آلودگی صوتی واقعا برای شما مضر است

یک مطالعه برجسته شده توسط بار اثرات شدید و تقریباً فوری صدای مزمن را نشان داد. هنگام خواب، صدای گزش های متناوب قطارها و هواپیماها به داوطلبان پخش می شد. به طور تکان دهنده، صبح روز بعد، این داوطلبان سطح آدرنالین، نشانگرهای التهابی و حتی عروق سفت‌تری داشتند. تجزیه و تحلیل بیشتر نشان داد که افرادی که در مناطقی با سر و صدای زیاد حمل و نقل زندگی می کردند، در معرض خطر بیشتری برای حوادث قلبی عمده بودند.

مانند سایر سیاست هایی که به طور نامتناسبی بر فقرا و رنگین پوستان تأثیر می گذارد، رونالد ریگان حداقل تا حدی مقصر است. بار داستان نشان می دهد – دولت او بودجه دفتر کاهش سر و صدا آژانس حفاظت از محیط زیست را کاهش داد، و مقررات فعلی هنوز با اعمال هر نوع تغییر معنی دار فاصله دارند.

در همین حال، در ایالات متحده، برخی از آمریکایی ها رویکرد خود را برای کاهش سر و صدا در نظر می گیرند، مانند بالا بردن پایه خانه خود برای جلوگیری از لرزش، یا صرف مصرف مکمل ها و بستن گوش های خود.منبع همه ما به طور شهودی می دانیم که سر و صدای زیاد بد است. می‌توانیم بگوییم زمانی که گوش‌هایمان را کمی بیش از حد بلند کرده‌ایم، شاید سردرد پس از کنسرت راک را تجربه کرده‌ایم. اما یک تحلیل اخیر از نیویورک تایمز نشان می دهد که اثرات سر و صدای مزمن بسیار مضر است و بسیار فراتر از زنگ زدن در گوش شما است.

به نظر می رسد اروپا نمونه پیشرو در مقررات متمرکز بر سر و صدا باشد، به طوری که اتحادیه اروپا از اعضای خود می خواهد سطوح صدا را ردیابی و ارزیابی کنند و هر پنج سال یک بار یک برنامه جدید برای رسیدگی به مناطق آسیب پذیر در برابر نویز مزمن ایجاد کنند. اتحادیه اروپا تغییراتی مانند ترمزهای آرام تر قطارهای باری و همچنین اقداماتی برای ساکت کردن فرودگاه ها و بزرگراه ها اعمال کرده است.

این روزنامه در ارتباط با بیش از 30 دانشمند، مجموعه‌ای از تحقیقات و سیاست‌ها را برای بررسی اثرات مزمن صدا بر بدن ما انجام داد. این نوع سر و صدا شامل پرواز هواپیماهای شنیده شده و عبور از قطار می شود. چیزی که آنها پیدا کردند این بود که آژیرهایی به صدا در می آورند. (با عرض پوزش.) هنگامی که شما در معرض نویز مزمن قرار می گیرید، بدن با مجموعه ای از اثرات، از تولید بیش از حد کورتیزول تا التهاب سلولی، پاسخ می دهد. و مانند بسیاری دیگر از مسائل بهداشتی در این کشور، به نظر می رسد سر و صدا به طور نامتناسبی به مردم فقیر و رنگین پوستان ضربه می زند.


منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها: