به گفته جردن پیل و کیکه پالمر، چه چیزی «نه» را بسیار مخرب می کند

تاریکی سال 2020 الهام بخش پیل برای نوشتن شد جواب منفی، در طول آن مه غم انگیز و فراموش شده قرنطینه در میان چرخه بی پایانی از تراژدی تلخ و گریزناپذیر. او به من می گوید: «ما خیلی چیزها را پشت سر می گذاشتیم. بسیاری از چیزهایی که این دنیا تجربه می‌کرد، این بار تماشایی بود، و نوعی نقطه پایین اعتیاد ما به تماشا».

اما همکاران پیل تحت تأثیر انعطاف پذیری او و تعهد او به برهم زدن فیلم های ژانر قرار گرفتند. پالمر اضافه می کند: «این خیلی غیرمنتظره است. از جانب برو بیرون به ما و [now] جواب منفی، او واقعاً به هیچ چیز مقید نیست. خط میانی کار فوق‌العاده متفکرانه‌ای است، اما هیچ‌کدام از چارچوب‌هایی که در آن وجود دارد نباید یکسان باشند.»

جواب منفی او جی هیوود مربی اسب هالیوود و خواهر کوچکترش امرالد (کالویا و پالمر) را دنبال می کند. پس از مرگ پدرشان در شرایط اسرارآمیز، آن‌ها تلاش می‌کنند تا شواهدی از آنچه در آسمان در حال تعقیب آب‌خورهای آرامی است که در آن مزرعه خانواده‌شان است، به دست آورند.

اما پیل به سرعت متوجه این موضوع شد جواب منفی باید کاری متفاوت از دو فیلم اولش انجام دهد. “من کسی بودم که زمان زیادی را به تلاش برای معرفی مجدد دیدگاه سیاه در یک فیلم ترسناک اختصاص دادم. این من را در مکان های بسیار تاریکی در تصور من قرار می دهد و ما در یک مکان بسیار تاریک بودیم و هستیم [still] در یک مکان بسیار تاریک،” پیل به من می گوید. فهمیدن اینکه چگونه می توان شادی را در آن به ارمغان آورد، یک چیز بسیار مهم شد زیرا، خوب، احساس می کردم که به چیزهای دیگر ضربه زده ام. نتیجه یک فیلم پرفروش تابستانی است که می‌داند چگونه تماشاگران فیلم را به وجد بیاورد و به چالش بکشد، اما مملو از شادی، مثلاً اسپیلبرگ دوران طلایی است. یعنی این فیلمی است که فقط جردن پیل می توانست بسازد.منبع

این یک تغییر تونال کامل برای پیل است، اما تا آنجا که او آن را می بیند یک گام طبیعی است. پیل می‌گوید: «احساس می‌کردم که یک فیلم تماشایی پرفروش تابستانی هستم، و به‌ویژه «داستان بشقاب پرنده بزرگ آمریکایی» چیزی است که در آن احساس نکرده‌ام دیدگاهم به‌طور کامل نشان داده شده است.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: