تقویت کننده کووید: لطفاً فقط عکس به روز شده Dang را دریافت کنید

در عوض، به نظر می‌رسد همه منتظرند تا این فیلم تمام شود و اکران سیاه شود – و تیتراژ لعنتی فقط نمی چرخد. صدها میلیون آمریکایی واکسن دریافت کرده‌اند، و ده‌ها میلیون نفر واکسن دریافت کرده‌اند – بسیاری با این انتظار که این اقدامات به تنهایی برای محدود کردن دوره همه‌گیری کافی باشد.

نظرسنجی از بنیاد خانواده قیصر یافت حدود نیمی از پاسخ‌دهندگان در مورد تقویت‌کننده‌های جدید کم یا چیزی شنیده‌اند. فقط حدود یک سوم از آنها گفتند که تقویت کننده جدید را دریافت کرده اند یا برنامه ریزی کرده اند. فقط این نیست که مکالمه دارای تناقض است، بلکه این است که گفتگو یکنواخت نیست رسیدن مردم. دکتر سانجانا راوی، تحلیلگر ارشد در مرکز امنیت سلامت جان هاپکینز می‌گوید: «من در این چیزها غوطه‌ور هستم، اما اگر اینطور نبود، فکر می‌کنم شاید یک تبلیغ Spotify در مورد دریافت یک تقویت‌کننده را می‌شنیدم. در دانشکده بهداشت عمومی بلومبرگ.منبع

این بار حدود یک جفت واکسن جدید، تقویت‌کننده‌های به‌روز شده یا «دو ظرفیتی» از Pfizer و Moderna، می‌تواند یک افزایش زمستانی دیگر را مهار کند. هر دو مورد تایید FDA هستند و هر دو برای محافظت طراحی شده اند در برابر جدیدترین انواع فرعی omicron. آنها در حال حاضر در نزدیکی شما در دسترس هستند، و اگر در ایالات متحده هستید، تقریباً به طور قطع واجد شرایط دریافت یکی هستید. دکتر ست کوهن، مدیر پزشکی پیشگیری از عفونت در مرکز پزشکی دانشگاه واشنگتن، می‌گوید: «آنها احتمالاً بهترین امید ما برای جلوگیری از بیماری شدید، بستری شدن در بیمارستان و کووید بالقوه طولانی مدت با ورود به ماه‌های سردتر هستند».

با استفاده گسترده از این تقویت‌کننده‌ها، می‌توانیم به طور بالقوه از افزایش عفونت، ویزیت‌های بیمارستانی و عقب‌نشینی بیماری‌های همه‌گیر در زمستان امسال چشم پوشی کنیم، زمانی که به نظر می‌رسد به اندازه کافی احتمال دارد که موارد ابتلا دوباره اوج گرفت. متاسفانه، به سختی هر کسی تقویت کننده را گرفته است. بیش از یک ماه از تایید FDA آنها می گذرد و در دسترس قرار می گیرند. با این حال فقط 11 میلیون مردم یک تقویت کننده دو ظرفیتی دریافت کرده اند. برای زمینه، رونمایی اولیه از واکسن‌های کووید-19 شاهد بود که بیش از 4 میلیون نفر در برخی روزها واکسن دریافت کردند. دکتر کوهن می‌گوید: «مایه تاسف است و به‌طور قابل‌توجهی نشان‌دهنده تمایل مردم برای عدم فکر کردن دیگر به کووید-19 و امیدواری از بین رفتن آن است».

دوسوگرا بودن نسبت به واکسن ها نیز میزان کم تقویت کننده را توضیح نمی دهد. با توجه به مشاوره صبح، یک شرکت تحقیقات بازار، شک واکسن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است از زمان ورود اولین واکسن ها در میان افراد 18 تا 34 ساله، بیشترین سن جمعیتی نسبت به واکسن، درصد نامطمئن یا عدم تمایل به واکسن زدن از 53 درصد به 36 درصد بین مارس 2021 و سپتامبر 2022 کاهش یافته است.

لیست الزامات دریافت تقویت کننده تعداد کمی از افرادی که آنها را دریافت کرده اند را توضیح نمی دهد، زیرا لیست بسیار کوتاه است. فراتر از دو ماه انتظار پس از واکسن یا تقویت کننده قبلی، Moderna فقط نیاز دارد که دریافت کنندگان آن 18 سال یا بیشتر داشته باشند. با Pfizer، هر فردی بالای 12 سال می تواند تقویت کننده را دریافت کند. (همچنین باید دو ماه یا بیشتر بعد از یک عفونت واقعی کووید صبر کنید.)

سال گذشته در این زمان، نوع Omicron COVID-19 هنوز شناسایی نشده بود. در اواسط ژانویه، این ویروس از دیگر انواع ویروس کرونا پیشی گرفت و جدیدترین آنها را به نمایش گذاشت موارد بالای 800000 در روز – هشت برابر اعداد روزانه ثبت شده در دسامبر. تقریباً به اندازه هر نقطه دیگری از همه‌گیری، روزانه جان خود را از دست می‌دادند. زمستان گذشته وحشتناک بود.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: