اخبار پزشکی خوب همچنان در راه است

آخرین پیشرفت؟ به گزارش بی بی سی، یک داروی جدید نتایج امیدوارکننده ای را در درمان آلزایمر نشان می دهد 17 جولای. در مطالعه‌ای روی 1736 نفر مبتلا به آلزایمر در مراحل اولیه، نیمی از شرکت‌کنندگان به مدت 18 ماه انفوزیون ماهیانه دونانماب دریافت کردند. این دارو به اندازه کافی پلاک های آمیلوئید مغز (یکی از اجزای آلزایمر) را پاک کرد می تواند عملکرد سلول را مختل کند) در نیمی از شرکت کنندگان دونانماب که پس از یک سال درمان را متوقف کردند.

در مقایسه با بیمارانی که از دارونما استفاده می‌کردند، افرادی که تحت درمان قرار می‌گرفتند «بیشتر از زندگی روزمره خود را حفظ کردند، مانند اینکه می‌توانستند درباره رویدادهای جاری بحث کنند، به تلفن پاسخ دهند یا سرگرمی‌های خود را دنبال کنند». به عنوان مطالعه یادداشت ها، درمان های موثر محدودی برای آلزایمر وجود دارد، بنابراین این یافته ها، اگرچه مقدماتی هستند، اما فوق العاده هیجان انگیز هستند.

انجمن آلزایمر به بی‌بی‌سی گفت: «این واقعاً یک نقطه عطف در مبارزه با آلزایمر است و علم ثابت می‌کند که می‌توان سرعت این بیماری را کاهش داد.»منبع

ماه گذشته، در یک داستان برای مجله نیویورک تایمز، نویسنده دیوید والاس ولز پیشنهاد کرد که ما ممکن است در آستانه “عصر طلایی برای پزشکی” باشیم. دهه‌ها تحقیقات لاستیک سرانجام با واکسن‌های جدید، درمان‌های سرطان، داروهای کاهش وزن و ژن درمانی به طور ناگهانی به صحنه می‌رسند. (او همچنین پرفروش‌ترین کتاب هشدار آب و هوا در نیویورک را نوشت زمین غیر قابل سکونتبنابراین باید خوش بینی او را به دست آورد.)

در حال حاضر، 40 درصد از موارد آلزایمر و زوال عقل مربوطه را می توان پیشگیری کرد یا به تعویق انداخت. CDC. این پیشرفت اخیر امیدوار است این آمار را بالاتر ببرد.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: