جورج آر‌آر مارتین فاش می‌کند که مدت‌ها قبل از فینال منفور «بازی تاج و تخت» «خارج از حلقه» بوده است.

در همین حال، مارتین به کار بر روی دو رمان پایانی خود ادامه می دهد آهنگ آتش و یخ سریال: 11 سال از انتشار کتاب پنجم می گذرد، رقص با اژدها. تاریخ تکمیل TBD باقی می ماند، اما مارتین تمام تلاش خود را کرد و اضافه کرد که “پایان او بسیار متفاوت خواهد بود” با روشی که بنیوف و وایس نسخه تلویزیونی حماسه خود را به پایان رساندند. در حالی که در مصاحبه‌های قبلی که نزدیک‌تر به فینال تفرقه‌انگیز بود، گفت که مکالمات بین این سه نفر مسیری را که او هنوز در حال نوشتن است روشن می‌کند، این اولین باری است که او به شدت این ایده را بیان می‌کند که نتیجه‌گیری‌اش بسیار متفاوت خواهد بود.

به نظر می رسد او یک چشم به رمان هایش دارد و چشم دیگرش به نمایشش و رقابت آن. در اخیر مصاحبه با مستقل، مارتین در مورد رویارویی بارها مورد بحث بین آمازون صحبت کرد ارباب حلقه ها سری و خانه اژدها. امیدوارم هر دو نمایش موفق شوند. من به اندازه کافی رقابتی هستم. امیدوارم موفق تر باشیم. اگر آنها شش جایزه امی را ببرند – و امیدوارم که برنده شوند – امیدوارم ما هفت جایزه امی را ببریم. اما با این وجود، برای فانتزی خوب است. من عاشق فانتزی هستم. من عاشق داستان های علمی تخیلی هستم. من برنامه های بیشتری را در تلویزیون می خواهم.»منبع

او دوباره در جریان سریال پیش درآمد جدید HBO است، خانه اژدهاکه برای اولین بار در 21 آگوست اکران می شود و بر گسست های خانواده تارگرین، 200 سال قبل از وقایع تمرکز دارد. بازی تاج و تخت. بر اساس باررایان کوندال، یکی از مجریان برنامه، از نزدیک با مارتین همکاری کرده است: این سریال بر اساس رمان اسپین آف مارتین در سال 2018 ساخته شده است. آتش و خون، اولین کتاب از مجموعه دو کتابی با تمرکز بر تاریخ تارگرین است. مارتین دوست قدیمی خود (و همکار وسواس فانتزی) خود، کوندال را برای ساختن سریال انتخاب کرد، و این دو اغلب با پیشروی سریال با هم گفتگو می کردند.

یکی از انتقادات اساسی به اواخر دوران بازی تاج و تخت این بود که وقتی نمایش از محدوده کتاب های جرج آر آر مارتین خارج شد، مجریان برنامه دیوید بنیوف و دی بی وایس نتوانستند ترکیبی از توطئه با کیفیت و براندازی فانتزی که سریال تلویزیونی را به یک پدیده فرهنگی تبدیل کرده بود، حفظ کنند. مارتین در مورد سال های آخر سریال دیپلماتیک بود و از آن حمایت کرد. اما او اکنون فاش کرده است که – برخلاف چهار فصل اول که برای هر کدام یک قسمت می‌نوشت، و در فیلم‌نامه‌های دیگر، تصمیم‌گیری بازیگران و بازدید از مجموعه کمک می‌کرد – همانطور که برای کار روی رمان‌های بعدی عقب‌نشینی می‌کرد، به تدریج تحت فشار قرار گرفت. دورتر از نمایش توسط ویس و بنیوف. “در فصل 5 و 6، و مطمئناً 7 و 8، من تقریباً خارج از حلقه بودم.” مارتین به آن گفت نیویورک تایمز. وقتی از مارتین پرسیدند چرا، “نمی دانم – باید از دن و دیوید بپرسید.” (این دو به آن پاسخی ندادند باردرخواست نظر.)

زمانی که فینال در سال 2019 پخش شد، مارتین در وب سایت خود نوشت در مورد تفاوت های اساسی بین پارامترهای بسته بندی یک قوس تلویزیونی و پایان دادن به یک مجموعه کتاب. من در رسانه ای بسیار متفاوت از دیوید و دن کار می کنم، هرگز فراموش نکنید. آنها شش ساعت برای این فصل آخر وقت داشتند.» من انتظار دارم که این دو کتاب آخر من 3000 صفحه دستنوشته بین آنها را قبل از اتمام کار پر کنند… و اگر صفحات و فصل ها و صحنه های بیشتری نیاز باشد، آنها را اضافه خواهم کرد.