابراین، جدای از نوشیدن در حد اعتدال، توصیه دکتر اسپیزوکو در مورد کاهش فشارهای سطحی چیست؟ در حالی که نوشیدن؟ او پیشنهاد می کند بین یک وعده الکل و یک لیوان آب به طور متناوب مصرف کنید. یکی را با دیگری تعقیب کنید. او می گوید: «این می تواند اثرات مضر الکل را با آبرسانی به بافت ها و پوست به حداقل برساند. اسپیزوکو همچنین تاکید می‌کند که خوردن وعده‌های غذایی کامل قبل یا در حین نوشیدن، از عوارض جانبی جلوگیری می‌کند، زیرا مقداری از الکل به‌جای آن از طریق سیستم گوارشی همراه با غذا عبور می‌کند، به طوری که این دو متابولیزه می‌شوند (و در نتیجه، عوارض جانبی وجود ندارد. t به عنوان قوی).منبع

برخی از افراد پس از یک نوشیدنی سرخ می شوند، در حالی که برخی دیگر یک بسته کامل 12 تایی را برای گلگون شدن گونه ها مصرف می کنند. اسپیزوکو توضیح می دهد: «الکل هیستامینی آزاد می کند که مویرگ های خون را گشاد می کند. «و اثر خالص آن قرمزی پوست است». با این حال، Spizuoco هشدار می دهد که، هنگامی که در طی چندین سال ترکیب شود، این التهاب و قرمزی می تواند دائمی باشد. رگبار ثابت منجر به تورم مداوم می شود. (و به عنوان یک نکته جانبی، به التهابی که باعث ایجاد سایر قسمت‌های بدن شما می‌شود، مانند کبد، و اثرات کاهش‌دهنده آن فکر کنید…)

نوشیدن می تواند آسیب جدی به پوست شما وارد کند. امیدواریم اشاره کردن به این موضوع باعث شود که من یک غوغا نسازم، زیرا فرض می‌کنیم بیشتر بزرگسالان از نزدیک می‌دانند که الکل چگونه بر آنها تأثیر می‌گذارد. ارتباط آشکاری بین یک شب بزرگ و چشمان راکون صبح روز بعد وجود دارد. اما در کل چه کاری انجام می‌دهد، و نوشیدن مداوم ساده (مثلاً یک یا دو وعده در روز) برای چهره فرد چه می‌کند؟


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: