اولین ترند بزرگ ساعت 2023 اینجاست

بیایید به طور خلاصه بزرگنمایی کنیم.

جیمز لمدین فروشگاه ساعت مستقر در نیویورک آنالوگ: Shift او می گوید که هرگز قطعاتی مانند این 10 سال پیش را نمی خرید. او می گوید: شانسی نیست. ساعت‌های مد برای همه جمع‌آوری‌کننده‌ها به جز خوش‌بین‌ترین، گوی رادیواکتیو، (یا شاید، به‌طور کمتر دراماتیک، آب Dasani) بودند. به سادگی بازاری برای آنها وجود نداشت. با این حال، اکنون که فرصتی برای خرید مجموعه ای از 20 قطعه ساخته شده توسط طراح مشهور فرانسوی پیر کاردین پیش آمد، Lamdin به آن پرداخت. قطعات از مجموعه کاردین اسپیس و از فضا الهام گرفته اند (آن را تلفظ کنید spah-che). و در حالی که این ساعت‌ها در سال 1971 تولید شدند، این ساعت‌ها به نوعی در سال 2023 مانند یک نفس تازه به نظر می‌رسند: آن‌ها با چنین منحنی‌های دلپذیر، قاب‌های حباب‌دار و طراحی‌های بیرونی عرضه می‌شوند که باورش سخت است که در همان جهانی طراحی شده‌اند که این ساعت را تولید کرده است. رولکس ساب مارینر.

این در ابتدا ظاهر شد جعبه + اوراق، خبرنامه ساعت Cam Wolf از کارکنان GQ. برای داستان های بیشتر مانند آن، لینک را بزنید و مشترک شوید.

دنیای ساعت در حال حاضر کمی احساس نشئگی می کند: همه چیز به طرز عجیبی سرگرم کننده است. به همان اندازه که بحث کردن در مورد فنرهای اصلی، پل های دست ساز، و قطار دنده لذت بخش است – نه آنقدرها سرگرم کننده، TBH! – به نظر می رسد این سرگرمی در جهت جذاب تر و طراحی رو به جلو حرکت می کند. و من (فقط) به ران تونی تراینا اشاره نمی کنم!! من در مورد روشی صحبت می کنم که ساعت های مد درجه یک باند فرودگاه شروع به جذب کلکسیونرهای جدی می کنند که زمانی بینی خود را به همان قطعات تبدیل می کردند. اکنون، ساعت‌های مد قدیمی – از شرکت‌هایی مانند پیر کاردین، بالمین، و دیور – اینجا هستند تا کاسه‌ی پانچ جهان را افزایش دهند.

در طول سال‌ها مطالب زیادی در مورد ساعت‌های مد نوشته شده است – یعنی ساعت‌هایی که توسط برندهای مد تولید می‌شوند، نه شرکت‌های ساعت. هودینکینسبتا معروف است مجموعه ای در مورد تاریخ طالع بینی مدرن اختصاص داده شده است کل بخش به مد ساعت ها اما این ساعت ها را بررسی کرد مانند مد – ایده خرید قطعات کوارتز ارزان از مکان‌هایی مانند سواچ و ایجاد یک «کمد ساعت» کامل. مصرف کنندگان تشویق شدند تا آنچه را که روی مچ دستشان بود، به همان شیوه ای که ممکن است تی شرت یا کفش ورزشی را عوض کنند، تغییر دهند. ما همچنین در بحبوحه یک انقلاب متفاوت در ساعت‌های مد هستیم، انقلابی که ساعت‌های مچی خوش‌ساخت هرمس و شنل را به فهرست خواسته‌های کلکسیونرها می‌فرستد. تجدید حیات رترو ساعت های مد کاملاً چیز دیگری است.

چه چیز غیرعادی در مورد ساعت هایی مانند آنهایی که از آن ساخته شده اند پیر کاردین این است که در بحبوحه بحران کوارتز، زمانی که بسیاری از برندها از فناوری جدید برای تولید انبوه ساعت‌های ارزان استفاده می‌کردند، این مدل‌های مد مارک با حرکات مکانیکی سرکشی کردند. آنها از فرمول کمیاب در این دنیا استفاده می کنند، لمدین می گوید: “آنها سرگرم کننده هستند، آنها خود را خیلی جدی نمی گیرند. و آنها مکانیکی هستند بنابراین کمی اعتبار ساعتی در آنجا وجود دارد و سپس تعداد زیادی اعتبار طراحی وجود دارد. گاهی اوقات، وقتی صحبت از اعتبار ساعتی به میان می‌آید، فقط به آب پاشی نیاز دارید – حداقل زمانی که ساعت‌ها به این خوبی به نظر می‌رسند. (می توان حدس زد که چرا طراحان در اوایل دهه 70 با وجود ظهور کوارتز به استفاده از حرکات مکانیکی ادامه دادند؟ صنعت ساعت درست قبل از شروع بحران در حال رونق بود و توانایی تولید ساعت در بالاترین حد خود بود.)

منبع


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: