الگوی های آماده خیاطی آکادمی آلامد | simakade

اگر از الگوهای سنتی استفاده می کنید، رسم الگو یک اجبار است. خودم به شخصه هرگز الگو را ترسیم نمی کنم زیرا چاپ و برش و چسباندن مجدد به نسبت ترسیم زمان کمتری می برد. اگر خیاطی مبتدی هستید بهتر است از الگوهایی استفاده کنید که از بخش های کمتری تشکیل شده اند( بخش هایی مثل رویه، یقه، سرآستین و … استفاده نکنید) هرچه تعداد بخش ها کمتر باشد، لباس راحت تر و سریع تر آماده خواهد شد، این یعنی رضایتمندی سریع.

انواع الگوهای آمادۀ خیاطی

با آموختن الگوی ابتدایی نیز می توانید لباس های زیبا و راحتی بدوزید و حتی در صورت غیرحرفه ای بودن هم از هنرتان لذت ببرید. اگر هم به این هنر و دوختن لباس های متنوع و مطابق با میلتان علاقمندید، می توانید این رشته را به صورت حرفه ای بیاموزید. برای این جلسه قصد داریم الگوکشی یک مدل مانتو زیبا را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید. برای این جلسه قصد داریم الگوکشی یک مدل شلوار را به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید. برای این جلسه از آموزش خیاطی قصد داریم یک مدل درخواستی به شما عزیزان آموزش دهیم با ما همراه باشید.

الگوی خیاطی

شما با داشتن الگوی لباس مورد نظر خود، می توانید آن را به راحتی بدوزید. در فرآیند رسم الگو خیاطی ابتدا یک طرح اولیه با اندازه های بدن رسم می شود و در مرحله بعدی آن را به شکل یک تصویر سه بعدی که منحنی های بدن نیز در آن در نظر گرفته شده است، تبدیل می کنند. مهم‌ترین دلیلی که افراد الگوی آماده را به الگوهای دستی ترجیح می‌دهند، روش ساده استفاده از آن است. به همین دلیل این الگوها به افرادی که به تازگی به دنیای خیاطی وارد شده‌اند توصیه می‌شود. چراکه استفاده از این الگوها می‌تواند انگیزه خیاطی را در آنان بالاتر سایت الگو خیاطی ببرد. در حقیقت پس از مدتی می‌توان دید که خیاطان با دیدن الگوهای آماده، راه و روش رسم الگو را نیز یاد می‌گیرند و حتی می‌توانند به دنیای طراحی لباس نیز پا بگذارند.

  • من شخصاً الگوهایی را ترجیح می دهم که دارای چندین اندازه در یک پاکت الگو باشند.
  • اندازه های ذکر شده در زیر شماره الگو، اندازه های واقعی داخل آن پاکت خاص هستند.
  • بنابراین اگر می خواهید مزون بزنید یا خیاطی را به عنوان حرفه خود انتخاب کنید، بهتر است چرخ صنعتی داشته باشید.
  • پیش از بُرش زدنِ پارچه، باید مطمئن شویم الگویمان جای زاپاس دارد یا نه، اگر نداشته باشد، باید خودمان جای زاپاس را روی پارچه مشخص کنیم و سپس بُرش بزنیم.
  • فایل را به کامپیوتر خود منتقل کرده و در محیط اکسل باز کنید و طبق فیلم آموزشی، الگوهای سایزبندی را پرینت بگیرید.

اندازه (های) الگو در زیر یا در کنار نام الگو یا شماره الگو ذکر شده است. فردی که مبتدی است باید ابتدا در یک آموزشگاه ثبت نام کند و دوره نازک دوزی را ببیند. بعد از آن، مدیر آموزشگاه هنرجویان را به سازمان فنی و حرفه ای معرفی می کند. در مرحله اول، امتحان کتبی سراسری بر اساس کتاب های سازمان فنی و حرفه ای برگزار می شود و هنرجویان از تمام آموزشگاه ها در آن شرکت می کنند. پس از آن نیز در خود آموزشگاه یا مکانی دیگر، امتحان عملی گرفته می شود. برای امتحان عملی، هنرجو باید چرخ خیاطی و سایر لوازم مورد نیاز را با خود به محل ببرد و طبق درخواست آزمون گیرنده، یک مانتو یا لباسی دیگر بدوزد.

۸. برای لباس آستین‌دار الگوی آستین را هم رسم کنید

از طرفی بسیاری از افراد با مهارت‌های دوخت آشنایی کامل دارند و با کسب تجربه در انواع روش‌های دوخت می‌توانند به سادگی بهترین لباس‌ها را بدوزند. اما رسم الگو یک مهارت کاملا مستقل و البته مهم در خیاطی است. با توجه به اینکه این مرحله به حوصله و دقت زیادی نیاز دارد، بسیاری از افراد از انجام آن سرباز می‌زنند.

الگوی های آماده خیاطی آکادمی آلامد | simakade


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: