بهترین ضد آفتاب صورت از آفتاب سوختگی در حال حاضر و بعداً از چین و چروک جلوگیری می کند

تفاوت بین ضد آفتاب صورت و ضد آفتاب بدن تقریباً مشابه تفاوت بین شستشوی صورت و شستشوی بدن است. ضدآفتاب صورت، مانند پاک‌کننده، روی پوست حساس صورت ملایم‌تر است و دارای فرمولی مانند آکنه، تلاش‌های ضد پیری، تجمع چربی و مواردی از این دست است.

در نهایت، باید بفهمید که آیا یک ضد آفتاب معدنی یا شیمیایی برای شما بهترین است. همانطور که از نامش پیداست، کرم ضد آفتاب شیمیایی بر ترکیبی از مواد شیمیایی -معمولا آووبنزون، اکتیسالات، اکسی بنزون ​​و هموسالات- برای نفوذ به پوست و جلوگیری از آسیب خورشید با جذب اشعه ماوراء بنفش و بی ضرر کردن آنها متکی است. این ضدآفتاب‌ها معمولاً صاف عمل می‌کنند و رنگ سفید کمی باقی می‌گذارند و به همین دلیل است که همچنان یک انتخاب محبوب هستند. با این حال، بسیاری از مردم می خواهند از این مواد شیمیایی اجتناب کنند. مشخص شده است که برخی از آنها برای صخره های مرجانی سمی هستند و اگر قصد آبتنی دارید، باید از آنها اجتناب کنید. (خوش به حالت.)منبع

بنابراین، تفاوت بین یک ضد آفتاب صورت و یک مرطوب کننده حاوی SPF چیست؟

بهترین ضد آفتاب صورت یک مشکل واقعی را حل می کند. لازم نیست توضیح کامل SPF ما را بخوانید تا بفهمید چرا محافظت از پوست خود در برابر نور خورشید مهم است. یکی، آفتاب سوختگی – این مشکل کوتاه مدت آشکاری است که باید با آن مقابله کنید. اما با هر دقیقه سپری شدن در آفتاب – چه در حال سوختن باشید چه نباشید – اشعه های UV را جذب می کنید که کیفیت (و ترکیب DNA) سلول های پوست شما را به خطر می اندازد. اشعه ماوراء بنفش با فلج کردن سطح الاستین و کلاژن، پوست را «پیری» می کند. که منجر به چین و چروک، خطوط ریز، بافت خشن، لکه های تیره و موارد دیگر می شود. و طبیعتاً این موارد در صورت شما بسیار بیشتر به چشم می خورد.

اما هیچ کرم ضد آفتاب قدیمی را روی لیوان خود نمالید. بهترین ضدآفتاب صورت بسیار به مرطوب‌کننده نزدیک‌تر است تا موادی که منافذ را مسدود می‌کنند و بوی نارگیل می‌دهند که در کودکی در ساحل استفاده می‌کردید.

ضد آفتاب صورت در مقابل ضد آفتاب بدن

بنابراین، کرم ضد آفتاب صورت، کمی مواد مرطوب کننده و مفید برای صورت شما دارد و در درجه اول فقط در برابر اشعه های خورشید دفاع می کند. این چیزی است که برای بعدازظهرها در پارک، روزهای ساحلی، دویدن طولانی و غیره به رژیم خود اضافه خواهید کرد. می توانید آن را روی مرطوب کننده SPF خود قرار دهید یا به سادگی یک آبرسان بدون SPF انتخاب کنید. تا زمانی که SPF 30+ خود را دریافت کنید، آماده هستید.

مواد معدنی در مقابل مواد شیمیایی

با این حال، بسیاری از محصولات دو منظوره هستند و می‌توانند برای صورت و بدن استفاده شوند: آنها معمولاً برای حساسیت‌های صورت طراحی شده‌اند و شاید تمام مواد مغذی یک ضد آفتاب مستقل صورت را نداشته باشند. مهمترین چیز این است که آنها منافذ شما را مسدود نمی کنند و صورت شما را تحریک نمی کنند.

ضد آفتاب صورت در مقابل مرطوب کننده SPF

یک مرطوب کننده SPF را به عنوان محصولی که به صورت روزانه می پوشید در نظر بگیرید – زمانی که به سادگی می آیید و می روید، شاید هر بار 10 یا 15 دقیقه را بیرون از خانه بگذرانید. شما باید هر روز از مرطوب کننده استفاده کنید تا از سطح هیدراتاسیون پوست خود محافظت کنید و از سموم از ایجاد پیری مشابه اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کنید. بنابراین، چرا در طول روز یکی از آن ها را که دارای SPF هستند، نپوشید؟

در حالی که تفاوت SPF را با یک پیاده روی 15 دقیقه ای در پارک متوجه نخواهید شد، اما کاملاً متوجه تفاوت بین فردی که به طور معمول برای چندین دهه SPF گرفته است و شخصی که این کار را نکرده است، خواهید بود. به طور خلاصه، اگر این دو نفر هم سن و سال بودند، فردی که در معرض آفتاب قرار می گرفت به طور قابل توجهی مسن تر به نظر می رسید. بنابراین، شما نیاز به کرم ضد آفتاب روی بدن خود و به خصوص روی صورت خود دارید. باید SPF 30 یا بیشتر باشد و هر روز اعمال شود. (در زمستان نیز.)

کرم‌های ضدآفتاب صورت اغلب فاقد چربی هستند تا از مسدود شدن منافذ و تعریق شدید جلوگیری کنند و همچنین برای جلوگیری از قرمزی و سوزش، فاقد عطر هستند. ضدآفتاب‌های بدن کمی کمتر در مورد این موارد تبعیض قائل می‌شوند و معمولاً می‌توانند این کار را انجام دهند. همچنین به همین دلیل است که کرم های ضد آفتاب صورت را در ظرف های بسیار کوچکتر بسته بندی می کنید: آنها کمی گران تر هستند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: