«خانه اژدها» به هر حال به «بازی تاج و تخت» ادامه داد

کندال همچنین بدون طرح ادبی روشن کار می کرد. اژدها منبع مواد، آتش و خون، یک رمان نیست: جرج آر.آر.آر. مارتین یک وقایع مضحک درباری ساخته است که توسط سه راوی غیرقابل اعتماد با برنامه های خود نوشته شده است: یک سپتون، یک استاد و یک شوخی کوتوله به نام قارچ (که برای بازگویی وقایع زمان می یابد. آلت تناسلی او چقدر بزرگ است). بنابراین کوندال و تیمش این وظیفه غیرقابل رشک برانگیزی را بر عهده داشتند که انبوهی از تاریخ نگاری وستروسی را در یک داستان منسجم با طنین موضوعی و طرحی که فراتر از یک دسته از آدم های دمدمی مزاج با کلاه گیس های سفید دیوانه شده است، تطبیق دهند. به علاوه، بر خلاف بدست آوردجنگ گسترده پنج پادشاه (که بر اساس جنگ‌های رز انگلستان ساخته شده بود)، اژدهادرگیری مرکزی او یک خصومت خانوادگی خشن و وحشیانه است – که دامنه آن بسیار حماسی است و غرق در زن ستیزی و استحقاق امپریالیستی است. اساساً این یک فاجعه واقعی است. و با این حال، مجریان برنامه به اندازه کافی انسانیت را از اتر حک کردند تا فصلی جذاب از تلویزیون (دوستانه با محارم) بسازند.

HBO بازی تاج و تخت با شرمساری به دیوار فرستاده شد پس از مستی فصل آخر به خط پایان رسید، اما وعده خانه اژدهااولین اسپین آف فرنچایز این بود که پیش درآمد بدون توشه های بحث برانگیز عرضه می شد. بازی از تاج و تخت دیوید بنیوف و دی بی وایس، مجریان نمایش. بجای، آهنگی از یخ و آتش رایان کوندال، سوپر طرفدار، سکان هدایت داستان جنگ داخلی تارگرین را که به‌ویژه در افسانه‌ها به نام رقص اژدها شناخته می‌شود را بازگو می‌کند. که قسمت اول بود اولین نمایش با بالاترین امتیاز در تاریخ HBO کاملاً روشن شد که مردم بار دیگر آماده و مایل هستند که زمان بیشتری را صرف زحمت در هفت پادشاهی کنند.

و حالا که فصل اول به پایان رسیده است، می توان قاطعانه گفت که سریال جدید … خیلی خوب است!

در مقابل بدست آورد، اژدها تا حد زیادی به دلیل تغییراتی که سازندگان اجرا کرده اند، موفق می شود، نه با وجود آنها. به عنوان مثال، تصور مجدد رینیرا و آلیسنت هایتاور به عنوان بهترین های دوران کودکی، نوعی زیرکی بود که کاریکاتورهای نسبتا ساده بانوی تشنه قدرت را به تراژدی مشروع تبدیل می کرد. این انتخاب کمی صابون است، اما کار لازم برای تصعید داستان را با مقدار مناسبی از درد روانی انجام می دهد. گذراندن سال‌ها با جوان‌ترهای رینیرا و آلیسنت (به ترتیب میلی آیکاک و امیلی کری) و تماشای این دوستی که به آرامی در بزرگسالی (و مادری) از هم می‌پاشد، باعث می‌شود درد و رنج و خیانت‌ها و تعداد انبوه قتل‌ها در آینده بیشتر از رابطه جنسی ناشیانه به دست آید. .منبع در فصول اولیه بازی تاج و تخت، بنیوف و وایس با شرمساری از ثروت برخوردار بودند: هزاران و هزاران صفحه منبع از هر دو رمان و پروژه های جانبی مختلف وستروس مانند شوالیه پرچین سلسله. ولی بازی تاج و تخت زمانی که مجریان برنامه به معنای واقعی کلمه از کلمات مارتین برای انطباق بی بهره بودند، رنج می برد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: