تامی پل می تواند بالا را ببیند

برخی از استدلال ها واضح است: پل 25 ساله یک نوسان پیشروی ثابت، قدرتمند و فشرده دارد. او نرمال و تند است. هیچ چیز در مورد سبک بازی او غیرطبیعی یا اجباری به نظر نمی رسد. او مثل جهنم سریع است. او یک مدافع است.

او خندید. “سوار کردن دوچرخه خاکی من.”

با این حال، دویدن او به نیمه‌های اوپن استرالیا – بهترین نتیجه اسلم او تا به حال، و اولین باری که یک مرد آمریکایی از زمانی که اندی رادیک در سال 2009 این کار را انجام داد، در ملبورن تا این حد پیشرفت کرد – چیزی را نشان داد که ممکن است پل را از یک بازیکن فحاشی ورزشکار تبدیل کند. به یک قهرمان تنیس واقعا بزرگ و همه جانبه: فولاد ذهنی.

گفته می شود که تامی پل – تنیس باز آمریکایی متولد نیوجرسی و بزرگ شده در کارولینای شمالی که به تازگی به نیمه نهایی مسابقات آزاد استرالیا رسیده و به قهرمان نهایی نواک جوکوویچ باخت – شاید بهترین ورزشکار همه کاره باشد. در تور ATP

پل هنوز نامی شناخته شده نیست: او در سال 2015 در مسابقات آزاد فرانسه قهرمانی نوجوانان را به دست آورد و بهترین موفقیت او در ATP، قبل از آخر هفته گذشته، زمانی بود که در سال 2021 در مسابقات آزاد استکهلم سوئد شرکت کرد. عملکرد او در ملبورن بزرگترین لحظه او در این دوره بود. تا اینجای کار در کانون توجه قرار گرفته است، و نوید خوبی برای آنچه پیش رو داریم – از نظر ورزشی، مالی (پول جایزه برای رسیدن به نیمه نهایی در استرالیا در سال جاری حدود 621000 دلار بود)، و حتی از نظر فرهنگی پاپ. زمزمه هایی شنیده می شود که او برای قسمت بعدی سریال های مستند نتفلیکس شنود شده است، نقطه شکست، اگرچه پل آن را تأیید یا رد نکرد. او فقط می‌گوید: «هر توجهی که نمایش به تنیس می‌آورد، از نظر من چیز خوبی است.»منبع

در استرالیا، پل موجی از استعدادهای آمریکایی را رهبری کرد. برای اولین بار، او بن شلتون 20 ساله گرجی را شکست داد – این اولین باری بود که شلتون به خارج از ایالات متحده سفر می کرد – در مرحله یک چهارم نهایی. فلوریدین سباستین کوردا 22 ساله دانیل مدودف مهیب را از پای درآورد. جنسون بروکسبی 22 ساله کالیفرنیایی، نفر دوم کاسپر رود را ناک اوت کرد. مکنزی مک دونالد 27 ساله کالیفرنیایی که اکنون به تیم دیویس کاپ اضافه شده است، شماره-یکی بازیکن رافائل نادال فرانسیس تیافو متولد مریلند و تیلور فریتز بزرگ شده در کالیفرنیا، هر دو 25 ساله، مدعیان همیشگی هستند. طرفداران مشتاق در این گروه شاهد بازگشت به روزهای شکوه تنیس مردان ایالات متحده هستند – و امیدوارند که این جوانان بتوانند تاج و تخت خالی را که زمانی در اختیار پیت سامپراس و آندره آغاسی بود، پس بگیرند.

پل جاذبه لحظه را احساس می کند. همه ما از سنین جوانی این را شنیده‌ایم که تنیس مردان ایالات متحده به بازیکنانی در اوج نیاز دارد، به بازیکنانی نیاز دارد که در تورنمنت‌های بزرگ برنده شوند. به نوعی در مغز ما حک شده است.» «همه ما می‌خواهیم که دیگری خوب عمل کند، اما در عین حال، همه ما می‌خواهیم بهتر از دیگران کار کنیم. ما کاملاً رقابتی هستیم و همه به هم نزدیک هستیم. با فرانسیس و فریتز و ریلی [Opelka, another emergent American, who did not appear in Australia due to injury]، در مسابقات ملی 12 سال و زیر در هر سنی با هم بازی کردیم و سپس تا گرند اسلم ها. من یک عمر آنها را می شناسم.»

از او پرسیدم که در استرالیا برای مبارزه با افکار مزاحم به چه فکر می کند.

پل در تماس تلفنی از ملبورن، جایی که او قبل از پرواز به ازبکستان برای بازی در اولین آخر هفته جام دیویس، در حال شارژ مجدد پست اوپن بود، گفت: “من فکر نمی کنم من معمولاً منضبط ترین فرد در زمین زمین باشم.” “رفتن به استرالیا، این چیزی بود که من با مربیم کمی در مورد آن صحبت کردم – عدم تمرکز. من خودم را با برنامه های معمول خودم در دادگاه تنظیم کردم – زمان بیشتری صرف کردم، نفس های بیشتری کشیدم، بیشتر به سراغ حوله رفتم، و سعی کردم ذهنم را در مورد تعویض ها کنترل کنم، به خصوص. آن زمان است که ذهن شما می تواند شروع به مسابقه یا سرگردانی کند.»