تام براون برنده پرونده علامت تجاری Stripes در برابر آدیداس شد

براون، با شلوار کوتاه، در 3 ژانویه به دادگاه فدرال منهتن می رسد.

مایکل ام سانتیاگو/گتی ایماژ

مطابق با کسب و کار Vogueبراون در طول شهادت خود در 9 ژانویه در مورد عشق مادام العمر خود به ورزش و لباس های ورزشی صحبت کرد – او به طور رقابتی در نوتردام شنا کرد، جایی که پاییز گذشته یک نمایش کپسولی با مضمون فوتبال برگزار کرد – و بعداً تماس تلفنی سال 2007 با مدیر عامل وقت آدیداس را به یاد آورد. در مورد برند قبلی «امضای سه نوار» براون، زمانی که او موافقت کرد استفاده از این موتیف را متوقف کند. این طراح شهادت می دهد: «آخرین کاری که می خواستم انجام دهم این بود که با شرکت بزرگی مانند آدیداس درگیر شوم.

«بازگشت به تجارت»، حساب اینستاگرام تام براون در روز جمعه ارسال شدیک روز پس از آن که هیئت منصفه نیویورک در شکایت نقض علامت تجاری که توسط ابربرند پوشاک ورزشی آدیداس ارائه شده بود، با این برچسب طرف شد. شرح تصویر همراه با چرخ فلک عکسی از نمای نزدیک از شوی لباس مردانه تام براون در پاریس در تابستان گذشته بود: انبوهی از لگن مدل‌ها که با نوارهای راه راه قرمز، سفید و آبی تزئین شده بودند.

براون گفت: مبارزه و گفتن داستانم مهم بود آسوشیتدپرس، پس از صدور حکم دادگاه را ترک کرد. و فکر می‌کنم از من مهم‌تر و بزرگ‌تر است، زیرا فکر می‌کنم برای هر طراح که چیزی خلق می‌کند و بعداً شرکت بزرگ‌تری به دنبال آن‌ها می‌آید مبارزه می‌کردم.»

منبع این حکم پس از یک محاکمه 9 روزه برای تصمیم گیری درباره ادعای علامت تجاری آدیداس علیه این برچسب لوکس آمریکایی در سال 2021 صادر می شود و ادعا می کند که شباهت های بین طرح راه راه موازی براون و علامت تجاری سه راه راه آدیداس ممکن است مشتریان را گیج یا گمراه کند. (راه راه های تام براون، در مقاطع مختلف تاریخ این برند، در مجموعه های دو و سه تایی، اما اغلب چهار تایی ظاهر شده اند.) آدیداس به دنبال خسارت و زیان 8 میلیون دلاری بود. مطابق WWDاین مبلغ شامل 867225 دلار است که شرکت‌ها توافق کرده‌اند که اگر دو شرکت با هم کار می‌کردند، آدیداس برای هزینه‌های مجوز از شرکت تام براون دریافت می‌کرد، به علاوه 7011961 میلیون دلار که آدیداس ادعا می‌کند این برچسب از فروش پوشاک و کفش راه راه سود کسب کرده است. .

دادگاه سه‌شنبه گذشته در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در منهتن آغاز شد، که با یک نمایش گستاخانه دیگر از سوی براون آغاز شد: طراح با کت و شلوار کوتاه خود در دادگاه حاضر شد که به وضوح یک جفت جوراب راه راه تا بالای زانو را به نمایش گذاشته بود. . مطابق با WWDرابرت تی. مالدونادو، وکیل تام براون، روز پنجشنبه بحث پایانی خود را با گفتن این جمله آغاز کرد: “آدیداس دارای خطوط راه راه نیست.” پس از کمتر از سه ساعت مشورت، هیئت منصفه متوجه شد که شرکت تام براون در قبال خسارات یا سود حاصل از فروش محصولات دارای طرح چهار میله و همچنین نقش برجسته نوار روبان قرمز، سفید و آبی آن مسئول نیست.

زمانی که حکم صادر شد، WWD گزارش داد که “تمام سمت راست دادگاه مملو از اعضای تیم او بود، همه ظاهری از سر تا پاهای ورزشی از مجموعه داشت.”

(هفته گذشته، خبرنگار دادگاه محلی متیو راسل لی از Inner City Press، که رویدادهای دادگاه منطقه جنوبی منهتن را پوشش می دهد، طرحی از دادگاه را به اشتراک گذاشت: تصویری که توسط الیزابت ویلیامز به تصویر کشیده شده است، براون را با کت و شلوار شورت خود نشان می دهد که در مقابل صفحه کامپیوتر نشسته است و تصویری از شورت مخصوص تراک برند آدیداس را نشان می دهد. لی همراه با طرح نوشت: «در همین حال، دادگاه SDNY از علاقه نامتناسب به این پرونده شگفت زده می شود، در حالی که متهمان در دادگاه های دیگر و خالی تر به بیست یا سی سال محکوم می شوند.)


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: