بوتاکس برای میگرن: این یک درمان بسیار موثر است

برای کسانی که درمان بوتاکس را موثر می دانند، یک عارضه جانبی وجود دارد – یا مزیت. دکتر Masters-Israilov می‌گوید از آنجایی که نقاط تزریق معمولاً در امتداد پیشانی، بالای ابروها قرار دارند، بیماران «آن اثر زیبایی را در جایی که ماهیچه‌ها آرام‌تر می‌شوند، دریافت خواهند کرد». بنابراین آنها نمی توانند ابروهای خود را به این اندازه بالا ببرند یا ابروهای خود را عمیقاً در هم بکشند.منبع

به گفته آن پزشکان، این درمان اغلب یک بافر قوی در برابر رگبار مداوم درد ارائه می دهد. دکتر Teshamae Monteith از آکادمی نورولوژی آمریکا می گوید: «این برای بیماران مبتلا به میگرن مزمن بسیار مؤثر است. و آنها را می توان با برخی از این درمان های جدیدتر یا درمان های قدیمی تر ترکیب کرد. به عبارت دیگر، بوتاکس می‌تواند با جدیدترین درمان‌های خوراکی برای میگرن، که در آن متخصصان مغز و اعصاب شاهد پیشرفت‌های علمی هیجان‌انگیزی هستند، کار کند.

پیشرفته ترین روش درمانی، گیرنده های سلولی در مغز را که باعث میگرن می شوند، در تماس با یک ترکیب شیمیایی به نام پپتید مرتبط با ژن کلسی تونین (CGRP) که توسط اعصاب حسی آزاد می شود، مسدود می کند. تا آنجا که متخصصان می توانند بگویند، درمان بوتاکس روش متفاوتی را دنبال می کند: با اتصال به خود اعصاب و جلوگیری از آزاد شدن CGRP در وهله اول. دکتر Alina Masters-Israilov، متخصص مغز و اعصاب در Weill Cornell Medicine می گوید: «در اصل، انتقال دردناک به مغز را مسدود می کند. از آنجایی که رویکرد بوتاکس با روش‌های درمانی جدیدتری که پس از گیرنده‌های CGRP انجام می‌شود، متمایز است، هر دو می‌توانند به صورت پشت سر هم مورد استفاده قرار گیرند. یک درمان منبع CGRP را مسدود می کند، دیگری مقصد آن را مسدود می کند.

دکتر مسترز-اسرائیلوف می گوید که اثربخشی آن بوتاکس را به یک انتخاب نسبتاً مکرر برای بیماران تبدیل می کند، به ویژه برای کسانی که ممکن است داروهای خوراکی را به خوبی تحمل نکنند یا راهبردهای دیگر را بی اثر بدانند.

زیبایی زودگذر است و برای بسط آن، مردم انواع چیزها را امتحان می کنند. و در حالی که تزریق ها و جابجایی ها و پاکسازی ها ممکن است ظاهر زیبا را برای طلسم طولانی تر کنند، اکتشافات اتفاقی در طول مسیر بسیاری از آنها برای همیشه ماندگار هستند. حداقل، این مورد برای یک درمان موثر میگرن مزمن است: تزریق بوتاکس.

در اوایل دهه 1990، بوتاکس زیبایی یک جنون بود. در لس آنجلس، مرکز این روند، یک جراح پلاستیک به نام دکتر ویلیام بایندر یک عارضه جانبی دلپذیر را در بیماران بوتاکس خود مشاهده کرد: کاهش سردرد. دو دهه بعد، FDA درمان میگرن را تأیید کرد و آن را به جعبه ابزاری که در دسترس پزشکان معالج این بیماری بود، اضافه کرد.

اما بوتاکس تنها یکی از لیست رو به رشد درمان های میگرن است. استفاده به تنهایی یا همراه با سایر درمان ها، چه چیزی باعث می شود که پزشکان آن را انتخاب کنند؟ دکتر Masters-Israilov می گوید: “این یک درمان عالی برای بیمارانی است که حداقل 15 روز یا بیشتر در ماه سردرد دارند.” بیمارانی که میگرن را در آن فرکانس تجربه می کنند، وضعیتی به نام میگرن مزمن دارند. برای آنها، بوتاکس اغلب به عنوان یک اقدام احتیاطی قوی عمل می کند. این واقعاً برای پیشگیری از میگرن، یا کاهش دفعات و شدت سردرد استفاده می‌شود – نه برای درمان ضروری.»


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: