بررسی Sonos Era 300: صدای فضایی عالی برای کسانی که اهمیت می دهند

هنگام جابه‌جایی بین آهنگ‌های Dolby Atmos و همتایان استریو آن‌ها، به راحتی می‌توان پیشرفت‌های صوتی ارائه‌شده توسط Era 300 را احساس کرد. آهنگ «من خوبم (آبی)» دیوید گوتا و بی‌رکسا مانند یک کلوپ دهه 80 در Dolby Atmos به نظر می‌رسد اما می‌دهد. صداهای پارازیت ماشین انفرادی در تعریف استاندارد. تا آنجا پیش می‌رویم که می‌گوییم تغییر از Dolby Atmos به آهنگ‌ها به SD باعث می‌شود این احساس را داشته باشید که صدای با کیفیت پایین‌تر دارای جلوه‌ای بی‌صدا و خفه‌شده با کلید پایین است – تنها در صورتی که از انتهای طیف شروع کنید، تفاوت قابل‌توجهی است.منبع

برای افراد ناآشنا، Dolby Atmos چیزی به نام صدای فضایی را ارائه می‌کند که به گونه‌ای طراحی شده است که شنوندگان را به طور کامل در هر صدا یا موسیقی که در حال تنظیم هستند غرق کند. اگر در حال تماشای فیلمی هستید که در آن یک هواپیما از بالای سرتان اوج می‌گیرد، مثلاً بلندگوی بهینه‌سازی شده Dolby Atmos باعث می‌شود احساس کنید که از نظر فیزیکی در حال حاضر هستید و می‌خواهید کلاه خود را نگه دارید. این یک موهبت بزرگ برای افزایش تجربه یک فیلم یا آهنگ سرگردان است، اما تنها مسئله این است که محتوای کافی برای Dolby Atmos وجود ندارد. حداقل الان نه. ما در چند هفته گذشته در حال گوش دادن به Sonos Era 300 بوده ایم و در اینجا افکار اولیه ما هستند.


مشخصات

  • ابعاد: 6.3 x 10.2 x 7.3 اینچ
  • وزن: 9.9 پوند
  • تقویت کننده ها: شش تقویت کننده دیجیتال کلاس D
  • توییترها: چهار توییتر (دو توییتر میانی شلیک به جلو و دو توییتر میانی شلیک به سمت)
  • ووفرها: دو ووفر (زاویه چپ و راست)

ظاهری جدید برای Sonos

هنگامی که بلندگوی Sonos Era 300 منتشر شد، دنیای صدا و فناوری در مجموع هیجان‌زده شد. بزرگترین ویژگی جدید جدا از دوران 300 از همتایان خود این است که این اولین و تنها بلندگوی این برند است که با Dolby Atmos بهبود یافته است که نوار صدا نیست. اما تا زمانی که از علاقه‌مندان به صداپیشگی نباشید، ممکن است متوجه نشوید که موارد استفاده برای آن عملکرد Dolby Atmos چقدر خاص است.

برای استفاده حداکثری از Era 300، دستورالعمل‌های توصیه‌شده Sonos برای قرار دادن بلندگو را دنبال کنید—یعنی می‌خواهید این مورد را در جایی قرار دهید که فضای باز زیادی در اطراف و بالای آن وجود داشته باشد (به دلیل آن درایورهایی که به سمت بالا شلیک می‌کنند). سپس، با صدای مکانی به HAM بروید. خوب، با برخی اخطارها.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: