«باربی» در برابر «اپنهایمر» و تاریخچه درگیری های پرفروش تابستانی

پوسترها: مجموعه اورت

برنده: Revenge of Fallen به راحتی آخر هفته را حمل کرد اما پیشنهاد همچنین بسیار خوب عمل کرد و مخاطبان را با نوید یک عاشقانه جنجالی بین ساندرا بولاک، که در آن زمان یکی از اصلی ترین فیلم های تابستانی بود، و رایان رینولدز جلب کرد. سال اولدر مقابل، تقریباً ناپدید شد.

آگوست به جای چیزهای مطمئن، مکانی برای فیلم های پرفروش نامناسب، تاس انداختن است. در سال 2000، سه فیلم از این قبیل به طور همزمان عرضه شدند: برداشت سخت پل ورهوفن مرد نامرئی، داستان استقلال و رقصیدن بالای میله ها و فیلمی به کارگردانی کلینت ایستوود درباره فضانوردان سالمند.

با ورود به دهه جدید، فرنچایزها بر فصل تابستان تسلط یافتند و چنین گرد و غباری بسیار نادرتر شد. مواجهه با رقابت از طرف الف مبدل ها هم دیزنی و هم سونی با کمدی دیزنی با رام کام پاسخ دادند پیشنهاد و سونی با مجموعه ماقبل تاریخ سال اولکه تبدیل به آخرین تلاش کارگردانی هارولد رامیس خواهد شد.

برنده: این موردی است که برنده بازنده است. مرد توخالی در صدر قرار گرفت اما نسبت به بودجه‌اش ضعیف عمل کرد و ورهوون را پس از یک دوره طولانی و غیرقابل پیش‌بینی در هالیوود به هلند بازگرداند. کایوت زشت و کابوی های فضایی با این حال، مخاطبان خود را پیدا کردند و طرفدارانی را از رده‌های مخالف میانسالی جذب کردند تا به محبوبیت تبدیل شوند.

19 ژوئن 2009: Transformers: Revenge of the Fallen در مقابل. پیشنهاد در مقابل. سال اول

این نوعی از رقابت است که دیگر به ندرت شاهد آن هستیم، تا حدی به دلیل منطق استودیویی بسیار ساده و خلاقانه: اگر می‌توانید با یک فیلم فرانچایزی مانند مبدل ها و یک موفقیت متوسط ​​و بزرگ با رام کام، چرا فقط هر بار به دنبال موفقیت بزرگ نباشید؟

از این رو، ناپدید شدن تقریباً کامل rom-coms و سایر جایگزین‌های مفهومی بالا، کرایه مبتنی بر IP (توضیحی که، عادلانه، می‌تواند برای آن نیز اعمال شود. باربی). و از این رو لوح های فیلم تابستانی مانند آنچه در سال 2023 دریافت می کنیم، که حاوی نمونه هایی از ضدبرنامه است – فلش در کنار پیکسار در حال نمایش است عنصری و کمدی ترسناک سیاه شدن – اما همچنین بسیاری از تعطیلات آخر هفته قرار است تحت سلطه یک فیلم بزرگ باشد. که باعث می شود باربی مربع کردن در برابر اوپنهایمر قابل توجه تر، به خصوص که هر دو فیلم معمولی تابستانی نیستند (و هر دو بسیار عالی به نظر می رسند). تاریخچه، به گرملینز و شکارچیان ارواح، نشان می دهد که این امکان وجود دارد که هر دو میتوانست پیروزی. و این یک پیروزی برای همه کسانی است که امیدوارند در فصل تابستان کمی چاشنی بیشتر و کمی پیش بینی پذیری کمتری داشته باشند.منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: