بریتنی گرینر بالاخره از روسیه آزاد شد

گرینر نزد همسرش شرل گرینر به خانه برمی گردد. که در کاخ سفید سخنرانی کرد زمانی که این خبر اعلام شد “در طول نه ماه گذشته، همه شما به یکی از تاریک ترین لحظات زندگی من آشنا بوده اید، و بنابراین امروز من اینجا ایستاده ام، غرق در احساسات، اما مهمترین احساسی که در حال حاضر دارم صادقانه است. از رئیس جمهور بایدن و کل دولتش سپاسگزارم.» شرل گرینر ضمن تشکر شخصا از تعدادی از احزاب از جمله معاون کامالا هریس، فرماندار سابق نیومکزیکو، بیل ریچاردسون، و انجمن بازیکنان WNBA، گفت.

منبع امروز صبح، رئیس جمهور جو بایدن اعلام کرد بریتنی گرینر، ستاره WNBA، سرانجام از بازداشت روسیه آزاد شد و در هواپیمای بازگشت به ایالات متحده بود. گرینر اولین بار در ماه فوریه در فرودگاه مسکو بازداشت شد به نه سال حبس محکوم شد در ماه اوت به دلیل داشتن دو کارتریج حشیش.

تعداد زیادی از دیگر ورزشکاران، سیاستمداران و افراد مشهور دیگر از آزادی گرینر، از جمله وین دیزل، که در اینستاگرام خود منتشر کرد، “من به بریتنی گرینر قبل از کریسمس به خانه نیاز دارم” در اواخر نوامبر. (خط زمانی امروز پر است دیزل با کیفیت بالا/سریع و خشن شوخی ها.) باراک اوباما رئیس جمهور سابق این کشور جشن گرفت بازگشت گرینر و از دولت معاون سابق وی “به دلیل کار دیپلماتیک دشواری که برای تحقق آن انجام شد” تمجید کرد. کارملو آنتونی، بیلی جین کینگ، و رابرت گریفین سوم همچنین پیام هایی در حمایت از گرینر ارسال کرده اند. Dallas Cowboys All Pro Micah Parsons خود را در آب داغ یافت زمانی که او ابتدا توییت کرد «ما یک تفنگدار دریایی را ترک کردیم؟ جهنم نه،» در پاسخ به این خبر که ویلان بخشی از مبادله نیست. (او بعداً توضیح داد که او قصد بی احترامی به گرینر را نداشته است، اما به ویژه در مورد ویلان سرمایه گذاری کرده است، زیرا او اعضای خانواده خود را در ارتش دارد.)

«پس از ماه‌ها بازداشت ناعادلانه در روسیه، تحت بازداشت [in]در شرایط قابل تحمل، بریتنی به زودی در آغوش عزیزانش بازخواهد گشت و او باید در تمام مدت آنجا می بود.” بایدن گفت.

بایدن در اظهارات خود اذعان کرد که پل ویلان، تفنگدار دریایی سابق اسیر، که قبلاً به عنوان بخشی از مبادله مورد بحث قرار گرفته بود، به عنوان بخشی از توافق به ایالات متحده بازگردانده نخواهد شد. ویلان که چهار سال پیش دستگیر شد، به CNN گفت او از آزاد شدن گرینر خوشحال بود، اما “به شدت ناامید شد که اقدامات بیشتری برای آزادی من انجام نشده است.”

هم تیمی های گرینر، مربیان سابق، و همکاران WNBA از اخبار مربوط به مرکز فوق ستاره خوشحال هستند. احساساتی که برای سازمان ما وجود دارد، درست مانند طرفداران ما و بسیاری در سراسر جهان، شامل جشن شادی، قدردانی عمیق، غم و اندوه برای زمان از دست رفته، و امید خالصانه برای همه خانواده هایی است که هنوز در انتظار بازگشت یک عزیز هستند. بیانیه مشترک را بخوانید توسط Phoenix Mercury و Phoenix Suns از NBA منتشر شد. مرکوری فصل 2022 را بدون گرینر بازی کرد و مدام از پلتفرم خود برای گسترش آگاهی از زندانی شدن او استفاده کرد.

آزادی گرینر به عنوان بخشی از مبادله زندانیان بین ایالات متحده و روسیه صورت می گیرد. در مقابل، ایالات متحده دلال اسلحه ویکتور بوت را که در سال 2012 به دلیل ارائه «تعداد حیرت‌انگیز تسلیحات درجه نظامی به یک سازمان تروریستی متعهد به کشتن آمریکایی‌ها» به 25 سال زندان محکوم شد، آزاد خواهد کرد. طبق وکیل وقت ایالات متحده، پریت بهارارا.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: