دریافت طولانی ترین تشویق ایستاده در کن چه حسی داشت؟


زمان طبیعی برای کف زدن چقدر است؟ از بالای سرم، می توانم بگویم 15 ثانیه. یک یا دو دقیقه اگر این یک تشویق ایستاده بسیار هیجان انگیز باشد.

اما جایی در دنیا وجود دارد که تشویق می تواند هر بار 10، 15 یا حتی 20 دقیقه طول بکشد. جایی که آنقدر ادامه دارد که گاهی آدام درایور مجبور می شود بایستد و سیگاری روشن کند. جایی که هر چیزی پنج دقیقه یا کمتر یک ارزیابی ملایم یا بدتر است.

آه، mon Chéri … قوانین کن چنین است.

مدت‌هاست که تشویق‌های طولانی مدت در جشنواره فیلم فرانسه باعث نگرانی شده است. در این مرحله، تورم را کنار بگذاریم، آنها بخشی مورد انتظار از نمایش و سنت هستند. مانند اقیانوس اطلس توضیح داد در سال 2021، آن‌ها حتی می‌توانند به‌عنوان عدسی برای مشاهدات جامعه‌شناختی عمل کنند: «تشویق‌های طولانی مدت کن، مدل‌های عالی برای نحوه تأثیرگذاری ناخودآگاه انسان‌ها بر یکدیگر ارائه می‌دهد. آن‌ها نشان می‌دهند که چگونه اقدامات گروهی را آغاز می‌کنیم، تأیید را نشان می‌دهیم و یا آن سیگنال‌ها را متقابل می‌کنیم یا آنها را رد می‌کنیم.» انجام دادن شما آیا می خواهید قبل از اینکه ایزابل هوپر دست زدن را انجام دهد دست زدن را متوقف کنید؟ من اینطور فکر نمی کردم.

زمان تشویق اغلب، اما نه همیشه، می تواند نشان دهد که چگونه یک فیلم در جهان گسترده تر مورد استقبال قرار می گیرد. تا کنون در جشنواره فیلم 2023، مارتین اسکورسیزی قاتلان ماه گل رکورد طولانی‌ترین تشویق را با 9 دقیقه کف زدن و استقبالی که نشان می‌دهد آخرین شاهکار او در صف طولانی شاهکارها خواهد بود، دارد. جدید ایندیانا جونز فیلم سینما، شماره گیری سرنوشت، فقط پنج نقد و بررسی متفاوت برای راه اندازی دریافت کرد. بت فقط پنج دقیقه وقت دارم و خوب… (یقه کش) (که به پیراهنی که جلو یا پشت ندارد وصل می شود، زیرا این محصول سام لوینسون است).

یک مرد هنوز رکورد تاریخی طولانی‌ترین تشویق ایستاده کن در تمام دوران را دارد: گیلرمو دل تورو برای فیلم سال 2006 خود 22 دقیقه تشویق شد. هزارتوی پان. بیست و دو دقیقه! این یک قسمت کامل از فریزر.

هزارتوی پان، یک فیلم ترسناک فانتزی که در اسپانیای فرانکویستی اتفاق می افتد، جهشی بزرگ برای دل تورو بود. او اخیرا کارگردانی کرده بود پسر جهنمی و انتخاب بلاک باسترهای ابرقهرمانی خود را رد کرد تا شانسی برای این پروژه داشته باشد. تولید سختی بود، اما او بالاخره به پایان راه نزدیک می‌شد و در روز دوم تا آخرین روز جشنواره در کن اکران می‌شد.

دل تورو می گوید: «مردم زیادی جشنواره را ترک می کردند، و من واقعاً انتظار زیادی نداشتم GQ در یک تماس تلفنی

در کن، تماشاگران معمولاً اگر از فیلمی لذت می‌برند، بی‌تفاوت هستند. (اگر آن‌ها نباشند، خیلی واضح صندلی‌هایشان را ترک می‌کنند.) اما او قبلاً تصور می‌کرد که فیلم خوب پخش می‌شود، زیرا شنیده بود که مردم با صدای بلند به آن واکنش نشان می‌دهند.

و سپس تشویق شروع شد. «بیست و پنج دقیقه رفت و آمد به دفتر من است. توصیف این که چیست، سخت است، زیرا در سه، چهار دقیقه اول، شما در نوعی قلمرو پذیرش و شادی غوطه ور هستید. دل تورو می‌گوید: ده دقیقه بعد، نمی‌دانی چه کاری باید انجام دهی. شما فقط لبخند می زنید و سر تکان می دهید. و در وسط آن، آلفونسو کوارون، که در کنار من بود، ضربه محکمی به پشتم زد و گفت: “اجازه بده که دوستت داشته باشند، مرد.” و بعد من فقط خودم را به این تشویق باز کردم و 22 دقیقه تمام شد. و تنها زمانی که درهای کاخ را برای خروج مردم باز کردند، شروع به فروکش کرد.»منبع