بهترین روتین مراقبت از پوست برای مردان (حتی برای مبتدیان)

برای شروع بهترین روتین مراقبت از پوست برای مردان، یا ساختن روتینی که دارید، هرگز دیر نیست. انجام این کار سرمایه گذاری برای سلامتی و اعتماد به نفس شماست. اما همانطور که از طریق بسیاری از مکالمات آموخته ام، یک روال مراقبت از پوست برای مردان اغلب شبیه یک گنج یابی بی پایان است، با نقشه ای که رمزگشایی آن غیرممکن است. اما راز اینجاست: هدف نهایی وجود ندارد. این مانند ورزش روزانه برای پوست شما است، به همان روشی که شما سالم غذا می خورید، هیدراته می مانید، به طور منظم ورزش می کنید و به اندازه کافی می خوابید. به هر حال، این یک مراقبت از پوست است روالو اینها عادت هایی هستند که شما در حال ساختن آن هستید زیرا آنها برای شما خوب هستند، نه به این دلیل که وقتی همه چیز گفته می شود و انجام می شود، به طرز جادویی شبیه لی پیس یا هنری گلدینگ می شوید. (همه ما خیلی خوش شانس خواهیم بود.)

سه مرحله اصلی هر رژیمی پاکسازی، لایه برداری و مرطوب کردن است، اما نه هر سه به یکباره. در اینجا یک سناریوی ایده آل وجود دارد:

  1. دو بار در روز تمیز کنید. اول صبح از شستشوی صورت استفاده کنید تا هر محصولی که شب قبل استفاده شده است و همچنین عرق و باکتری هایی که در طول شب جمع شده اید را بشویید. سپس در شب، برای شروع رژیم قبل از خواب خود را تمیز کنید.
  2. هفته ای دوبار لایه برداری کنید. این مرحله سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و به شما اجازه می‌دهد تا پوستی روشن‌تر، صاف‌تر و نرم‌تر داشته باشید و در عین حال از ایجاد جوش‌ها نیز جلوگیری کنید. برای این کار، می توانید یک اسکراب فیزیکی یا یک لایه بردار شیمیایی را انتخاب کنید. اگر با آکنه سر و کار دارید و می خواهید سلول های مرده پوست و همچنین سبوم محبوس شده در منافذ (مخصوصاً محصولی با اسید سالیسیلیک) را از بین ببرید، احتمالاً دومی بهتر است. اما بیش از آنچه که محصول انتخابی خود پیشنهاد می‌کند (معمولاً دو بار در هفته) لایه‌برداری نکنید، زیرا سلول‌های پوست شما واقعاً آنقدر سریع بازسازی نمی‌شوند که بتوانند با لایه‌برداری مداوم همگام شوند. در نهایت، بهتر است در عصر (همیشه) لایه برداری کنید بعد از پاکسازی و قبل از مرطوب کننده)، به طوری که پوست در هنگام استراحت بهبود یابد. در غیر این صورت ممکن است روز را با یک لیوان قرمز رنگ بگذرانید.
  3. صبح و شب با SPF به عنوان اولویت در روز مرطوب کنید. مرطوب کننده به نظر یک محصول فعال به نظر می رسد، اما در واقع در مورد آبرسانی به صورت شما فعالیت کمتری دارد، زیرا در مورد حفظ سطح رطوبت طبیعی پوست و دفع هرگونه تهدیدی برای عملکردهای سد دفاعی پوست است. پیشنهاد می‌کنیم صبحانه یک عدد با SPF داشته باشید تا در برابر اشعه‌های فرابنفش پیری پوست محافظت شود. این محافظ در روز کمی سبک تر از مرطوب کننده شب شما می پوشد، که در بخش تغذیه فعال تر است.

رژیم میانی: سرم های آبرسان، کرم های دور چشم، ماسک های صورت، درمان های لکه ها و تونرها

اگر می‌خواهید از یک روتین مراقبت از پوست اولیه به یک رژیم فعال‌تر فارغ شوید، چند نوع محصول وجود دارد که ابتدا باید آن را وارد کنید. حالا نیازی به معرفی نیست همه از این محصولات، اما شما حداقل باید درک روشنی از هر یک داشته باشید.منبع

امیدوارم بتوانم به شما کمک کنم تا بهترین روال مراقبت از پوست را پیدا کنید شما، با توضیح بهترین مراحلی که باید دنبال کنید (و به چه ترتیبی) و همچنین برخی از عناصر کلیدی که باید در طول مسیر به دنبال آنها باشید. پس در اینجا بهترین روال مراقبت از پوست برای مردان وجود دارد – اگر چنین چیزی وجود داشته باشد. و اگر در حال حاضر بیش از حد به نظر می رسد، همیشه ساده ترین روال مراقبت از پوست (3 مرحله ای) نیز وجود دارد. اگر از آنجا شروع کنید، در حال حاضر مایل ها جلوتر از بسیاری از بچه ها هستید. در واقع، این یک مکان عالی برای شروع است.

رژیم اولیه: پاکسازی، لایه برداری، مرطوب کردن


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: