افسانه صخره نوردی کریس شارما آنچه را که مردم محلی می خورند می خورد

کریس شارما مثل یک پیرمرد صحبت نمی کند. اما در دنیای صخره‌نوردی حرفه‌ای، به نظر می‌رسد که این مرد 41 ساله به اندازه دیواره‌های صخره‌ای که بالا می‌رود، وجود داشته است. او در 15 سالگی خانه خود در سانتا کروز، کالیفرنیا را ترک کرد تا آنچه را که در کوهنوردی ممکن بود کشف و گسترش دهد. در سال 2001، او اولین کسی بود که مسیری را با “رد پوینت” یا با موفقیت به پایان رساند درجه سختی 5.15a، نامگذاری آن تحقق. (این دارد یک صفحه ویکی پدیااو سپس اولین 5.15b را در سال 2008 (عشق جامبو در صحرای موهاوه) و دومین 5.15c (La Dura Dura در اسپانیا) در سال 2013 را به دست آورد. ورزش او، پر کردن شکاف بین کیسه‌های خاکی یوسمیتی و تولید تلویزیونی شیک اولین سنگنوردی در المپیک 2020.

جی کیو: وقتی بزرگ شدی چی می خوردی؟

چگونه متوجه شدید که یک رژیم غذایی معمولی آمریکایی چیست؟

کریس شارما: من تا حدودی برای سانتا کروز بزرگ شدم، اما برای جریان اصلی آمریکا، بسیار غیر معمولی. پدر و مادر من شاگردان یوگی بابا هاری داس بودند و من در کودکی در باغ پرسه می زدم و فقط از گیاهان سبزیجات می گرفتم. ما هرگز به شدت گیاهخوار نبودیم، بلکه بیشتر از یک رژیم غذایی معمول آمریکایی در آن زمان یک رژیم گیاهخواری داشتیم.

علیرغم موفقیت های فراوان شارما، امسال او یک دستاورد کاملاً جدید اضافه کرد: مجری تلویزیون. با بازیگر جیسون موموآ (که از زمانی که در دهه 90 با کوهنوردی آشنا شدند می شناسند) و جنگجوی نینجا آمریکایی قهرمان میگان مارتین، او در حال ارائه است صعود، یک سریال هشت قسمتی که در HBO Max پخش می‌شود که در 12 ژانویه پخش می‌شود. مسابقه صعود بخش، بخشی از تلویزیون واقعیت، 10 مشتاق را در صخره‌های سراسر جهان در برابر یکدیگر قرار می‌دهد در حالی که شارما و دوستانش راهنمایی و تسلی می‌دهند. اما کی GQ اسطوره زنده را در خانه خود در نزدیکی بارسلونا، اسپانیا گرفتار کرد، او روشن کرد که کوه ها هنوز هم صدا می کنند، و او در حال فکر کردن به مسیر بزرگ بعدی خود است.

وقتی به حال خودم رها شده‌ام، همیشه به سمت خوردن سبزیجات بیشتر می‌روم. با افزایش سن، توجه بیشتری به سلامتی خود به خصوص به عنوان یک ورزشکار شروع می کنید. من هرگز سختگیر نبودم. من فقط یک جورهایی با جریان رفتم. اما الان، من در آوریل 41، 42 ساله هستم. قبلاً می‌توانستم برای مدیتیشن شش ماه از کوه‌نوردی مرخصی بگیرم، سپس بدون هیچ آمادگی وارد مسابقه سنگنوردی شوم و برنده شوم. قطعا الان نمی توانم این کار را انجام دهم. من هنوز در بالاترین سطح خود صعود می کنم و هنوز روی پروژه ها کار می کنم و محدودیت هایم را پشت سر می گذارم، اما برای انجام این کار، باید با رژیم غذایی و صعودم بیشتر روی توپ باشم. این اهداف اوج عملکرد، واقعاً شما را وادار می‌کند که همه آن چیزهای کوچک را به خوبی تنظیم کنید. من این صعود را اینجا در اسپانیا امتحان می کنم – این سخت ترین صعودی خواهد بود که تا به حال انجام داده ام.منبع

قطعا از طریق سفرهای من. من از 15 سالگی سفر به دور دنیا را شروع کردم و این به من آموخت که چگونه باز باشم و با جایی که هستم سازگار باشم. آنها چیزی را به شما پیشنهاد می کنند که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اما وقتی به یک مکان جدید می روید، آن فرهنگ را پذیرفته اید. یادم می آید، یک بار در هند بودم و به این راهب تبتی کمک می کردم ویزایش را بگیرد. ما در نهایت به این مکان مخفی در دهلی رفتیم، جایی که می توانید گوشت گاو تهیه کنید – در هند نمی توانید گوشت گاو پیدا کنید، زیرا گاوها مقدس هستند. این سرداب زیرزمینی بود که در آن گوشت آویزان شده از پشت بام را پخته بودند. او این گوشت نیمه پخته و خون آلود را به من پیشنهاد داد و گفت، باید این را امتحان کنید، شگفت انگیز است. چگونه می خواهم رد کنم، درست است؟ هر چند یه جورایی زشت بود. [Laughs.]